Żyć Dobrze

Ona, on i … lustro

Ona, on i lustro

Czasy się zmieniają, kiedyś było dla mężczyzn czymś zupełnie naturalnym, że byli gotowi do wyjścia w ciągu zaledwie kilku minut. Dziś kobiety podobno najbardziej cenią mężczyzn, którzy są zadbani, ładnie pachną i wyglądają jakby włożyli sporo pracy w przygotowania. To istny koniec świata. Badania w Anglii wykazały, że panowie dbają o urodę 83 minuty dziennie, czyli dłużej niż kobiety i to o całe 4 minuty.

 

Statystyki

Zgodnie z brytyjskimi badaniami mężczyźni spędzają więcej czasu w łazience niż kobiety. Mycie, czesanie, golenie, balsamowanie - ogólna pielęgnacja zajmuje panom 83 minuty w ciągu dnia, podczas gdy panie na wszelkie upiększające zabiegi poświęcają jedynie 79 minut.

Podczas gdy obie strony mogą mieć co do tego pewne wątpliwości badania przeprowadzone na 3 tys. ankietowanych mówią jasno - poranny prysznic mężczyznom zajmuje 23 min - minutę dłużej niż kobietom. Również o minutę kobiety są szybsze od panów w zabiegach pielęgnacyjnych.

Nie tylko kosmetyka i pielęgnacja ciała, ale również dobór stroju jest bardziej czasochłonny w przypadku mężczyzn. Podczas gdy kobiety są w stanie dobrać garderobę w 10 minut, mężczyznom zajmuje to 13 minut.

Przyjmijmy jednak, że mężczyźni w Polsce nie muszą aż tyle czasu poświęcać na lustrzane robótki. Niemniej sam trend jest dość ciekawy. Może niebawem zaczniemy walczyć o parytet w zawodach bokserskich itp... Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tego zbyt prędko.

 

Statystyk ciąg dalszy

Blondynki:

Wieczorne wyjście: 118 minut, prysznic: 16 minut dziennie, mycie zębów: 7 minut dziennie, układanie włosów: 14 minut dziennie, makijaż: 11 minut, wybór odpowiedniej kreacji: 11 minut.
Inne zabiegi służące urodzie (depilacja, pielęgnacja skóry): 12 minut. Pielęgnacja paznokci(przycinanie, piłowanie, malowanie itp.): 11 minut w tygodniu, przynajmniej raz na tydzień.
Trzy czwarte blondynek trzyma się dokładnie tego samego reżimu każdego dnia.

 

Brunetki:

W przeciwieństwie do blondynek, dziewczyny z brązowymi włosami spędzają na przygotowaniach zaledwie niewiele ponad godzinę każdego dnia, a dodatkowe 11 minut poświęcają swojemu manikiurowi. Jednak na okoliczność wieczornego wyjścia czas przygotowań rozciąga się do 1 godziny i 51 minut. Brunetki częściej niż blond koleżanki wychodzą z domu bez precyzyjnie ułożonej fryzury i zrobionego makijażu. 8 na 10 ciemnowłosych pań twierdzi, że nie wstydzą się pokazać światu „saute".

 

Faceci:

Mężczyźni na kupno kosmetyków wydają niemal tyle samo pieniędzy, co kobiety. W ciągu roku to kwota, bagatela, 1300 zł. Podobno też spędzamy przed lustrem, w łazience więcej czasu od kobiet. Z najnowszych badań wynika, że więcej czasu spędzamy pod prysznicem -myjemy się 23 minuty dziennie, o jedną minutę dłużej niż panie.

18 minut dziennie zajmuje golenie - paniom wystarczają 4 minuty mniej, pomimo znacznie obszerniejszych rejonów do depilacji.

13 minut mężczyźni dobierają strój. To 3 minuty więcej, niż kobiety. 10 minut dziennie zajmuje oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie skóry.

Pomimo tego, że większość kobiet ma dłuższe włosy, panowie układają fryzury tylko 2 minuty mniej.

 

On o sobie:

„Mi wystarczy jakieś pół minuty rano by zobaczyć, czy nie odstają mi włosy, w razie potrzeby ułożenie ich ^^ Ale wiem, że dziewczyny uwielbiają spędzać czas przed swoim najlepszym przyjacielem. Dla mnie to jest po prostu szok ^^ Pół godziny siedzieć przed lustrem? xD Co wy tam robicie? Jabłecznik? ^^ 8"

„Po prostu muszę wyglądał idealnie, zwłaszcza chodzi mi o włosy. Jeszcze gdy chodziłem do gimnazjum, moja niedoszła dziewczyna czekała na mnie pół godziny właśnie przez lustro".

„Lustro jest mi potrzebne tylko do dwóch rzeczy. Najczęściej do czesania włosów. Kiedyś miałam włosy prawie do kolan, więc czesanie zajmowało mi około 20 minut, teraz poświęcam na to 3 minuty. Druga sprawa zajmuje mi 30 minut, ale nie mogę napisać co to jest tak na forum". Kamil

 

Ona o sobie:

„Kolokwialnie mówiąc w łazience siedzę pół roku.  Jako że mam bzika na punkcie włosów poświęcam im sporą część mojego poranka, bo "tu za bardzo odstaje, tu w ogóle, a tu wygląda jak pół dupy zza krzaka".  Jeżeli idę na jakąś imprezę to już w ogóle.. Ponad godzina wycięta z życiorysu. :ups" Patela

„Oooo ja uwielbiam lustro :D Jak miałam krótkie włosy to na układaniu spędzałam ponad godzinę, teraz jak mi odrosły to tak z pół. Ale zawsze jak tylko znajdę trochę czasu to lecę do lusterka się trochę dowartościować"

„Bardzo niewiele czasu spędzam przed lustrem, ponieważ wygląd jest dla mnie nieistotny, ale za to bardzo dbam o czystość , i lubię się przebierać".

 

A ile czasu tobie zabiera lustro?