Historia ludzkości nierozerwalnie wiąże się z różnej maści używkami. Dzisiaj, w czasach gargantuicznego biznesu narkotykowego i jednocześnie walki z narkomanią wielu polityków w różny sposób próbuje robić na tym swój kapitał... polityczny. Jak się okazuje wielcy tego świata biorą ludzi za mało rozgarniętych, mierząc zapewne własną miarą i nie wiedzą, że istnieją całkiem legalne środki odurzające.

 

Poniżej przedstawiamy jedynie wybrane, ciekawe środki, stosowane od wieków w różnych celach. Oczywiście nikogo nie zachęcamy do eksperymentowania, a jedynie wykazujemy, że nie tylko marihuanę stworzyła natura, a człowiek znalazł dla niej zastosowanie. Ze względów bezpieczeństwa nie przedstawiamy też informacji co z „tym" zrobić. Jak zauważycie, to generalnie ostrzegamy i pokazujemy co się może stać przy stosowaniu tych „darów natury".

 Reklama

feromony skuteczne

 

WILCZA JAGODA 

Pokrzyk. Atropa belladonna, rodzina Solanaceae (psiankowate). Bylina występuje na lesistych wzniesieniach i zacienionych obszarach środkowej i południowej Europy, w północno-wschodniej Azji i Algierii. Znaturalizowana w USA.
Działanie halucynogenne, hipnotyczne, przeciwcholinergiczne (inhibitor)

Ekstremalnie toksyczne. Nawet umiarkowane dawki mogą okazać się śmiertelne!

 

BETEL 

Palma kateszowa, Areca catechu, rodzina Palmaceae (palmy).
Arekolina działa stymulująco na centralny układ nerwowy. Przyspiesza oddech i spowalnia bicie serca.

Nadmiar arekoliny może wywołać zawroty głowy, wymioty, biegunkę i drgawki, osłabia możliwości seksualne.

 

BROOM 

Genista, Cytisus, Spartium, rodzina Leguminosae (straczkowe) - rośnie dziko jako chwast, przez niektórych traktowana jako roślina ozdobna. Wywołuje długo trwające efekty (4-5 godzin).Rzekoma relaksacja jest najsilniejsza w ciągu dwóch pierwszych godzin.

Posiada właściwości stymulujące serce podobne do naparstnicy. Niebezpieczeństwo zapaści.

 

CABEZA DE ANGEL 

Calliandra anomala, rodzina Leguminosae (straczkowe). Występuje na równinach i górskich regionach Meksyku i Gwatemali, czasami jest uprawiana jako roślina ozdobna w Kalifornii.

Działanie hipnotyczne, indukuje sen. W medycynie używana przy obrzękach, gorączce, malarii. I niech pozostanie lekarstwem. Kombinacje niewskazane.

 

TATARAK 

Tatarak zwyczajny (Acorus calamus), rodzina Araceae (obrazkowate)- występuje na bagnach i brzegach jezior oraz strumyków w Europie, Azji, Ameryce Północnej od Nowej Szkocji po Minnesotę, na szerokościach geograficznych od Florydy do Teksasu.
Działa psychodelicznie i halucynogennie.

Niektóre badania wykazują, że podawanie oleju tatarakowego szczurom zwiększało u nich ryzyko zachorowania na raka mózgu.

 

CALEA 

Calea zacatechichi, rodzina Compositae (złożone). Występuje w centralnym Meksyku i na Costa Rica'e.

Większe ilości mogą indukować halucynacje.

 

ESZOLCJA KALIFORNIJSKA 

Eschscholtzia californica, rodzina Papaveraceae (makowate). Rośnie w Kalifornii w stanie dzikim. Jest tam rośliną chronioną. Wspomina się o działaniu euforycznym.

Brak danych o zagrożeniach bądź ich braku.

 

KOCIMIĘTKA 

Nepeta cataria, rodzina Labiatae (wargowe). Ogólnie dostępna w sklepach zoologicznych.

Uzależnia!

