Moto Sfera

dobre oc

Mit o drogim i lepszym OC

Niektórzy myślą, że z OC jest tak samo jak z niektórymi innymi produktami – im droższe tym lepsze. W przypadku OC ta zasada jednak zupełnie nie funkcjonuje, warto więc wybierać najtańsze OC i cieszyć się oszczędnościami, jakie zyskujemy.

 

Drogie to lepsze?

Wielu ludzi ciągle jeszcze uważa, że jeżeli coś jest droższe, to proporcjonalnie do wysokiej ceny rośnie tego jakość. Jest to bardzo mylne podejście, które zrodziła epoka konsumpcjonizmu. W praktyce niewiele jest takich rzeczy, w których ta zasada ma swoje realne ujście i znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przeważnie jednak, o czym wiedzą świadomi konsumenci, jakość danego produktu lub usługi jest taka sama, a sprzedawana jest za bardzo różne kwoty.

 

Jak zatem wybierać polisę OC?


W przypadku OC zasada jest podobna. Najrozsądniej jest wybierać najtańsze OC, bo i tak zakres ubezpieczenia i sumy gwarantowane (odszkodowania w przypadku wypadku) są jednakowe, bez względu na cenę, jaką proponuje towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

Skąd takie różnice?

Otóż polisa OC w Polsce jest regulowana prawnie i ów regulacje zapewniają wyżej wymieniony jednakowy zakres i kwoty gwarantowane w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak nie ma ustawa wpływu na to, jak każda firma osobno rządzi się swoimi finansami. Dlatego nie ma więc wpływu na wysokość składek, zniżek i zwyżek oraz sposoby ich naliczania. Każdy ubezpieczyciel w tym względzie ma swoje zasady.

 

Wybierajmy najtańsze OC?

Specjaliści podkreślają, że jest to najrozsądniejszy krok. Cena OC powinna stanowić jedno z głównych kryteriów wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego, u którego zamierzamy zakupić OC. Warto wykonać rozeznanie z rynku, porównać kilka ofert i znaleźć najtańszą. Ochrona będzie bowiem taka sama za każdym razem, bez względu na to, ile zapłacimy. Jeżeli obliczymy sobie ile zostaje nam w kieszeni pieniędzy każdego miesiąca, zauważymy, że czynimy rocznie bardzo wysokie oszczędności, które przecież warto przeznaczyć na jakiś ważny dla nas cel, na przykład wakacje czy nowy samochód.

 

Korzystajmy z dodatkowych bonusów

Warto też wspomnieć, że niektóre firmy ubezpieczeniowe przygotowują dla swoich nowych klientów specjalne profity. Jedną z najczęstszych promocji jest duży rabat na kupno ubezpieczenia AC od razu w pakiecie z OC. Inne ubezpieczenia również mają w przypadku wspólnych zakupów dużo atrakcyjniejsze ceny. Poza tym często gratyfikowane są na przykład zakupy przez Internet, za które przyznawane są dodatkowe zniżki. Niektórzy ubezpieczyciele oferują również swoim klientom gratisy, na przykład Zieloną Kartę. Wszystkie te składniki, gdy zbierzemy do jednego worka i połączymy z najtańszym OC, może okazać się, że zyskaliśmy dużo więcej niż tylko i wyłącznie oszczędzone pieniądze.

 Artykuł reklamowy