Intymność

Masaż erotyczny

Masaże erotyczne

Zmysłowy masaż może być nowym, ekscytującym doświadczeniem dla wielu par. Dłoń ukochanej osoby ślizgająca się po skórze działa jak afrodyzjak, pozwala odkryć całkiem nowe wrażenia, czasem też pozbyć się zahamowań. Masaż bywa także lekarstwem na męskie problemy ze wzwodem.

 

Ważna jest sceneria

Dzieci podrzucamy babci, wyłączamy telefon, by w pełni się zrelaksować. W dobry nastrój wprawi też cicha muzyka, typowo "pościelowa" i przyćmione światła. Powinno być cieplutko, cicho i wygodnie. Łóżko nie jest idealnym miejscem do masażu, lepiej rozłożyć na podłodze grube koce, przykryć je czystym prześcieradłem i ręcznikiem kąpielowym. Osoba, która zaczyna masaż rozgrzewa dłonie, bo dotyk zimnych nie należy do przyjemności i naciera je olejkiem. Może to być zwykła dziecinna oliwka wzbogacona odrobiną /kropla na łyżkę/ olejku aromatycznego i bardzo dokładnie wymieszana. Woń bergamoty, jaśminu, róży, kwiatów pomarańczy i drzewa ylang-ylang pobudza kobiece zmysły. Na panów silnie działają olejki z palczatki, sandałowca i kwiatu muszkatołowca.

 

Zostań masażystą doskonałym

Wystarczy poznać parę podstawowych technik, by masaż rozluźnił napięte mięśnie, poprawił krążenie i sprawił wielką radość partnerowi. Pamiętaj, by masować zawsze w kierunku serca, a ugniatając plecy nie dotykać kręgosłupa, bo zamiast przyjemności możesz wyrządzić krzywdę. Stopniowo zwiększaj siłę nacisku, ponieważ seans erotyczny nie może sprawiać bólu. Zacznij masaż od ruchów głaszczących płasko ułożonymi dłońmi. Przeciągaj nimi płynnie, staraj się nie odrywać rąk od skóry. Gdy chcesz nabrać troszkę oliwki, zrób to jedną ręką, a drugą cały czas trzymaj na ciele partnera. Podstawowym ruchem przy masażu są kółeczka, pobudzają krążenie krwi i rozluźniają napięcie mięśni. Możesz wykonywać je kciukami, np. na plecach, karku, ramionach i podeszwach stóp. Na delikatniejszych częściach ciała zataczaj kółka całą dłonią ułożoną płasko na skórze albo samymi palcami. Doskonale pobudza krążenie także ugniatanie dłonią, kciukami albo kłykciami. Stosuj ruchy jak przy wyrabianiu ciasta. Ręką zaciśniętą w pięść ugniataj pośladki i uda, kłykciami stopy, nogi, barki i ręce, a mięśnie po obu stronach kręgosłupa kciukami. Niezbyt mocne klapsy wymierzane otwartą dłonią zwiększają przepływ krwi. Nadają się tylko do pobudzania silnie umięśnionych części ciała, jak pośladki, uda i łydki. A na zakończenie masażu zafunduj partnerowi piórkowanie, czyli delikatne muskanie opuszkami palców. Staraj się jednak nie łaskotać, nie każdy to lubi.

 

Coś dla niego

Usiądź za partnerem i oprzyj się całym ciałem o jego plecy. Powoli uciskaj kciukami ramiona i kark, rysuj kółeczka pod włosami i na skroniach. A gdy położy się na brzuchu, kocimi ruchami przeciągaj po jego udach i łydkach. Panowie bardzo lubią ugniatanie, podszczypywanie pośladków, a niektórzy nawet mocne klapsy. Potem wymasuj plecy partnera, boki i mięśnie wokół kręgosłupa. Głaszcz i uciskaj mocniej ku górze, a delikatniej w dół, przesuwaj dłońmi od ramion po pośladków i od czasu do czasu przeciągnij palcami po bokach. Potem przytul się całym ciałem do jego pleców i opierając się na rękach muskaj skórę partnera piersiami. Po chwili poproś ukochanego, by położył się na plecach. Wymasuj mu brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara i klatkę piersiową. Miękkimi, kocimi ruchami przeciągnij dłońmi po wewnętrznej stronie ramion, od pach do piersi i wzdłuż boków. A potem zajmij się jego stopami, są niezwykle wrażliwe, ich umiejętny masaż może bardziej pobudliwego mężczyznę doprowadzić nawet do orgazmu. Masuj po kolei wszystkie palce, delikatnie, ale w ten sposób, by nie łaskotać partnera. Uciskaj skórę między palcami, zataczaj kółeczka na podeszwie i wymasuj stopy nad piętą, poniżej kostki.

 

Coś dla niej

Połóż jej głowę na swoich udach. Opuszkami palców muskaj jej twarz, przesuwaj dłoń od nosa w stronę ucha. Delikatnie dotykaj skórę wokół ust, rysuj małe kółeczka wokół uszu. Wymasuj skórę głowy jakbyś mył włosy, powolnymi, okrężnymi ruchami. Wsuń ręce pod plecy partnerki i przesuwaj je po karku, szyi i ramionach. Po chwili zajmij się dekoltem, masuj go całymi dłońmi poziomo, od jednego ramienia do drugiego i z powrotem. Połóż dłonie między piersiami, przesuwaj palcami wzdłuż mostka do góry i w dół. Potem delikatnie pieść piersi, obejmuj je całymi dłońmi, leciutko uciskaj z boków i od spodu, muskaj skórę wokół brodawek. Co chwilę przeciągaj dłońmi wzdłuż całych rąk i nóg. Nie zapomnij też o masażu stóp. A gdy ona położy się na brzuchu, zacznij od pośladków, szczyp je, ugniataj i poklepuj, oczywiście z wyczuciem. Potem połóż dłonie na plecach, jedną przesuwaj w górę, drugą w dół. Zmieniaj siłę i rodzaj ruchów. Po chwili, nie odrywając dłoni, przesuń je na uda. Masuj dość mocno, tylko tę najwrażliwszą, wewnętrzną część głaszcz delikatnie samymi opuszkami palców. Zmysłowy masaż zakończ piórkowaniem.