 

ARGEMON MEKSYKANSKI

Mak kolczasty - Argemone mexicana, rodzina Papaveraceae (makowate)
Działanie uspokajające, przeciwbólowe, euforyzujące. Nasiona wykazują działanie halucynogenne.

Może przyśpieszać postęp jaskry oraz powodować obrzęki.

 

CHODAT, HSIAO-TS'AO 

Polygala sibirica, Polygala tenuifolia, rodzina Polygalaceae (krzyżownicowate). Wiele zastosowań medycznych. W medycynie Taoistycznej używana do poprawienia pamięci i możliwości umysłowych.

Może wywołać wymioty.

 

COLORINES 

Erythrina flabelliformis i inne gatunki, rodzina Leguminosae (strączkowate). Występuje w południowo-zachodniej części USA, Meksyku oraz Gwatemali.

Ekstremalnie toksyczne. Jedno nasionko może zabić dorosłego człowieka!

 

DAMIANA 

Turnera diffusa - krzew rosnący w tropikach Ameryki, Teksasie oraz Kalifornii.

Długotrwałe stosowanie może być toksyczne dla wątroby.

 

KOPER OGRODOWY 

Anethum graveolens, rodzina Ubelliferae (selerowate).

Dawki skuteczne psychoaktywnie są toksyczne dla wątroby i szkodliwe dla nerek.

 

GUARANA 

Paullinia cupana, rodzina Sapindaceae (mydlencowate). Występuje w Brazylii.

Stymulant. Długotrwałe nadmierne używanie kofeiny może wywołać nerwowość, bezsenność, nałóg.

 

WALERIANA 

Kozłek lekarski, Valeriana officinalis, rodzina Valerianaceae (kozłkowate) - powszechna roślina ogrodowa. Działanie: usypiające i uspokajające.

Posiada nieprzyjemny zapach.

 

LULEK CZARNY 

Hyoscyamus niger, family Solanaceae (psiankowate). Działanie halucynogenne i uspokajające. Hiosjamina wykazuje działanie podobne do atropiny ale potężniejsze na obwodowy układ nerwowy.

Toksyczne. Może wywołać „urwanie filmu" lub potężny ból głowy. Niektórzy twierdzą, że wywołuje szaleństwo.

 

CHMIEL 

Humulus lupulus, rodzina Cannabinaceae (konopiowate).

Nadmierne użycie może wywołać zawroty głowy, otępienie umysłowe oraz łagodne objawy żółtaczki u niektórych osób.

 

MANDRAGORA 

Mandragora officinarum, rodzina Solanaceae (psiankowate). Aktywne składniki: Skopolamina, hioscyjamina, mandragoryna i inne alkaloidy tropanowe.

Efekty: Halucynacje, a następnie podobny do stanu agonii trans i sen. Podobno wywołuje szaleństwo.

 

MATE 

Ostrokrzew paragwajski, Ilex paraguayensis, rodzina Aquifoliaceae (ostrokrzewowate). Liście małego, wiecznie zielonego drzewa występującego przystrumieniach w lasach Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Aktywne składniki: Kofeina i inne puryny. Stymulant. Lepiej tolerowana przez organizm, niż herbata lub kawa.

Długotrwałe, nadmierne używanie kofeiny może wywołać: nerwowość, bezsenność, nałóg.

 

GAŁKA MUSZKATOŁOWA 

Muszkatołowiec korzenny, Myristica fragrans, rodzina Myristicaceae (muszkatołowcowate). Możliwe nudności, suchość w jamie ustnej i gardle, wypieki na skórze oraz czerwone oczy, uczucie mocnego odurzenia, zaburzenia mowy i funkcji motorycznych. Otępienie z niemożliwością zaśnięcia, euforia i uczucia snu na jawie. Może wywołać zatwardzenie i trudności z oddawaniem moczu.

Oleje muszkatołowe zwiększają otłuszczenie wątroby. Safrol jest rakotwórczy itoksyczny dla wątroby. Pożyteczna jako przyprawa, nie zalecana jako halucynogen.

 

PIETRUSZKA 

Pietruszka zwyczajna, Petroselinum crispum, rodzina Umbelliferae (selerowate). Stymulant-halucynogen?  Pożyteczny dla pobudzania pracy żołądka w małych dawkach.

Dawki skuteczne psychoaktywnie są toksyczne dla wątroby i szkodliwe dla nerek.

 

PASSIFLORA 

Meczennica cielista, Passiflora incarnata, rodina Passifloraceae (meczennicowate).

Alkaloidy harmalowe są halucynogenne. Alkaloidy harmalowe są krótkotrwałymi inhibitorami MAO. Niebezpieczne.

 

KOPER WŁOSKI 

Foeniculum vulgare , rodzina Umbelliferae (selerowate). W dawce psychoaktywnej powoduje drgawki podobne do epileptycznych i halucynacje.

Toksyczne dla wątroby i drażniące nerki. Normalne ilości używane jako przyprawa są bezpieczne, dawki halucynogenne mogą być katastrofalne.

 

SAŁATA JADOWITA 

Lactuca virosa, rodzina Compositae (złożone). Dawniej używana jako substytut opium.

Toksyczne!

 

BYLICA PIOŁUN 

Artemisia absinthium, rodzina Compositae (złożone). Generalnie chodzi o dobrze wszystkim znany absynt wywołuje efekty narkotyczne.

Nadmierne długotrwałe zażywanie absyntu może wywołać uzależnienie i doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

 

feromony baner

 

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre rośliny, które często, w odpowiednich oczywiście dawkach stosujemy na co dzień, choćby w kuchni, jako przyprawy. Jak widać człowiek ciągle eksperymentuje. Nie zalecamy takich eksperymentów i ostrzegamy przed głupotą.

Mimo, że mówi się, że wszystko jest dla ludzi, to proponujemy stosowanie legalnych metod, jeśli już ktoś tego bardzo potrzebuje. Mak już jest zakazany i tylko patrzeć jak niebawem służby zaczną wsadzać do więzienia za koper rosnący w przydomowym ogródku. Ciekawe jak wówczas będziemy kisić ogórki...

 Reklama

pen large

 

Komentarze  

+1

#11 Łukasz 2019-11-03 19:29

.. wybielić się, podbudować ego i poczuc się lepszy od kogoś kto mądrzejszy bez delirki co przyjmuje naturalna roslinę - enteogen oraz krytykować marihuanę i jej użytkowników nazywając narkomanami, a najlepiej podludźmi, a zna się tyle na tym co kuśnierz na astronautyce stfuuu. Trzeba głośno mówić o ziołach/enteogenach/psychodelikach, ale szczerze z pozytywnymi skutkami na czele! a w drugiej kolejnosci o zagrozeniach i ich niwelowaniu, a nie propagandowo ogłupiać społeczeństwo, żeby kupowało trucizne, wtedy jest głupsze, mało świadome, nie bez powodu wojna z narkotykami to wojna z LSD (wraz psylocybiną praktycznie nietoksyczne dla organizmu z wielką listą schorzeń jakie może leczyć o pozytywnych duchowych skutkach juz niewpsominajac...), dzieki tkoremu ludzie lecza sie z prawdziwych uzaleznien, nieźle masońcy systemowcy to sobie rozkminili stfuuu, ale nie działałoby to gdby ludzie byli mądrzejsi widocznie jest gorzej niz każdy uważa,,,
Cytować
0

#10 Łukasz 2019-11-03 19:28

Wszystko jak to zazwyczaj bywa jeśli nie jest masowo opychane legalnie w celach zarobkowych przez rząd tak jak fajki, alkohol czy silnie pobudzająca herbata czy kawa jest jak w tym przypadku opisane tendencyjnie innymi słowy ZŁE tylko i wyłącznie ze skutkami ubocznymi, skutkami uzależnienia itp., które zażywane z głową (z małymi wyjątkami) w odpowiednich warunkach i dawce działają pozytywnie na umysł jak i ciało, czasem leczniczo, czyli przepisana została 1/2 tabelki, a szkoda, bo temat jak najbardziej powinien być częściej w mocno zapitym i zacofanym społeczeństwie poruszany.
Cytować
+1

