Żyć Dobrze

koszulka męska

Męska szafa kapsułowa – co powinno się w niej znaleźć?

W modny i zdrowy slow life idealnie wpisuje się kapsułowa szafa męska, która wyróżnia się minimalistycznym charakterem. Jak zbudować taką garderobę, w której zgromadzisz najbardziej potrzebne ubrania? Oto co powinno się w niej znaleźć.

W doborze ubrań kieruj się przede wszystkim jakością odzieży, którą będziesz nosić częściej niż dotychczas. Postaw na sprawdzone marki, np. BIG STAR, która oferuje sprawdzoną bazę ubrań męskich, wykonanych z innowacyjnej bawełny Supima. Jeżeli szukasz trwałej odzieży to koszulka męska czy T-shirt wykonany z takich włókien gwarantuje nieprzeciętną wygodę i wysoki komfort użytkowania. Nosząc wysokogatunkową garderobę, masz pewność, że wyglądasz modnie, higienicznie i w dodatku dbasz o przyrodę. Ubrania z bawełny Supima nie mechacą się, nie blakną i zawsze wyglądają jak nowe, nawet po wielokrotnym praniu.

 

Zawartość męskiej szafy kapsułowej

Na początek określ swoje potrzeby, czyli to, co zwykle lubisz nosić na co dzień, a co wkładasz do pracy. Jeżeli w wykonywanym zawodzie wymagany jest sztywny dress code, należy uwzględnić również biznesowe elementy męskiej garderoby.

 

Wyznacz paletę kolorów

Komponując kapsułową szafę męską, postaw na neutralne odcienie, które pozwolą na kreowanie większej ilości harmonijnych stylizacji. Biel, czerń czy szarości są gwarancją bezkompromisowej elegancji. Dzięki nim tworzenie outfitów będzie intuicyjne i bezproblemowe. Myśląc o kolorach ubrań, weź pod uwagę zasadę doboru barw, a mianowicie stosowanie w stylizacji maksymalnie trzech tonacji – głównej, bazowej i dodatkowej. Odcień bazowy wykorzystany przy tworzeniu męskiego looku jest buforem dla koloru głównego, a dodatkowa barwa stanowi uzupełnienie całości. Sięgaj również po stonowane kolory, np. z palety barw ziemi – brązy, zielenie oraz wyróżniające się dodatkowe tonacje będą zawsze na czasie.

 

Dopasuj ubrania do sezonu

W kapsułowej szafie umieść wyłącznie ubrania dostosowane do aktualnej pory roku. Jesień to czas grubych swetrów, wełnianych spodni i casualowych stylizacji. Męska garderoba powinna wyróżniać się wysokiej jakości swetrami, które pozwolą połączyć elegancję z nonszalancją. W chłodniejsze dni można pokusić się o włożenie pod nie koszuli i postawić na bardziej formalny charakter stylizacji. Przemyśl dobrze odzież wierzchnią oraz to, co będziesz nosić pod spodem. Pamiętaj o ubraniach, które są użytkowane przez cały rok, niezależnie od sezonu jak T-shirty, koszule czy sportowe bluzy. Resztę ubrań przechowuj poza kapsułową szafą, by mieć w niej większy porządek.

 

Skompletuj niezbędną bazę

Istotną częścią kapsułowej garderoby są spodnie, zarówno jeansowe, jak i materiałowe. Obowiązkowy „must have” stanowią wygodne T-shirty, bluzki z długim rękawem, okrycia wierzchnie oraz dodatki. W stylizacji ważne są proporcje, dlatego kompletowanie minimalistycznej szafy wymaga określenia właściwych, procentowych kombinacji ubrań. Podstawowa baza powinna przedstawiać się następująco:

  • 40% T-shirty,
  • 20% męskie bluzki z długim rękawem,
  • 15% spodnie,
  • 10% dzianinowe swetry,
  • 5% okrycia wierzchnie,
  • 5% eleganckie koszule,
  • 5% dodatki np. torby.

Proporcje te powinny uwzględniać indywidualne potrzeby, a ubrania w szafie kapsułowej być dopasowane do osobistych wymogów i gustu.

Zwróć uwagę na siłę detali, czyli niezawodne dodatki w postaci butów, męskich toreb oraz czapek i szalików. Pamiętaj także o skórzanych paskach, zegarku i biżuterii. Wszystkie te elementy podkreślają charakter całej stylizacji i są jej ważnym dopełnieniem.

Artykuł zewnętrzny