Intymność

Metafora erotyczna

Metafora erotyczna

Jak można sprawić, by kobieta zaczęła myśleć o seksie i poczuła pożądanie? Zdaniem J.D. Fuentes - stosując metafory - figury retoryczne, analogie, obrazy - które jej zasugerują niektóre mechaniczne aspekty aktu seksualnego.

 

Erotyczna metafora to po prostu zapomniana sztuka seksualnych aluzji

To, co sprawia, że seksualna aluzja odnosi skutek, zamiast wydawać się żartem z wyjątkowo słabego filmu to udawanie, że wcale sobie nie zdajesz sprawy z tego, jaki jesteś nieprzyzwoity. Co również oznacza, że po wypowiedzeniu jakiejś ciekawej metafory nie możesz spojrzeć w twarz tej kobiety ze sprośnym uśmiechem na ustach i oczekiwaniem w oczach.

Całkiem przeciwnie - zachowuj się, jak gdyby nigdy nic. Powinieneś stworzyć przekonujące wrażenie, iż w Twoim odczuciu to, co akurat powiedziałeś, nie zawierało żadnych absolutnie erotycznych aluzji, że po prostu użyłeś metafor, które Ci akurat przyszły do głowy.

Pamiętaj - choć naprawdę trudno jest nie roześmiać się na głos czytając takie teksty - mózg kobiety działa inaczej. Emocje kobiety działają inaczej. Kobiety inaczej interpretują język. Zachowaj więc nieporuszoną twarz, a kobiety same siebie będą przekonywać, że te metafory nie są wcale erotyczne, choć jednocześnie wzbudzą one w nich pożądanie.

Możesz mówić o czymś, co sugeruje (mówiąc językiem Jezuitów i lekarzy) immisio penis intra vaginam, używaj słów i fraz tego rodzaju: penetrować, wchodzić, wkładać, wnikać, wdzierać się do środka, wypełniać pustkę.

Nabierz nawyku gestykulowania w subtelny sposób w stronę własnych genitaliów, kiedy opowiadasz takie rzeczy. No i musisz oczywiście zachować poważną twarz, tyle to chyba sam wiesz.

 

Reasumując

  1. Aby wzbudzić w kobiecie erotyczne uczucia, opisz emocje lub przeżycia jako coś przypominającego fizyczne zjawiska wiążące się z seksem - czyli opisz penetrację, ssanie, eksplozję itp.
  2. Jeśli zachowasz odpowiednio naturalny wyraz twarzy i stworzysz wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy z opisywania spraw związanych z seksem, kobieta będzie wolała uznać, że po prostu opisujesz intensywne emocje. Jednak jej ciało i jej wyobraźnia zareaguje i zostanie seksualnie podniecona.
  3. Dla kobiet seks stanowi część sfery emocji, a słuchanie naładowanego emocją języka to erotyczne przeżycie.

Cóż... J.D. Fuentes zapewne ma tu trochę racji. Bezsprzecznym faktem jest oczywiście odmienne odczuwanie emocji, ale czy rzeczywiście warto robić z siebie typa, który nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi?