Intymność

pokaż kotu co tu masz

10 pytań. Duża stopa? Dlaczego się kurczy? Jaki punkt G? ...

Są pytania, na które często ciężko znaleźć odpowiedzi. Wśród nich znajdują się często takie, które rzadko głośno artykułujemy. Czy zasoby spermy mogą się wyczerpać? Kto potrzebuje więcej seksu? Co powoduje obkurczanie penisa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

 

1. Duża stopa, duży penis?

Generalnie panuje wiele mitów na temat seksu, a najwięcej mitów chyba stworzono na temat wielkości męskiego przyrodzenia. Otóż, panująca powszechnie opinia, że mężczyźni mający duże stopy są bogato obdarzeni przez naturę jest nieprawdziwa. Podobnie się ma do teorii łączących wielkość nosa z wielkością penisa, a także do reguły „L".

Jedyną rzeczą, która nie do końca jest nieprawdą to powiedzenie: „ Duża klatka mały ptaszek", pod warunkiem, że odniesiemy je do popularnie zwanych „koksiarzy". Takie osoby mają zdecydowanie mniejszą potencję, a po kilku miesiącach „kuracji" sterydowej mogą zapomnieć o skończeniu niektórych spraw „po męsku". Pomimo ich wybujałych kształtów nie zdziałają zbyt wiele u płci przeciwnej, bo jaka ryba złapie się na robaka, który się nie porusza.

Nie zawsze jednak wielkość penisa wystarcza, potrzebna jest także umiejętność posługiwania się swoim atrybutem męskości.

 

2. Czy można złamać penisa?

Jest to możliwe pomimo tego, że w penisie nie ma kości. Ciała jamiste, które wypełniają się krwią w trakcie wzwodu, wskutek urazu mogą ulec rozerwaniu lub pęknięciu. Rzecz najczęściej ma miejsce podczas stosunku. Jest to jednak niezwykle rzadka sprawa.

 

3. Co powoduje obkurczanie się penisa?

Mężczyźni są bardzo wrażliwi na punkcie długości penisa. Badania dowodzą, że większość mężczyzn uważa, że ich penis jest za krótki. Spowodowane jest to mylnym wyobrażeniem o przeciętnej długości penisa. A okazuje się, że większość z nich może być spokojnych. Badania przeprowadzone na dużych populacjach mówią, że przeciętna długość penisa wynosi od 13 do 15 centymetrów.

- Raportt Kinsey'a 1948 rok - średnia długość członka 15,25 centymetra ( odchylenie standardowe 1,96 centymetra)
- Badanie Wessells'a 1996 rok - 13 centymetrów

O mikropenisie można mówić wtedy, gdy długość penisa jest mniejszą niż średnia pomniejszona o 2,5 odchylenia standardowego.

Czynnikami, które mogą wpływać na obkurczanie się penisa to: zimno, stres i złość.

 

4. Czy obrzezanie może zmniejszać doznania podczas stosunku?

Wydaje się, że moda na obrzezane w Polsce przyjdzie i to już niedługo. Coraz więcej mężczyzn poddaje się zabiegowi obrzezania w Europie zachodniej. Moda na obrzezanie przyszła z USA gdzie np. w Nowym Yorku nieobrzezany mężczyzna jest w mniejszości.

Skąd taka moda?

Otóż badania naukowe przeprowadzone wśród Żydów, u których obrzezanie jest kwestią religijną wykazały znacznie mniejsze występowanie raka szyjki macicy u ich partnerek seksualnych. Okazało się, że mastka, która zbiera się pod napletkiem sprzyja powstawaniu raka szyjki macicy u partnerki seksualnej. Badania przeprowadzone na grupie obrzezanych nie mówią jednoznacznie, czy mężczyźni czerpią mniej przyjemności ze stosunku po obrzezaniu.

Jedno natomiast jest pewne, że kobiety są jak zwykle niezdecydowane. Do stosunków waginalnych preferują nieobrzezanych partnerów, natomiast jeżeli chodzi o seks oralny to odwrotnie.

 

5. Czy rodzaj bielizny rzutuje na pożycie seksualne?

Tak. Po pierwsze bielizna może wpływać na płodność mężczyzn. Jądra mężczyzny są o 4 stopnie chłodniejsze niż reszta ciała, dlatego obcisła bielizna może zaburzać termoregulację jąder, co może dawać negatywne skutki w postaci obniżenia płodności. Rozwiązaniem na to są bokserki.

Kolejną rzeczą jest zmniejszenie doznań seksualnych. Każde miejsce na ciele ma swoją pobudliwość. Jednakże w przypadku ciągłego drażnienia próg pobudliwości wzrasta. Mówiąc obrazowym językiem, jeżeli kobieta nosi obcisły stanik, sutki są drażnione są w sposób ciągły przez materiał, co może powodować zmniejszenie odczuwania, bodźców (zwiększenie progu pobudliwości) np. pieszczot partnera.

 

10 pytan 2

 

6. Czy istnieje Punkt G?

Wszystko zaczęło się w latach 50-tych XX wieku w Niemczech. Ernst Grafenberg badał elektrovaginogramy kobiet podczas stosunków seksualnych. Doszedł do wniosku, że pochwa ma swój własny rozrusznik, to znaczy miejsce, które ma własną aktywność elektryczną i pobudza miejsca sąsiednie do kurczenia się. Według naukowca miejsce to znajduje się na przedniej ścianie pochwy około 4-5 cm od wejścia do pochwy, w pobliżu pęcherza moczowego.

Wiele kobiet nie odczuwa pobudzania okolicy punktu G jako bardziej stymulujące niż innych okolic pochwy. Niektóre kobiety odczuwają duże parcie na mocz, a jeszcze inne niepowtarzalne doznania seksualne. Ta ostatnia część kobiet uważa, że umiarkowanie krótszy penis ma możliwość silniejszego podrażniania punktu G. Od obecności punktu G uzależnione są także preferencje co do pozycji seksualnej. Penetracja w pozycji na jeźdźca jest najbardziej ukierunkowana na punkt G.

 

7. Czy mężczyźni potrzebują więcej seksu niż kobiety?

Przeprowadzono badania naukowe, w których 28 kobiet i mężczyzn oglądało zdjęcia pornograficzne podczas wykonywania czynnościowego badania MRI mózgu. Badani oglądali zdjęcia par heteroseksualnych podczas stosunku seksualnego, zdjęcia atrakcyjnych osób płci przeciwnej, a także aseksualne zdjęcia kobiet i mężczyzn.

Po przeanalizowaniu zdjęć naukowcy doszli do wniosku, że dwie struktury mózgu u mężczyzn są bardziej aktywne po poddaniu ich bodźcom seksualnym. Wniosek: mężczyźni więcej myślą o seksie niż kobiety.

 

8. Czy mogą wyczerpać się zasoby spermy u mężczyzn?

Nie, ale... Kobieta rodzi się ze wszystkimi jajami i więcej już w życiu ich nie produkuje. Mężczyzna natomiast produkuje plemniki przez całe swoje życie. Brzmi to zachęcająco, ale naukowcy wykazali, że plemniki mężczyzn po 35 roku życia mają więcej zaburzeń ruchu oraz ich materiał genetyczny ma więcej wad. Udowodniono również, że czasem liczba plemników się zmniejsza. Według norm WHO ejakulat zdrowego mężczyzny zawiera 20 mln plemników. Małą różnicą jest to, że norma ta jeszcze 25 lat temu była pięciokrotnie wyższa.

 

9. Czy kobieta może mieć wytrysk?

Było wiele doniesień na temat wytrysku u kobiet, ale jak się później okazywało był to wyciek moczu podczas stosunku. Ostatnie badania ujawniły, że kobiety, które przyznają się do wytrysku podczas stosunku miały podwyższone stężenie fosfatazy kwaśnej. Fosfataza została również znaleziona w ejakulacie mężczyzn, a wytwarzana jest w prostacie.

Naukowcy podeszli do sprawy od strony anatomii. Stwierdzono, że jeżeli kobieta ma wytrysk z pochwy podczas stosunku, a nie jest to mocz, to wydzielina musi pochodzić z innego miejsca niż pęcherz moczowy. Najbardziej prawdopodobne jest, że wydzielina ta pochodzi z gruczołów Skenes'a. Autopsja gruczołów Skenes'a dowiodła, że gruczoły te maja podobną budowę do prostaty. Wydaje się więc, że kobiety mogą mieć wytrysk, ale sprowokowanie damskiego wytrysku może być równie trudne jak znalezienie punktu G.

 

10. Czy w trakcie okresu kobieta może zajść w ciążę?

Dziś niewiele jest osób, które zastanawiają się nad pytaniem skąd się biorą dzieci, ale równie niewiele osób dało by twierdzącą odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie. Okazuje się, że jest to możliwe.

Po pierwsze krwawienie to nie zawsze miesiączka. Czasami kobieta może mieć plamienia podczas owulacji, a to jest idealny czas na zapłodnienie. Także, gdy kobieta ma krótki cykl miesiączkowy (około 21dni) powinna owulować siódmego dnia cyklu, czyli siedem dni od pierwszego dnia krwawienia miesięcznego, a jeżeli krwawienie przeciągnie się do siedmiu dni, wtedy kończy się dokładnie w dzień rozpoczynający owulacje.

 

I tyle na chwilę obecną. Być może macie jakieś pytania, na które warto poszukać odpowiedzi? Jeśli tak - pytajcie. Pamiętajcie, że wasze pytanie nie jest jednostkowe i na pewno dręczy tysiące innych osób. Może warto o tym napisać.