Żyć Dobrze

leginsy

Leginsy nie tylko dla kobiet, czyli wszystko o męskim stroju sportowym

W dzisiejszych czasach leginsy doskonale wpasowały się w panujące, zwłaszcza wśród młodych ludzi, trendy związane ze zdrowym stylem życia. Wykonane ze specjalistycznych materiałów, cieszące właścicieli niezwykłą jakością i wygodą użytkowania okazały się obowiązkowym elementem wyposażenia każdej aktywnej osoby. Co ciekawe, ta konkretna część garderoby cieszy się ogromną popularnością bez względu na płeć - zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Odpowiedni strój podstawą efektywnego treningu

Mężczyzna w leginsach spotykany na porannym lub wieczornym joggingu nikogo już dzisiaj nie szokuje. To maksymalnie wygodny strój treningowy, który nie krępuje ruchów w trakcie ćwiczeń, natomiast materiał ułatwia odprowadzanie wilgoci i oddychanie skóry. Warto jednak wiedzieć, że leginsy dla pań i dla panów to dwa ubrania różniące się nieco pod względem konstrukcji i niektórych właściwości. Maksymalnie wygodny strój treningowy zapewnia pewność siebie, szeroki zakres ruchu i większą efektywność ćwiczeń. Zaletą leginsów jest zastąpienie uwierającego zapinania spodni grubym, wzmocnionym pasem, który mocno trzyma się na biodrach. Męska i damska wersja różni się układem szwów dostosowanym do kształtu dolnych partii ciała. Aby mieć dodatkową pewność, że leginsy nie będą się zsuwać, warto przymierzyć je przed zakupem. Największy wybór oferują nam sklepy internetowe, ale w przypadku firm takich jak Sensei Shop, można również korzystać ze sklepu stacjonarnego.

 

Właściwości stroju do zadań specjalnych

Najlepsze sportowe leginsy powinny zawierać oddychające włókna oraz takie właściwości, które pozwalają odprowadzać wilgoć z powierzchni ciała i sprawią, że pot zostanie wyparowany na zewnątrz. Projektanci oferują również leginsy w wersji zimowej ze specjalną, miękko drapaną warstwą wewnętrzną. Aby dodatkowo zwiększyć komfort biegania, istnieją wersje męskich leginsów posiadających kieszonki, zwalniające z obowiązku noszenia na biodrach saszetki, utrudniającej trening. Kolorowe detale zdobiące materiał to często elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo. Do odpowiednich leginsów należy dobrać t-shirt z materiału oddychającego, którego zadaniem będzie właściwe odprowadzanie potu. Bawełniane koszulki nie nadają się do treningu przez wysokie wchłanianie wilgoci.

Efekty naszego treningu będą widoczne tylko wtedy, kiedy będzie on regularny. Aktywność fizyczna powinna stać się stylem życia, a nie uciążliwym obowiązkiem. Aby w codzienny trening nie wkradła się rutyna warto nie ograniczać ich do jednego sportu, a urozmaicać tak, jak to tylko możliwe. Ciekawą opcją są np. sztuki walki, które piękne kształtują sylwetkę i mięśnie. Sensei Shop oferuje szeroki wybór odzieży, również dla tej dziedziny sportu.

Bez względu na stopień zaawansowania aktywności fizycznej warto poświęcić dobraniu odpowiedniego stroju nieco więcej uwagi. Specjalne ubranie wspomoże efektywność każdego treningu, zapewni swobodę ruchów, a często także bezpieczeństwo.