O zdrowiu

Legalne zioła psychoaktywne

Legalne zioła psychoaktywne

Historia ludzkości nierozerwalnie wiąże się z różnej maści używkami. Dzisiaj, w czasach gargantuicznego biznesu narkotykowego i jednocześnie walki z narkomanią wielu polityków w różny sposób próbuje robić na tym swój kapitał... polityczny. Jak się okazuje wielcy tego świata biorą ludzi za mało rozgarniętych, mierząc zapewne własną miarą i nie wiedzą, że istnieją całkiem legalne środki odurzające.

 

Poniżej przedstawiamy jedynie wybrane, ciekawe środki, stosowane od wieków w różnych celach. Oczywiście nikogo nie zachęcamy do eksperymentowania, a jedynie wykazujemy, że nie tylko marihuanę stworzyła natura, a człowiek znalazł dla niej zastosowanie. Ze względów bezpieczeństwa nie przedstawiamy też informacji co z „tym" zrobić. Jak zauważycie, to generalnie ostrzegamy i pokazujemy co się może stać przy stosowaniu tych „darów natury".

 Reklama

feromony skuteczne

 

WILCZA JAGODA 

Pokrzyk. Atropa belladonna, rodzina Solanaceae (psiankowate). Bylina występuje na lesistych wzniesieniach i zacienionych obszarach środkowej i południowej Europy, w północno-wschodniej Azji i Algierii. Znaturalizowana w USA.
Działanie halucynogenne, hipnotyczne, przeciwcholinergiczne (inhibitor)

Ekstremalnie toksyczne. Nawet umiarkowane dawki mogą okazać się śmiertelne!

 

BETEL 

Palma kateszowa, Areca catechu, rodzina Palmaceae (palmy).
Arekolina działa stymulująco na centralny układ nerwowy. Przyspiesza oddech i spowalnia bicie serca.

Nadmiar arekoliny może wywołać zawroty głowy, wymioty, biegunkę i drgawki, osłabia możliwości seksualne.

 

BROOM 

Genista, Cytisus, Spartium, rodzina Leguminosae (straczkowe) - rośnie dziko jako chwast, przez niektórych traktowana jako roślina ozdobna. Wywołuje długo trwające efekty (4-5 godzin).Rzekoma relaksacja jest najsilniejsza w ciągu dwóch pierwszych godzin.

Posiada właściwości stymulujące serce podobne do naparstnicy. Niebezpieczeństwo zapaści.

 

CABEZA DE ANGEL 

Calliandra anomala, rodzina Leguminosae (straczkowe). Występuje na równinach i górskich regionach Meksyku i Gwatemali, czasami jest uprawiana jako roślina ozdobna w Kalifornii.

Działanie hipnotyczne, indukuje sen. W medycynie używana przy obrzękach, gorączce, malarii. I niech pozostanie lekarstwem. Kombinacje niewskazane.

 

TATARAK 

Tatarak zwyczajny (Acorus calamus), rodzina Araceae (obrazkowate)- występuje na bagnach i brzegach jezior oraz strumyków w Europie, Azji, Ameryce Północnej od Nowej Szkocji po Minnesotę, na szerokościach geograficznych od Florydy do Teksasu.
Działa psychodelicznie i halucynogennie.

Niektóre badania wykazują, że podawanie oleju tatarakowego szczurom zwiększało u nich ryzyko zachorowania na raka mózgu.

 

CALEA 

Calea zacatechichi, rodzina Compositae (złożone). Występuje w centralnym Meksyku i na Costa Rica'e.

Większe ilości mogą indukować halucynacje.

 

ESZOLCJA KALIFORNIJSKA 

Eschscholtzia californica, rodzina Papaveraceae (makowate). Rośnie w Kalifornii w stanie dzikim. Jest tam rośliną chronioną. Wspomina się o działaniu euforycznym.

Brak danych o zagrożeniach bądź ich braku.

 

KOCIMIĘTKA 

Nepeta cataria, rodzina Labiatae (wargowe). Ogólnie dostępna w sklepach zoologicznych.

Uzależnia!

 

ARGEMON MEKSYKANSKI

Mak kolczasty - Argemone mexicana, rodzina Papaveraceae (makowate)
Działanie uspokajające, przeciwbólowe, euforyzujące. Nasiona wykazują działanie halucynogenne.

Może przyśpieszać postęp jaskry oraz powodować obrzęki.

 

CHODAT, HSIAO-TS'AO 

Polygala sibirica, Polygala tenuifolia, rodzina Polygalaceae (krzyżownicowate). Wiele zastosowań medycznych. W medycynie Taoistycznej używana do poprawienia pamięci i możliwości umysłowych.

Może wywołać wymioty.

 

COLORINES 

Erythrina flabelliformis i inne gatunki, rodzina Leguminosae (strączkowate). Występuje w południowo-zachodniej części USA, Meksyku oraz Gwatemali.

Ekstremalnie toksyczne. Jedno nasionko może zabić dorosłego człowieka!

 

DAMIANA 

Turnera diffusa - krzew rosnący w tropikach Ameryki, Teksasie oraz Kalifornii.

