Żyć Dobrze

testio

Miej alkohol pod kontrolą

Zwykło się mówić, że alkohol jest dla ludzi, trzeba tylko umieć odpowiednio z niego korzystać. Ci, którzy lubią wysokoprocentowe napoje i dobrą zabawę, z pewnością nieraz mieli do czynienia z dwoma dylematami. Po pierwsze, co zrobić, by dzień po udanej imprezie z przyjaciółmi nie odczuwać niedyspozycji spowodowanej kacem? Po drugie, czy po małym piwku można wsiąść za kółko? Jeśli chcesz wiedzieć, jak znaleźć złoty środek na te alkoholowe dylematy, czytaj dalej.

 

Małe piwo, duży kłopot

Czy wiesz, że Polska jest jednym z niewielu krajów europejskich, w którym dopuszczalny limit zawartości alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila? Powszechnie przyjęło się, że po małym piwie, w polskich warunkach, można jeszcze wsiąść za kierownicę, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Jednak prawda jest zupełnie inna... Twórcy serwisu Autoporadnik przeprowadzili test z małym piwem zawierającym 5 procent alkoholu. Dokonano trzech pomiarów. Pierwszy - 15 minut po spożyciu alkoholu wykazał, że we krwi znajduje się 0,21 promila. Podobnie wyniki uzyskano pół godziny później. Dopiero podczas trzeciego pomiaru tester wykazał, że kierowca w wydychanym powietrzu ma mniej niż 0, 2 promila alkoholu.

100 procent pewności!

TestioMałe piwo to nie jedyny kłopot kierowców. Niedopuszczalna ilość alkoholu we krwi może pojawić się również po spożyciu smakołyków zawierających likier, lekarstw wyprodukowanych na bazie alkoholu, płynu do płukania ust czy też piwa bezalkoholowego.  Ponadto trzeba pamiętać, że każdy organizm zupełnie inaczej reaguje na alkohol. Aby zatem mieć 100% pewności odnośnie ilości promili we krwi, warto stosować testery pozwalające określić stężenie alkoholu w naszym organizmie.

Wybierając aparat do mierzenia alkoholu, powinieneś mieć pewność, że:

  • Wynik uzyskany jest na podstawie badania śliny. Jest to gwarancja dokładniejszych pomiarów, na które nie mają wpływu takie elementy, jak np. objętość płuc.
  • Poziom alkoholu we krwi wykrywany już od wartości 0,2 promila.
  • Wynik otrzymujemy już po kilku minutach.
  • Tester jest zatwierdzony przez uprawnioną jednostkę notyfikującą.

Wszystkie te właściwości łączy w sobie np. alkomat Testio, który można nabyć w sklepie Cislog.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Wiesz już, co robić, żeby uniknąć wsiadania za kółko, kiedy w Twojej krwi płynie zbyt dużo alkoholu. Jednak to nie koniec wysokoprocentowych dylematów. Kiedy już postanowiłeś wybrać się na suto zakrapianą imprezę, zostawiając swój samochód w domu, pewnie niepokoi Cię jeszcze jedna myśl: „żebym tylko nie miał rano tego potwornego kaca".

Z reguły „syndrom dnia następnego" odczuwamy bardzo mocno i staramy się doraźnie leczyć jego objawy. Aby ulżyć sobie w cierpieniu, pijemy kefir lub maślankę oraz stosujemy różnego rodzaju medykamenty. Coraz więcej osób na kaca zjada kanapkę z bekonem - wszak brytyjscy naukowcy orzekli, że taki sandwicz może zdziałać więcej niż niejedno lekarstwo.  Jednak każdy, kto zamierza spędzić wieczór w towarzystwie wysokich procentów, powinien stosować się do zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by walkę z kacem rozpocząć jeszcze przed zabawą.

Prevento - kac  z głowy!

PreventoCzy istnieją preparaty, które zapobiegają objawom kaca? Odpowiedź brzmi: tak! Niestety większość specyfików dostępnych na rynku jedynie leczy jego symptomy. Aby więc uniknąć bardzo męczącego „syndromu dnia następnego", warto dobrze przeszukać rynek i wynaleźć najlepszy środek profilaktyczny. Do tego grona z całą pewnością należy zaliczyć Prevento -  preparat dostępny w sklepie internetowym Cislog. Docenią go przede wszystkim osoby lubiące naturalne sposoby na dobre zdrowie i samopoczucie, gdyż:

  • jako jedyny na rynku nie przyśpiesza metabolizmu alkoholu, chroni więc przed obciążeniem narządów wewnętrznych,
  • jest produktem w pełni naturalnym, nie zawiera żadnej domieszki chemicznych substancji.

To jedyny taki produkt na rynku, dlatego już teraz warto zastanowić się nad jego wypróbowaniem. Produkt ten znajdziemy w sklepie Cislog.

 

Artykuł opublikowany na zlecenie BDB