Intymność

Lekarze coraz częściej powiększają penisy

Lekarze coraz częściej powiększają penisy

Powiększanie penisa to coraz częściej wyszukiwane hasło w Internecie. Wszechobecne reklamy starają się przyciągnąć uwagę czytelników oferując "cud" preparaty. Niestety wiele osób często nie zdaje sobie sprawy, że mogą one stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. W związku z tym warto wiedzieć jakie metody są stosowane w praktyce lekarskiej, a tym samym szerzyć wiedzę i dyskryminować oszustów.

 

Popularność zabiegu powiększania penisa ciągle rośnie, mimo obecnie stosunkowo nie dużego zainteresowania. Zabiegi te wykonywane są już w większości dużych miast Polski. Na fali coraz większego zainteresowania tego typu zabiegami starają się zarobić „handlowcy”, oferując różne preparaty farmakologiczne lub metody mechaniczne, takie jak pompki. Niestety w większości przypadków są one mało skuteczne.

Dodatkowym zagrożeniem jest literatura, która reklamuje się jako „domowe” sposoby powiększania penisa, niestety zawierająca równie mało skuteczne sposoby, a często stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów. Można znaleźć wiele ćwiczeń mających na celu zwiększenie długości penisa. Wymagają one dużej regularności i zaangażowania, a efekty widoczne są często dopiero po dłuższym czasie. Należy jednak pamiętać o tym, że stosowanie farmakologicznych czy mechanicznych metod, jak również ćwiczeń bez porozumienia z lekarzem w rezultacie może obniżyć potencję lub doprowadzić do bezpłodności. W związku z tym warto przełamać wewnętrzne bariery i udać się ze swoją sprawą do lekarza specjalisty, który udzieli stosownej porady oraz zaproponuje bezpieczną i skuteczną metodą.

 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Jedną z cieszących się coraz większą popularnością metod powiększania penisa, rekomendowaną przez wielu lekarzy jest praktyka z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to polimer występujący w tkankach człowieka, którego wprowadzenie nie wywołuje negatywnej reakcji organizmu. Dodatkowo, jego stosunkowo prosta budowa chemiczna pozwala na otrzymywanie preparatu na drodze syntetycznej. Dzięki temu otrzymany preparat jest wysokiej jakości, bardzo czysty, pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń mikrobiologicznych lub odzwierzęcych, co mogłoby mieć miejsce w przypadku izolacji preparatu ze źródeł naturalnych.

W przypadku zabiegów powiększania penisa kwasem hialuronowym procedura jest bardzo prosta. Pacjenci zdecydowani na zabieg po konsultacji z lekarzem specjalistą poddawani są krótkiemu zabiegowi w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa ok. 20-40 minut. Efekty są zależne m.in. od początkowej wielkości penisa, jednak pozwalają na zwiększenie długości penisa o ok. 1-3 cm oraz pogrubienie o ok. 2-5 cm (obwód penisa). Dodatkową zaletą kwasu hialuronowego jest pełna kontrola uzyskanego efektu oraz bardzo wysoka skuteczność. Rekonwalescencja po zabiegu trwa od 2 do 4 tygodni. Wykonanie zabiegu powiększania penisa przy udziale kwasu hialuronowego pozwala na dodatkowe modyfikacje już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu powiększania. Ze względu na naturalną obecność kwasu hialuronowego w ciele pacjentów ulega on resorpcji po ok. 1-2 latach. Wprowadzenie polimeru ma działanie stymulujące produkcję własnego kwasu hialuronowego co powoduje zachowanie osiągniętego dzięki zabiegowi efektu. Ewentualne możliwe jest przeprowadzenie zabiegu korygującego w celu poprawy uzyskanych właściwości.

W praktyce lekarskiej polecane są dwa preparaty zawierające kwas hialuronowy:

  • Macrolane
  • Desirial

Preparaty te są to dostępne komercyjnie żele zawierające syntetyczny kwas hialuronowy, gotowy do podania iniekcyjnego. Różnice pomiędzy nimi wynikają z obecności substancji dodatkowych poprawiających jakość i nadających specyficzne, unikalne właściwości.

