O zdrowiu

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe - jak dokonać dobrego wyboru?

Jakość powietrza w naszym kraju jest zatrważająca - oddychamy trucizną, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. W wielu polskich miastach i miejscowościach normy zanieczyszczenia powietrza są przekraczane o kilkaset procent.

 

W Krakowie - najbardziej zanieczyszczonym mieście w Polsce, odnotowano wyraźne zwiększenie zachorowań dzieci na astmę niż w reszcie kraju. Ochroną dla nas są maski na smog. Tylko jak wybrać tę właściwą?

 

Maska antysmogowa, która jest wygodna i dostosowana do twarzy

Maseczki higieniczne nie tylko nie spełniają swojego zadania, ale i ciężko je dopasować do twarzy, przez co potrafią być niewygodne. Kluczem jest dobrze dopasowana gumka i dobry materiał, dzięki czemu maska nie uciska, a wdychane powietrze się nie skrapla i nie trzeba co chwilę podnosić maski, żeby ułatwić sobie oddychanie. Profesjonalne maski antysmogowe to koszt ok. 100 zł. Znajdziesz je np. w aptece internetowej Ziko -> http://www.e-zikoapteka.pl/maski-antysmogowe.html

 

Maski wyposażone w filtr węglowy

Najlepsze są maski węglowe z filtrem o numerze N99 - oznacza to, że maska zatrzymuje do 99 procent pyłów. Bardzo ważne jest, żeby maska na smog miała wymienne filtry. Dzięki temu po zużyciu można wymienić ją na nową. Przy poziomie zanieczyszczenia, który występuje w naszym kraju, maski zużywają średnio po 250 godzinach. Koszt nowego filtra to ok. 10 zł.

 

maska antysmogowa przeciwpylowa dragon casual golden leaf rozmiar m 1 1

 

A może maska ze sklepu budowlanego?

Podobne działanie mają maski przeciwpyłowe, które można bez problemu dostać w sklepach budowlanych. Warto wybrać maskę o klasie p1, ponieważ jest najbardziej skuteczna w zatrzymywaniu pyłów. Można kupić maskę z wymiennym filtrem, które są droższe od jednorazowych, ale nie trzeba ich wyrzucać, kiedy filtr zrobi się brudny.

 

Wzorzyste i kolorowe maski antysmogowe

Nowoczesne maski mają bogate wzory i dekory, które mogą się podobać - zarówno dla Panów, jak i dla Pań. Maski nie muszą być nudne i wyglądać jak ubiór budowlańca. I choć nasz „maskowy design” jest jeszcze daleko w lesie w porównaniu do krajów z dłuższą „tradycją smogową” coś już się zaczyna pojawiać i w naszym kraju i wybór jest coraz większy.

 

maska antysmogowa przeciwpylowa dragon casual ii floral turquoise rozmiar m 1 1513445798 1