Intymność

Lepszy seks

Lepszy seks

Lepszy seks jest możliwy, wystarczy tylko chcieć. Wiele par bagatelizuje znaczenie gry wstępnej. Jest ona bardzo często pomijana. Tymczasem może okazać się, że wstępne pieszczoty, pocałunki mogą wprowadzić nas do krainy zmysłów i rozkoszy. Warto więc pobudzać wszystkie zmysły, począwszy od dotyku, słuchu, wzroku węchu aż do smaku.

 

Gra wstępna - droga do lepszego seksu

Okazuje się, że wielkie znaczenie w sztuce kochania ma zmysł smaku. Ale również doskonałym afrodyzjakiem jest zapach. Zapach skóry osoby ukochanej może wzmagać pożądanie.

Ciekawostką może być wynik pewnych badań. Otóż naukowcy dowiedli, że pod wpływem zapachu partnerki mężczyznom znacznie szybciej rośnie broda. Natomiast ulubiony męski zapach może wpływać na płodność u kobiet. To właśnie dlatego zmysł węchu jest spełnia istotną rolę podczas gry wstępnej. Doskonałym jej elementem są również czułe wyznania miłości szeptane do ucha. Ale niepowtarzalny nastrój mogą budzić także dźwięki ulubionej piosenki (do której mamy sentyment).

Jednak mimo wszystko w grze wstępnej najważniejszy jest dotyk. Na naszym ciele znajduje się wiele stref erogennych, ale trzeba wiedzieć, że nie tylko te miejsca są wrażliwe na dotyk. Na początek niezbędne będą delikatne pieszczoty - muskanie, głaskanie, chuchanie. Natomiast wraz ze wzrostem pożądania jesteśmy skorzy do bardziej intensywnego dotyku.

Do stref erogennych kobiet zalicza się między innymi kark oraz szyję. Szczególnie podniecająco na kobiety działają pocałunki. Natomiast dotyk dłoni oraz masaż mogą działać odprężająco. Kolejna strefa erogenna to piersi. Okazuje się, że odpowiednie pieszczoty mogą kobietę doprowadzić nawet do orgazmu. Ponieważ piersi są delikatnym miejscem, potrzebują subtelnego dotyku. Najwrażliwszym, a zarazem najintymniejszym punktem kobiecego ciała jest łechtaczka. Z tego też powodu pobudzanie jej należy zostawić na "finał" gry wstępnej. Z kolei jedną z zaniedbywanych stref erogennych są zgięcia pod kolanami. Ponieważ skóra w tym miejscu jest delikatna, bardzo intensywnie reaguje na pieszczoty.

Natomiast u mężczyzny jednym z "czułych" punktów jest kark, który "lubi" czułe muśnięcia kobiecych dłoni oraz zmysłowe dotknięcia warg. Również piersi u panów są wrażliwe na muśnięcia palcami oraz językiem. Dotyk - początkowo delikatny - powinien być stopniowo wzmacniany. Nawet najlżejsza stymulacja pośladków - muskanie palcami bądź pocałunki - mogą wywołać silne podniecenie. Najbardziej podatną na pieszczoty częścią męskiego ciała jest penis. Pieszczenie członka dłonią czy też językiem doprowadza do ekstazy.

 

Lepszy seks nawet wtedy, gdy masz problemy z erekcją

Problemy w życiu intymnym pojawiają się, gdy mężczyzna miewa problemy z erekcją. Gdy taki kłopot pojawia się raz na jakiś czas, wówczas wzwód można wzmocnić, stosując odpowiednie preparaty. Większość z nich jest dostępna bez recepty. Warto jednak zaopatrzyć się w takie specyfiki, które będą zawierały wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Niektóre specyfiki poza wzmocnieniem erekcji, wykazują inne dodatkowe działania. Wiele specyfików (jak na przykład Vialafil, który uważany jest za alternatywę viagry) jest w stanie zwiększyć ochotę na seks. Ponadto zażywanie takich specyfików może wiązać się z większymi i intensywniejszymi orgazmami. Są również specyfiki, które mogą wzmocnić potencję nawet o sześćdziesiąt procent.

 

Dla lepszego nawilżenia - lubrykanty

Wiele kobiet, zwłaszcza w okresie klimakteryjnym, ma problemy z suchością pochwy. Na szczęście istnieje wiele preparatów, których zadaniem jest nawilżanie miejsc intymnych. W drogeriach dostępne są lubrykanty, czyli żele do miejsc intymnych. Wiele takich specyfików wykazuje dodatkowe działanie, do których należy na przykład potęgowanie doznań miłosnych.

Trzeba jednak zwracać uwagę na skład lubrykantów. Najlepsze będą te, których skład oparty jest na wodzie bądź silikonie. Lepiej nie wybierać specyfików z gliceryną, gdyż później trudno taki preparat usunąć z miejsc intymnych.

 

Gdy brak ochoty na seks

Wiele kobiet i mężczyzn odczuwa czasem brak ochoty na seks. Już wyżej wspomniałam, że istnieją takie specyfiki, które są w stanie pobudzić nasze libido.

Sposobów na lepszy seks jest wiele. Wystarczy tylko pobudzić swoją wyobraźnię i działać. Nie należy obawiać się, że partnerowi coś nie będzie odpowiadać. Swoich problemów, wątpliwości, propozycji nie należy skrywać w sobie, bowiem drogą do lepszego seksu jest również szczerość.

Pamiętajmy, że wrogiem sielskiego życia intymnego jest rutyna. Jeżeli chcemy nieustannie odczuwać wielką rozkosz i przyjemność z doznań, należy nie dopuścić do tego, by wkradła się ona do naszej sypialni.


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl,
źródła darmowych artykułów do przedruku.