Żyć Dobrze

Małżeństwo 5 powodów przeciw 1 powód za

Małżeństwo - 5 powodów przeciw, 1 powód za

Czy mężczyzna powinien się żenić? Pytanie bardzo istotne choćby z tego względu, że coraz częściej decydujemy się na życie singla czy w konkubinacie. Czy jest to upadek wartości, czy może taki znak czasów. Przedstawiamy pięć powodów, dla których mężczyzna nie powinien się żenić i tylko jeden, który przemawia za zawarciem związku. Opisujemy to na podstawie przemyśleń Janet Bloomfield – szczęśliwej mężatki z 15-letnim stażem.

 

Mąż jest jak załadowany pistolet w ręku. Kobieta w każdej chwili może zadecydować kiedy pociągnąć za spust, jego życie jest w jej rękach i to jest niesprawiedliwe. Nikt nie powinien mieć prawa do niszczenia drugiego człowieka, ale małżeństwo, zgodnie z prawem daje kobietom dokładnie to uprawnienie.  Oto 5 powodów, dla których mężczyzna powinien rozważyć czy rzeczywiście ślub jest mu potrzebny.

 

1. Stracisz szacunek otoczenia

Jakiś czas temu, a być może nawet dawno temu, ślub i ustatkowanie, posiadanie dzieci, a nawet kredyt hipoteczny były pewnego rodzaju definicją męskości – wybudować dom, spłodzić syna i posadzić drzewo. Wszystkie te rzeczy są w świecie starych już ludzi, godne szacunku i podziwu. W XXI wieku wartości te zdewaluowały się i są dla młodych co najmniej groteskowe. Każdy prawie ojciec wie najlepiej, że jego wizerunek został zastąpiony obrazem nieudacznika i idioty, który nie nadąża za światem. Mężczyzna w małżeństwie po jakimś czasie staje się nikim, bo szanowna małżonka już się nim znudziła a cały system stoi murem za nią – biedną, zaniedbaną i molestowaną przez dziada.

 

2. Twoje życie seksualne nie umrze, ale…

Według dr Helen Smith żonaci mężczyźni mają średnio więcej seksu niż single. Jednak najwięcej i najbardziej satysfakcjonującego seksu mają mężczyźni konkubinacie, którzy nie pragną ślubu. Niezamężne kobiety wiedzą, że seks jest częścią umowy i odmawiając regularnie mogą zagrozić całej relacji bezpowrotnie tracąc uzyskiwane w takim związku korzyści. Mężatki doskonale wiedzą, że mogą używać seksu jako broni, ponieważ koszty rozwodu są wysokie.

 

3. Stracisz swoje miejsce

W większości małżeństw kobiety traktują dom i wszystkie pokoje w nim, jak swoje własne. Możesz dostać szafę do przechowywania swoich rzeczy. To taki akt łaski twojej pani, która po części z praktycznego podejścia, a po części z wyrachowania, pozostawia ci tę namiastkę prywatności.  Przestrzenie przeznaczone dla wygody mężczyzn zostały z domów wyeliminowane, odzwierciedlając nową rzeczywistość społeczną, w której mężczyźni nie są już uważani za kluczowych członków rodziny.

 

4. Rozwód doprowadzi cię do ruiny

O wspólności majątkowej w małżeństwie chyba każdy słyszał. Stąd wiadomo, że przy rozwodzie zostanie ci być może połowa wspólnego majątku. Z reguły mężczyźni zarabiają więcej pieniędzy niż kobiety, więc w rzeczywistości jesteś „w plecy”. Jeśli żyjesz z partnerką bez ślubu to możesz przynajmniej spać spokojnie, że ona odchodząc może zabrać tylko to co do niej należy. Wniosek – związek bez ślubu zabezpiecza twoje finanse.

 

5. Stracisz swoją rodzinę

Jeśli masz dzieci to musisz wiedzieć, że po rozwodach właśnie kobiety uzyskują prawo do opieki nad dziećmi, a ty będziesz miał szczęście, jeśli zobaczysz swoje dzieci w weekendy. Będziesz musiał jej płacić za przywilej widzenia własnych dzieci, płacąc alimenty nie masz nawet prawa, aby upewnić się, że pieniądze są wydawane na opiekę nad twoimi dziećmi. Jeśli ona wydaje pieniądze choćby w  salonie fryzjerskim, to jej sprawa. Jeśli odmówisz płacenia – zostaniesz osądzony i osadzony w więzieniu. A dzieci nawet nie muszą być twoje. Musisz płacić jeśli nawet spłodziła je z innym mężczyzną.

 

Kontra

Więc dlaczego, do diabła, faceci się żenią? Albo z tak zwanej powinności, którą nakazuje tradycyjne wychowanie (zjawisko zanikające), albo dla tego żeby mieć dzieci. Zapytasz – do czego ślub? Przecież dzieci można mieć i bez niego. Tak, ale jeśli nie masz ślubu to dzieci zgodnie z prawem należą do matki. Nie masz prawa do bycia prawnym rodzicem dzieci, a to w praktyce uniemożliwia ci uzyskanie dostępu do swoich dzieci, jeżeli matka nie wyrazi na to zgody.

 

Podsumowanie

Biorąc to wszystko pod uwagę, małżeństwo dla mężczyzn to raczej słaby interes. Niemniej dobrze jest, że jeszcze zdarzają się ludzie, którzy wbrew panującej modzie i mocno zliberalizowanym normom społecznym podejmują ryzyko i chcą tworzyć zapominane wartości, które sprawdzały się przez wieki. Biorąc pod uwagę fakt, że „spełnienie kobiecego instynktu do hazardu przejawia się przez małżeństwo” - każdy mężczyzna, zanim powie sakramentalne TAK powinien całą sytuację dokładnie przeanalizować, żeby nie skończyło się stwierdzeniem – JEST PRZEJE…..