Żyć Dobrze

lass=

Męskie braki do poprawki

Nikt nie jest doskonały, tak w sferze ducha, jak i ciała. Rozwój człowieka w każdej dziedzinie jest powodowany dążeniem do doskonałości, ale nie warto robić tego za wszelką cenę. Z drugiej zaś strony każdy ma niedoskonałości, które - przy pewnym wysiłku i samozaparciu - może poprawić czy wręcz wyeliminować. Również te, związane z naszym ciałem.

Szczególnie widoczne jest to w przypadku mężczyzn. Nie zwracamy uwagi na braki w naszym wyglądzie, uważając to za mało istotne. I w istocie tak może być, ale czy nie warto jednak naprawiać czegoś, co możemy poprawić? Może choćby tak, na wszelki wypadek. I nie tylko z powodu kobiet.

 

Klatka piersiowa czyli biust

Klatka piersiowaNo cóż, męskie piersi nie specjalnie mają taką samą magię, jak biust kobiety. Tak, twoje sutki i klatka piersiowa mogą być sexy, ale pod warunkiem, że nie są to zwiotczałe, przetłuszczone i zbyt duże piersi. Ta część twojego ciała jest mocno eksponowana, gdy jesteś nagi. Jest to miejsce, gdzie kobieta może położyć swoją głowę przytulając się do ciebie, co daje jej poczucie obcowania z prawdziwym mężczyzną. Ale gdy klatka piersiowa „ozdobiona" jest piersiami, a na domiar złego większymi od jej własnych, to raczej nie będzie to podniecające.

Rozwiązanie jest równie proste, co wymagające wysiłku i dyscypliny. Po prostu - ćwiczenia rozwijające mięśnie klatki piersiowej, a i dieta byłaby tu wskazana. Ale nie próbuj wyglądać na bardziej muskularnego w tym miejscu niż w istocie jesteś. Próba osiągnięcia tego efektu może być trudna i może wywoływać niepotrzebną frustrację.

Jest jeszcze jeden, potencjalny problem - zbyt mocno owłosiona klatka piersiowa. Choć w sumie określenie „zbyt mocno" jest tu pojęciem względnym, uzależnionym od preferencji i poczucia estetyki. W każdym bądź razie można przyjąć, że obecnie lansowany jest wzór mężczyzny bez zbytnio owłosionego ciała. Ponadto, gdy twoje sutki są nie widoczne lecz ukryte w gąszczu włosów, to pozbawiamy kobietę widoku, który może ją podniecić. Rozwiązaniem najprostszym jest skrócenie owłosienia trymerem, czy wręcz wydepilowanie klatki piersiowej.

 

Intymny gąszcz

Intymny gąszczBujne owłosienie w miejscach intymnych to rzecz kolejna. Genitalia odgrywają kluczową rolę w zbliżeniu seksualnym pobudzając partnerkę również swym wyglądem. Pokryte bujnym i gęstym włosem miejsca intymne, nie dość, że mogą sprawiać mało atrakcyjne wrażenie estetyczne, to również zasłaniają całą okazałość twej męskości. Więcej za i przeciw oraz sposobów radzenia sobie z tym problemem możesz przeczytać w artykule Depilacja miejsc intymnych.

 

Zarośnięte plecy

PlecyTo czy na plecach mamy włosy czy też nie, nie zależy kompletnie od nas. To kwestia genetyczna. Ale - oprócz wyjątków - kobiety zazwyczaj wolą gładkie plecy, na których np. opierają swoje dłonie podczas miłosnych uniesień czy pieszczot. Zauważ jak często jej dłonie lądują na twoich plecach, więc dotyk gładkiej skóry może być dla niej dużo bardziej przyjemny i podniecający.

Próbując poradzić sobie z tym problemem w żadnym wypadku nie gol pleców, bo włosy będą szybko odrastać stając się coraz twardsze i kłujące. Dobrym rozwiązaniem jest depilacja, choć będzie trzeba ją powtarzać co jakiś czas. Najskuteczniejszym, ale i najdroższym rozwiązaniem jest kliniczne usunięcie włosów za pomocą lasera.

 

Mocny w barach

BaryMimo rozwoju cywilizacyjnego, w naszej podświadomości pozostało wiele z atawistycznego postrzegania świata. Jest to oczywiście duże uogólnienie, ale kobiety nadal podświadomie szukają silnego mężczyzny (samca), który da im np. poczucie bezpieczeństwa i zostanie ojcem jej potomstwa. Jeśli twój wygląd może nie dawać poczucia siły, to oczywistym rozwiązaniem są ćwiczenia gimnastyczne, by nabrać muskulatury. Z drugiej jednak strony mówimy o wrażeniu wizualnym, za które w dużej mierze odpowiada stan twoich barków i ramion.

Nie ma co do tego wątpliwości - najskuteczniejszym rozwiązaniem są ćwiczenia. Ale przecież chodzi tu o najważniejsze pierwsze wrażenie, które wywierasz na kobiecie. Zwykle dzieje się to, gdy jesteś ubrany. Z tego możemy wyciągnąć prosty wniosek, że odpowiedni ubiór może nam się dobrze przysłużyć. Jak się ubrać? Przeczytaj o tym (i nie tylko) w artykule Jak wyglądać szczuplej.

 

Piwny brzuch

Piwny brzuchCzy trzeba coś więcej mówić? Przecież to oczywiste, że nie dodaje to uroku, a obniża naszą sprawność. Co gorsza, wraz z wiekiem coraz łatwiej o ten niechciany atrybut męskości. Jak zwykle rozwiązanie jest proste. I jak zwykle wymaga konsekwencji i poświęcenia. Ćwiczenia gimnastyczne i odpowiednia dieta. I może mniej piwa... Nieciekawie... Choć, na szczęście, niedoskonałości naszej sylwetki można w pewnym stopniu ukryć, choć nie likwiduje to problemu. Jak to zrobić? Przeczytaj artykuł Jak wyglądać szczuplej.

 

Paskudne zęby

Paskudne zębyUśmiech odsłaniający nieciekawe uzębienie nikogo nie oczaruje. My, mężczyźni często zapominamy jak stan naszych zębów wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również wygląd. Jest to prawda banalna i oczywista, ale częstokroć bez kompletnie żadnego przełożenia na dbałość o nie. Jeszcze podczas jakiegoś spotkania możemy się kontrolować, uśmiechać się ukradkowo, spokojnie. Ale jak to zrobić, gdy dochodzisz i otwierając usta wydajesz dźwięki rozkoszy? Jak to zrobić, gdy zbliżasz się, by namiętnie całować? A jakby tego było mało, zaniedbane uzębienie to prawdopodobnie również przykry zapach wydobywający się z ust. Nie ma o czym mówić - boisz się czy nie, jedynym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty!