O zdrowiu

soczewki kontaktowe man

Mężczyźni wybierają soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to wygodny sposób korygowania wad wzroku. Mężczyźni stosują soczewki na równi z kobietami, w tym również soczewki kolorowe, aby zmienić kolor oczu i poprawić swój wygląd bez stosowania kosmetyków. Najczęściej wybierane są przez nich zielone, niebieskie lub czekoladowe soczewki kolorowe, aby podkreślić wyraźną barwę tęczówek. Decydują się też na soczewki z mieszanką kolorów lub dodające oczom blasku.

 

Soczewki kontaktowe dla mężczyzn

Mężczyźni chętnie wybierają soczewki kontaktowe, ponieważ dają im pełną swobodę w wykonywaniu wszystkich codziennych czynności. Kiedy pracujesz fizycznie, spędzasz dużo czasu w ruchu i jesteś narażony na wszelkiego rodzaju urazy, soczewki pozwolą Ci czuć się swobodnie. Okulary łatwo się tłuką, mogą uszkodzić oczy, a w trakcie zimy parują. Soczewki kontaktowe nie stwarzają takich problemów, nie musisz też o nich ciągle pamiętać. Możesz uprawiać w nich wszystkie sporty, nawet te ekstremalne. W sklepach znajdziesz nawet soczewki Biofinity, które nosisz bez przerwy przez 30 dni (nawet w nocy), więc nie musisz pamiętać o zakładaniu ich każdego dnia.

 

Soczewki kolorowe

Nawet jeśli masz doskonały wzrok i nie potrzebujesz soczewek, żeby skorygować wadę wzroku, możesz wybrać dla siebie soczewki kolorowe. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na poprawienie swojego koloru oczu i dodanie sobie pewności siebie.

Jak wybrać dla siebie najlepszy kolor soczewek?

  1. Kolor soczewek wygląda inaczej u mężczyzn o jasnych i ciemnych oczach. Ten sam kolor soczewek prezentuje się odmiennie u dwóch różnych osób. Intensywność koloru zależy od barwy soczewki przez Ciebie wybranej, a także od producenta soczewek.
  2. Jeśli masz jasny kolor oczu, wybierz soczewki, które wzmocnią ten kolor. Wybieraj zdecydowane kolory np. morski, szmaragdowy, niebieskawozielony lub zdecyduj się na soczewki w kolorze zupełnie odmiennym niż kolor Twoich oczu (np. soczewki w kolorze szafirowym, kasztanowym, ciemnoniebieskim).
  3. Jeśli jesteś mężczyzną o ciemnych oczach, wybierz soczewki w kolorze niebieskim, zielonym w odcieniu nefrytu, piwnym, brązowym, szarym.
  4. Wśród soczewek kolorowych znajdziesz również takie z mieszanką trzech kolorów. Soczewki mieszane pasują więc zarówno do jasnych, jak i ciemnych oczu, wydobywając z nich różne odcienie.
  5. Kiedy wybierzesz już kolor soczewek, sprawdź jak wyglądają w pomieszczeniu i na zewnątrz. Sztuczne oświetlenie wydobędzie z soczewki zupełnie inną barwę niż naturalne światło, więc upewnij się, że kolor soczewek pasuje Ci zarówno wtedy, kiedy jesteś wewnątrz, jak i na zewnątrz.
  6. Wybierz dla siebie soczewki, w których będziesz wyglądał jak najbardziej naturalnie. Dobierz kolor soczewek do koloru skóry i włosów. Twoje oczy zmienią barwę, ale nadal będziesz wyglądał naturalnie.
  7. Zasięgnij opinii innej osoby i poradź się, czy na pewno dobrze wyglądasz w kolorze soczewek, który dla siebie wybrałeś.

Soczewki znacznie ułatwią Ci życie i pozwolą w wygodny sposób korygować wadę wzroku. Jeżeli masz ochotę na zmianę w swoim wyglądzie, to wybór soczewek kolorowy pozwoli Ci ożywić barwę swoich oczu.

Artykuł przygotowany we współudziale z Szkla.com, największym sklepie z soczewkami kontaktowymi w Polsce.