Długotrwałe stosowanie może być toksyczne dla wątroby.

 

KOPER OGRODOWY 

Anethum graveolens, rodzina Ubelliferae (selerowate).

Dawki skuteczne psychoaktywnie są toksyczne dla wątroby i szkodliwe dla nerek.

 

GUARANA 

Paullinia cupana, rodzina Sapindaceae (mydlencowate). Występuje w Brazylii.

Stymulant. Długotrwałe nadmierne używanie kofeiny może wywołać nerwowość, bezsenność, nałóg.

 

WALERIANA 

Kozłek lekarski, Valeriana officinalis, rodzina Valerianaceae (kozłkowate) - powszechna roślina ogrodowa. Działanie: usypiające i uspokajające.

Posiada nieprzyjemny zapach.

 

LULEK CZARNY 

Hyoscyamus niger, family Solanaceae (psiankowate). Działanie halucynogenne i uspokajające. Hiosjamina wykazuje działanie podobne do atropiny ale potężniejsze na obwodowy układ nerwowy.

Toksyczne. Może wywołać „urwanie filmu" lub potężny ból głowy. Niektórzy twierdzą, że wywołuje szaleństwo.

 

CHMIEL 

Humulus lupulus, rodzina Cannabinaceae (konopiowate).

Nadmierne użycie może wywołać zawroty głowy, otępienie umysłowe oraz łagodne objawy żółtaczki u niektórych osób.

 

MANDRAGORA 

Mandragora officinarum, rodzina Solanaceae (psiankowate). Aktywne składniki: Skopolamina, hioscyjamina, mandragoryna i inne alkaloidy tropanowe.

Efekty: Halucynacje, a następnie podobny do stanu agonii trans i sen. Podobno wywołuje szaleństwo.

 

MATE 

Ostrokrzew paragwajski, Ilex paraguayensis, rodzina Aquifoliaceae (ostrokrzewowate). Liście małego, wiecznie zielonego drzewa występującego przystrumieniach w lasach Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Aktywne składniki: Kofeina i inne puryny. Stymulant. Lepiej tolerowana przez organizm, niż herbata lub kawa.

Długotrwałe, nadmierne używanie kofeiny może wywołać: nerwowość, bezsenność, nałóg.

 

GAŁKA MUSZKATOŁOWA 

Muszkatołowiec korzenny, Myristica fragrans, rodzina Myristicaceae (muszkatołowcowate). Możliwe nudności, suchość w jamie ustnej i gardle, wypieki na skórze oraz czerwone oczy, uczucie mocnego odurzenia, zaburzenia mowy i funkcji motorycznych. Otępienie z niemożliwością zaśnięcia, euforia i uczucia snu na jawie. Może wywołać zatwardzenie i trudności z oddawaniem moczu.

Oleje muszkatołowe zwiększają otłuszczenie wątroby. Safrol jest rakotwórczy itoksyczny dla wątroby. Pożyteczna jako przyprawa, nie zalecana jako halucynogen.

 

PIETRUSZKA 

Pietruszka zwyczajna, Petroselinum crispum, rodzina Umbelliferae (selerowate). Stymulant-halucynogen?  Pożyteczny dla pobudzania pracy żołądka w małych dawkach.

Dawki skuteczne psychoaktywnie są toksyczne dla wątroby i szkodliwe dla nerek.

 

PASSIFLORA 

Meczennica cielista, Passiflora incarnata, rodina Passifloraceae (meczennicowate).

Alkaloidy harmalowe są halucynogenne. Alkaloidy harmalowe są krótkotrwałymi inhibitorami MAO. Niebezpieczne.

 

KOPER WŁOSKI 

Foeniculum vulgare , rodzina Umbelliferae (selerowate). W dawce psychoaktywnej powoduje drgawki podobne do epileptycznych i halucynacje.

Toksyczne dla wątroby i drażniące nerki. Normalne ilości używane jako przyprawa są bezpieczne, dawki halucynogenne mogą być katastrofalne.

 

SAŁATA JADOWITA 

Lactuca virosa, rodzina Compositae (złożone). Dawniej używana jako substytut opium.

Toksyczne!

 

BYLICA PIOŁUN 

Artemisia absinthium, rodzina Compositae (złożone). Generalnie chodzi o dobrze wszystkim znany absynt wywołuje efekty narkotyczne.

Nadmierne długotrwałe zażywanie absyntu może wywołać uzależnienie i doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

 

feromony baner

 

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre rośliny, które często, w odpowiednich oczywiście dawkach stosujemy na co dzień, choćby w kuchni, jako przyprawy. Jak widać człowiek ciągle eksperymentuje. Nie zalecamy takich eksperymentów i ostrzegamy przed głupotą.

Mimo, że mówi się, że wszystko jest dla ludzi, to proponujemy stosowanie legalnych metod, jeśli już ktoś tego bardzo potrzebuje. Mak już jest zakazany i tylko patrzeć jak niebawem służby zaczną wsadzać do więzienia za koper rosnący w przydomowym ogródku. Ciekawe jak wówczas będziemy kisić ogórki...

 Reklama

pen large