O zdrowiu

skora sucha

Matowa, ściągnięta i piekąca skóra twarzy - jak poprawić wygląd suchej skóry

Matowa i chropowata powierzchnia skóry, niekomfortowe uczucie ściągnięcia i pieczenia na twarzy, nadwrażliwość na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a także duże skłonności do nadmiernego przesuszania - to typowe cechy dla bardzo suchej skóry, które mogą przysporzyć wiele problemów w codziennej pielęgnacji twarzy. Przy tym typie cery dużo uwagi należy poświęcić na intensywne nawilżanie twarzy, a jednocześnie jej delikatne oczyszczanie. Podpowiadamy, jak dbać na co dzień o bardzo suchą skórę, by poprawić jej wygląd oraz ogólną kondycję!

 

Oczyszczanie twarzy i demakijaż

Prawidłowa pielęgnacja w każdym przypadku zaczyna się od usunięcia wszelkich nieczystości z twarzy, które nagromadziły się na jej powierzchni w ciągu dnia lub nocy. Jednak w przypadku bardzo suchej skóry z oczyszczaniem twarzy i demakijażem musimy postępować wyjątkowo ostrożnie i delikatnie. Bardzo sucha skóra posiada cienką warstwę lipidową naskórka, której niską odporność przed działaniem szkodliwym czynników zewnętrznych, możemy dodatkowo zmniejszyć stosowaniem niewłaściwych preparatów do oczyszczania.

  • Przez jej skłonności do przesuszania, uczucia ściągnięcia i pieczenia, a nierzadko też występowania zaczerwienień na twarzy - codzienny demakijaż powinien być wykonywany przy pomocy łagodnych kosmetyków, najlepiej o hipoalergicznym składzie.
  • Zdecydowanie należy unikać środków, które zawierają alkohol oraz inne substancje o działaniu wysuszającym, bowiem ten typ cery bardzo szybko może zamienić się w skórę wrażliwą, której codzienna pielęgnacja jest o wiele bardziej skomplikowana.
  • Demakijaż najlepiej wykonywać przy pomocy silnie nawilżającego mleczka, zaś oczyszczanie delikatnym płynem micelarnym, który wykazuje działanie kojące oraz wzmacniające naskórek.
  • Cerę bardzo suchą należy oczyszczać delikatnymi ruchami, unikając intensywnego pocierania skóry wacikiem lub ręcznikiem, bowiem w ten sposób możemy wywołać na jej powierzchni dodatkowe zaczerwienienia czy pieczenie.
  • Każdorazowo po przeprowadzeniu zabiegu oczyszczania lub demakijażu, na naszej skórze powinien znaleźć się odpowiedni krem do twarzy, który zapobiegnie utracie wody przez naskórek oraz będzie stanowił zwieńczenie właściwej pielęgnacji.

 

Krem do cery bardzo suchej - intensywne nawilżanie i odżywianie

Bardzo sucha skóra twarzy wymaga od nas nie tylko codziennej dawki intensywnego nawilżenia, ale też dokładnego odżywienia.

  • Lekiem na ściągniętą i piekącą skórę będą odpowiednie składniki nawilżające kremu, które przywrócą jej ukojenie oraz odpowiedni poziom nawodnienia, zaś witaminy sprawią, że stanie się ona odżywiona i pełna blasku.
  • Skład takiego kremu powinien być wzbogacony odżywczymi olejkami, które doskonale radzą sobie z problemami cery suchej np. krem-balsam do bardzo suchej skóry Garnier Hydra Adapt z olejkiem z Kamelii, który wykazuje doskonałe właściwości kojące i nawilżające skórę, a także redukujące nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.
  • Jeżeli chcemy wzmocnić działanie kremu, możemy nałożyć jego grubą warstwę na twarz, odczekać kilka minut, a następnie delikatnie zebrać nadmiar preparatu chusteczką. To zabieg, który pozwoli nam nie tylko dokładnie nawilżyć i odżywić twarz, ale też zahamować proces utraty wody przez skórę.
  • Na bardzo suchą skórę doskonale działają też odżywcze maseczki na twarz - możemy skorzystać z gotowych masek (dostępnych w drogeriach) lub wykonać je samodzielnie z produktów spożywczych, które mamy po ręką. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, liczy się efekt - dodatkowego odżywienia i nawilżenia skóry.

Reklama