Żyć Dobrze

Męska biżuteria

Męska biżuteria - co każdy facet może i musi mieć?

Przyjęło się, że biżuteria to element dekoracyjny, który jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. Oferta różnego rodzaju biżuterii – pierścionków, kolczyków, łańcuszków, zegarków czy bransolet – rzeczywiście kierowana jest głównie do pań. Nie oznacza to jednak, że panowie powinni zupełnie z niej zrezygnować, a wręcz przeciwnie. Elegancki zegarek czy bransoleta umieszczona na przegubie męskiej dłoni świetnie uzupełniają zarówno strój codzienny, jak i ten zarezerwowany na wyjątkowe okazje lub ważne spotkania. Aby tak się stało jest jednak jeden warunek – właściwy dobór biżuterii, zgodny z okazją, na którą zamierzamy ją założyć oraz własnym stylem, reprezentowanym chociażby przez odzież, którą nosimy. Jakimi zasadami warto więc kierować się podczas zakupu biżuterii przeznaczonej dla mężczyzn?

 

Biżuteria w męskiej odsłonie

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem biżuterii męskiej, oczywiście oprócz obrączki, jest zegarek. Jest on noszony bardzo chętnie, bez względu na wiek właściciela, jego styl czy też okazję. Duży wybór wśród modeli pozwala idealnie dopasować zegarek do gustu każdego mężczyzny, czyniąc go bardzo praktyczną ozdobą. Poza zegarkami, wielu panów decyduje się także na łańcuszki. W zależności od indywidualnych upodobań, mogą one być złote lub srebrne, o dużym lub małym splocie, z ozdobnymi symbolami religijnymi i innymi lub bez nich. Podstawowym warunkiem ich doboru zawsze powinien pozostawać gust osoby, która będzie nosić łańcuszek.

Kolejnym rodzajem biżuterii, na który decydują się mężczyźni, są sygnety – zazwyczaj umieszczane na najmniejszym palcu prawej lub lewej dłoni. Także w tym przypadku obowiązuje pełna swoboda wyboru, zarówno co do rodzaju tworzywa użytego do ich wykonania, jak i ich wielkości. Istnieje jeszcze jeden rodzaj biżuterii, który dobrze wygląda na przegubie dłoni zarówno damskiej, jak i męskiej. Są to różnorakie bransoletki męskie, których wygląd może nawiązywać do sportowych czy bardziej ozdobnych form. Na jaką się zdecydować?

 

Bransoletki męskie – moc możliwości

Bransoletki są wybierane najczęściej przez kobiety, jako ozdobny detal uzupełniający ich dzienną lub wieczorową stylizację. Mogą być one wykonane z różnych tworzyw, cechować się jednym lub wieloma kolorami, mogą też być bogato zdobione lub bardziej minimalistyczne. Bransoletki męskie także są zróżnicowane zarówno ze względu na rodzaj materiału użytego do ich wykonania, jak i ogólną stylistykę. Dla mężczyzn lubiących sport idealną propozycję stanowią bransoletki wykonane z tworzyw sztucznych lub z naturalnej skóry, przypominające plecione rzemyki. W zależności od upodobań, mogą być one jednokolorowe (czarne, granatowe lub brązowe) lub też tworzyć np. dwukolorowe kombinacje, będące połączeniem plecionego skórzanego rzemyka z ozdobnymi detalami wykonanymi ze stali, srebra lub złota.

Bransoletki męskie tego typu stanowią doskonałe uzupełnienie luźnych, sportowych stylizacji, choć równie dobrze odnajdują się w zestawieniach używanych na co dzień. Modele wzbogacone srebrnymi lub złotymi detalami można wykorzystać również w bardziej oficjalnych stylizacjach. Jeżeli natomiast bliższa naszemu sercu jest klasyka, warto rozważyć zakup bransoletki w całości wykonanej ze stali, złota lub srebra. Może ona mieć kształt łańcuszka o nieco grubszym splocie lub też składać się z niewielkich elementów, starannie ze sobą połączonych. Ten rodzaj bransolet świetnie współgra z stylem klasycznym, nawiązującym do uniwersalnych, ponadczasowych form. Ostateczny wybór bransoletki zawsze i bezwarunkowo powinien być podyktowany indywidualnym gustem kupującego.

Artykuł zewnętrzny