Moto Sfera

Samochody poleasingowe

Leasing zakończony – i co dalej?

Wiele osób zastanawia się, jak nabyć niedrogi samochód w dobrym stanie technicznym. Taki, który bez żadnych problemów mógłby służyć jeszcze kilka lat, a czasami nawet dłużej. Doskonałym sposobem na to są auta z drugiej ręki, na przykład samochody poleasingowe. Stanowią one odrębną kategorię maszyn, jakie znalazły się na rynku wtórnym i z różnych względów warto się nimi zainteresować. Przede wszystkim dlatego, że stosunek ich jakości do ceny nierzadko wypada nad wyraz korzystnie, co dla potencjalnych Klientów powinno być istotną wiadomością.

 

Na czym polega leasing? W zasadzie jest to forma wynajmu dowolnej ruchomej rzeczy, w tym przypadku pojazdu mechanicznego, która trwa określony czas i jest obwarowana konkretnymi warunkami finansowymi oraz formalnymi. Istnieje leasing krótkoterminowy, jak i wieloletni. Wśród najczęściej leasingowanych dóbr auta zajmują szczególną pozycję. Z opcji ich wynajmu w taki sposób korzystają zazwyczaj przedsiębiorstwa, które chcą ograniczonym kosztem zbudować na przykład firmową flotę.

 

Pożądane samochody poleasingowe

Z punktu widzenia leasingobiorcy taka forma najmu jest opłacalna, bo za określoną sumę opłacaną zazwyczaj w cyklu miesięcznym można korzystać z samochodu – nierzadko fabrycznie nowego. Czasami po zakończonym okresie leasingu istnieje możliwość wykupu auta po preferencyjnej cenie, ale korzysta z tej możliwości jedynie pewna część przedsiębiorstw. Gdy tak się nie dzieje, samochody poleasingowe często są odkupowane przez dealerów aut używanych, ponieważ w dalszym ciągu stanowią one łakomy kąsek dla sporej rzeszy nabywców.

Dziś coraz większe znaczenie na motoryzacyjnym rynku wtórnym mają nie konwencjonalne komisy, ale salony samochodów używanych. Odróżniają się one tym, że oferują znacznie wyższy standard sprzedaży, zbliżony do tego, co mogą zaproponować salony firmowe sprzedające nowe pojazdy. Salon dba również o to, by każda z oferowanych maszyn stała na wysokim poziomie pod względem jakości technicznej i ogólnego stanu – również wizualnego. Na przykład salon Papis nie tylko poleca Klientom zadbane samochody poleasingowe, ale również obejmuje je okresem gwarancyjnym.

 

Szansa na porządny samochód

Dlaczego auta, które były wcześniej w leasingu są tak pozytywnie postrzegane przez dealerów, ale również kupców? Najczęściej są to maszyny bardzo zadbane, ponieważ leasingobiorcy zależało na utrzymaniu ich w jak najlepszym stanie. Często umowy najmu są tak skonstruowane, że zwyczajnie opłaca się zachować auto w możliwie idealnej postaci. Jeśli mamy szczęście, może nam się trafić samochód użytkowany rzadko, o świetnych parametrach technicznych i z podzespołami w doskonałej kondycji. Ciężko taką okazję zignorować.

Nabywcy, którzy sięgają po samochody poleasingowe, zwykle są ze swojego wyboru bardzo zadowoleni, ponieważ w ich ręce trafia maszyna sprawna, wydajna i jeśli transakcja zostanie przeprowadzona w renomowanym salonie, również na gwarancji. Te niewątpliwe walory sprawiają, że rynek poleasingowych „czterech kółek” ma przed sobą znakomite perspektywy. Tym bardziej, że sam leasing jako forma wynajmowania pojazdów cieszy się w świecie biznesu niesłabnącym zainteresowaniem.

Artykuł zewnętrzny