Ceny zabiegów powiększania penisa przy udziale preparatów z kwasem hialuronowym zaczynają się już od 3 000 zł.

 

Zabieg z wykorzystaniem własnego tłuszczu i komórek macierzystych

Wykorzystanie własnego tłuszczu to kolejna metoda powiększania penisa. Dodatkowo w celu poprawienia uzyskanego efektu i zwiększenia jego trwałości wykorzystuje się komórki macierzyste. Są to specjalne, najbardziej pierwotne komórki występujące w naszym ciele. Wyróżnia się wiele typów komórek macierzystych jednak ich wspólną cechą jest zdolność do specjalizacji w bardzo wiele różnych komórek - poczynając od komórek neuronów po komórki krwi i skóry. W przypadku zarodkowych komórek macierzystych możliwe jest nawet odtworzenie całego, w pełni funkcjonalnego organizmu. Dzięki swoim unikalnym właściwościom stanowią one dużą nadzieję medycyny w leczeniu bardzo wielu chorób i medycyny regeneracyjnej. Na ich bazie opracowywane są innowacyjne i przełomowe terapie leczenia. W przypadku zabiegu powiększania penisa własnym tłuszczem rolą komórek macierzystych jest wytworzenie naczyń krwionośnych, które będą odżywiać przeszczepione adipocyty – specyficzne komórki tkanki tłuszczowej.

W pierwszym etapie przeprowadzenia zabiegu tą metodą pobiera się własną tkankę tłuszczową pacjenta, która zawiera adipocyty oraz komórki macierzyste - w praktyce nazywane ADSC (Adipose Derived Stem Cells), ze względu na pochodzenie z tkanki tłuszczowej. Następnie izoluje się odpowiednią frakcję z pobranego materiału i przygotowuje do podania pacjentowi. Zazwyczaj lekarz otrzymuje większą objętość preparatu niż jest to konieczne, który następnie jest podawany podskórnie - ok. 20 ml preparatu, a nadmiar jest zamrażany. Może on zostać później wykorzystany przy dodatkowych iniekcjach estetycznych mających na celu wyeliminowanie zgrubień lub nierówności.

 

Metoda powiększania penisa za pomocą własnej tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem komórek macierzystych charakteryzuje się łatwością i szybkością wykonania.

Wszystkie opisane powyżej etapy przeprowadzane są podczas jednej wizyty oraz przy miejscowym znieczuleniu. Cały zabieg trwa około 60 minut. Nie odnotowuje się negatywnej odpowiedzi ze strony organizmu, głównie dzięki wykorzystaniu własnych tkanek pacjenta.

Zabiegi wykonywane tą metodą charakteryzują się krótką rekonwalescencja, zaledwie ok. 5 dni oraz natychmiastowym efektem. Dzięki tej metodzie możliwe jest powiększenie obwodu penisa nawet o 50% oraz wydłużenie o ok. 10-20%. Uzyskany efekt utrzymuje się od 1 do 3 lat, po tym czasie można zaobserwować zmniejszenie uzyskanego efektu o ok. 20%.

Ceny zabiegów wykonywanych tą metodą w Polsce kształtują się od ok. 3 500 zł.

Pacjenci decydujący się na zabieg powinni wiedzieć, że zabiegi z wykorzystaniem powyższych metod charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem stosowania, niską inwazyjnością i nie pozostawiają po sobie śladów w postaci blizn.

Zabiegi powiększania penisa cieszą się coraz większą popularnością na świecie i w Polsce. Pewne jest, że ta dziedzina medycyny będzie przeżywać swój bujny rozwój. Jednak pacjenci, którzy chcą zdecydować się na ten zabieg muszą skonsultować swoje oczekiwania ze specjalistami o renomowanej pozycji na rynku. Gwarantuje to fachową i profesjonalną opiekę oraz pozwala mieć pewność na otrzymanie usługi na wysokim poziomie przy minimalnym ryzyku powikłań.

Informacja przygotowana dla portalu MSfera przez serwis medyczny

Reklama

pompki wodne