#9 Agnieszka 2019-09-22 23:34

Zapomniał Pan o skórkach banana. Białe włókna po wysuszeniu i spaleniu też są psychoaktywne. Też stosowany ponoć w więzieniach czaj, czyli bardzo mocny napar herbaty daje jakiś tam efekt psychoaktywny (na pewno stymulujący). Gdyby do listy dodać rośliny ozdobne, to spokojnie możnaby napisać książkę. A że byłaby to jedna z pierwszych książek w rękach wielu blokersów, to może lepiej niech zostanie ta wiedza na uczelniach itp
Cytować
+3

#8 Kofeinista 2019-06-28 13:44

Patryku, głupoty wypisujesz. Kofeina to kofeina. Koniec i kropka. Różnie się ją nazywa co zależne jest od źródła jej pochodzenia. A pitolenie, że ta z yerba mate jest inna zostało wymyślone jedynie do celów komercyjnych i robienia z mózgów siana, łatwowiernym świrom. Chemia niestety traktuje to jasno, zresztą jak i wyznawców teorii dla ubogich intelektualnie. Ale jeśli wierzysz... to wiara czyni cuda... Smutne jest jednak to, że ludzie wierzą w każdą pierdołę oszołomów. Dlaczego nikt nie chce zagłębić się w faktach, badaniach...? Jest odpowiedź: to boli.
Cytować
-1

#7 Patryk 2019-06-16 17:19

Od kiedy kofeina z Yerba mare, powoduję nerwowość i bezsenność? Jest różnica między kolejną z kawy i yerby. Poczytajcię i dokształcię się, nie znoszę poradników osób które nie mają pojęcia o czym piszą.
Cytować
+4

#6 Sylwia 2017-11-24 13:31

no i wychodzi na to, że nie wolno zjeść zupy bo wszystko toksyczne, uzależniające i niebezpieczne.
Najbardziej niebezpieczne to jest np. palenie tytoniu. A ludzie fajczą paczkami dziennie, haha.
Mój facet ma podobny problem (z tytoniem). znalazlam na necie stronke [..oj..].pojara.pl (od razu podaje gdyby kogos to interesowalo) i kupilam mu mieszanki ziolowe do palenia. Jako ze on sobie sam skreca tyton w bletki jak to we wloszech maja w zwyczaju to nei bylo raczej problemu z tym, zeby tego uzyc.
smak, zapach fajny, konsystencja tez. zobaczymy czy sie przerzuci na cos bez nikotyny.
Cytować
+7

#5 wojtek 2016-10-21 20:36

Cytuję norbert:
fajne zioła wszystkie toksyczne i trujące,najzdrowsze to tabletki z fabryki nieprawdaz?:)

Dobre spostrzeżenie :)
Cytować
+10

#4 norbert 2016-10-21 17:20

fajne zioła wszystkie toksyczne i trujące,najzdrowsze to tabletki z fabryki nieprawdaz?:)
Cytować
+1

#3 leo 2016-01-13 17:54

Cytuję Emil:
Szkoda, że wszystko zostało spisane w sposób. To jest złe. Wiele z tych roślin posiada dużo działań leczniczych. Np. Tatarak- Wspomaga Nerki i Oczyszcza Krew.

Zgadza się, ale wszystko zależy od dawek i sposobu przyjmowania. Ta sama roślina podana w jeden sposób może być doskonałym dodatkiem do potraw, w drugi może być lekarstwem a w trzeci może stać się niebezpiecznym dla życia narkotykiem. Pomysłowość ludzka nie zna w końcu granic...
Cytować
+10

#2 Emil 2015-06-09 18:02

Szkoda, że wszystko zostało spisane w sposób. To jest złe. Wiele z tych roślin posiada dużo działań leczniczych. Np. Tatarak- Wspomaga Nerki i Oczyszcza Krew.
Cytować