Żyć Dobrze

Latać każdy może

Latać każdy może… raczej taniej niż drożej!

Nadszedł czas, by raz na zawsze rozprawić się z mitem, który powstrzymuje nas przed swobodnym podróżowaniem po świecie. Wiele osób bowiem nadal uważa, że samolot to elitarny środek transportu, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi. Wierutna bzdura! Ostatnie lata i doświadczenia tzw. „podróżników za grosze” pokazują, że bilety lotnicze są dzisiaj w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego. Dlaczego warto latać?

 

Samolotem jest szybciej

To koronny argument nie do obalenia za wyższością samolotu nad pociągiem, autobusem czy samochodem. Samolotem całą Europę można przemierzyć w cztery godziny – połączenia krajowe zaś wszystkie mieszczą się w godzinie i dziesięciu minutach. Aeroplan okazuje się niezastąpiony, jeśli chodzi o weekendowe wypady, kiedy każda minuta jest na wagę złota – tracenie czasu na dojazdy byłoby w tym przypadku po prostu głupotą i marnotrawstwem. Czas podróży jest tez bardzo ważny dla osób, które mają problemy z kręgosłupem czy kolanami i nie mogą zbyt długo siedzieć w jednej pozycji.

 

Samolotem nie jest drogo

Gdyby faktycznie było drogo, mało kto decydowałby się na podróże samolotem. Promocje lotnicze są dzisiaj jednak na porządku dziennym – w sieci co chwilę pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty przeróżnych linii lotniczych z całego świata. Z Warszawy do Oslo za 8 zł w obie strony? Nie ma problemu – trzeba tylko zapolować na okazję.

 

Samolotem jest prosto

Wielu odstrasza też sam proces wyszukiwania i kupowania biletów na tanie loty przez internet. Czasami boimy się, że gdzieś, coś jest napisane małym druczkiem i to nieprawda, że zapłacimy za bilet tylko 8 zł… W rzeczywistości rezerwacja biletów jest bardzo prosta i bezpieczna. Wystarczy dokładnie zapoznać się z regulaminem linii lotniczych i czytać wszystkie komunikaty, jakie pojawiają się w systemie sprzedażowym.

Najłatwiej jest zaś skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych. Najpopularniejsza dziś chyba polska wyszukiwarka tanich połączeń lotniczych, Fru.pl, jest skorelowana ze stronami internetowymi niemal trzystu operatorów linii lotniczych na całym świecie. Porównuje więc proponowane przez nich oferty i swojemu użytkownikowi pokazuje w pierwszej kolejności najatrakcyjniejszą z nich. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Kiedy zaś podejmiemy decyzję o zakupie, też warto zrobić to za pośrednictwem Fru. Czeka nas bowiem jeszcze odprawa online, która (zupełnie niesłusznie) odstraszyła już niejednego. Pracownicy serwisu Fru.pl odprawę wykonają za nas – należy im tylko przesłać dane zgodne z tymi, które widnieją w naszym dokumencie podróżnym (dowód osobisty, paszport) – i odeślą nam gotowe karty pokładowe w formacie PDF. Potem pozostanie nam tylko je wydrukować i… ruszać na lotnisko!

Wysokich lotów!

Artykuł zewnętrzny