Żyć Dobrze

mma 1

MMA - Mixed Martial Arts

MMA to naprawdę brutalny rodzaj sportu, który to zasadniczo przeznaczony jest jedynie dla silnych i wytrzymałych mężczyzn. Obecnie jednak sport ten budzi naprawdę wielką ilość pozytywnych emocji, co powoduje, że chętnie oglądamy go i cieszymy się z adrenaliny, jakiej nam dostarcza.

 

Mieszane sztuki walki

MMA to nic innego jak mieszane sztuki walki, czyli dyscyplina sportowa, w jakiej zawodnicy walczą wykorzystując bardzo wiele różnorodnych technik, a rzec można, że nawet dopuszczają się użycia wszelkich metod dostępnych w innych sportach walki jednakże bez użycia broni. Takie sztuki walki zapewniają widzą naprawdę wielkie emocje, albowiem walka toczy się niemal bez żadnych.

 

Reguły MMA

Reguły MMA obejmują wszelkie możliwe ciosy, co sprawia, że zawodnicy mogą walczyć zarówno stojąc jak i leżąc. Dozwolone są tutaj wszelkie ciosy pięściami, rzuty, kopnięcia, dźwignie a nawet duszenie. Jednakże w walkach MMA zabronione są; gryzienie, atakowanie genitaliów, oczu i krtani, a także uderzanie głową.

Dodatkowo zabronione jest także uderzanie w kręgosłup, oraz stosowanie dźwigni na małe stawy. Jeśli chcemy poznać więcej zasad, jakimi kieruje się MMA warto udać się do klubu POWERPIT Gdańsk, który przyjmuje zarówno amatorów, jak i zaawansowanych zawodników. W klubie tym nauczymy się wszelkich zasad, a także zapoznamy z pojęciem oktagon.

Warto wspomnieć, że o wyniku walki decyduje nokaut, także pod względem technicznym. Jeżeli walka nie kończy się przed czasem o wygranej decydują sędziowie. Walki rozgrywają się na ringu bokserskim, lub innych ringach, które to są otoczone siatką. Każdy zawodnik posiada ochraniacze na zęby, rękawice, a każde nagolenniki.

 

Wypadki śmiertelne

W MMA czasem dochodzi do ciężkich urazów, a nawet do wypadków śmiertelnych. Znane są, co najmniej dwa takie wypadki. Obydwa miały miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych. Śmierć ponieśli Sam Vasquez w 2007 roku oraz Michael Kirkham w 2010 roku. MMA to sport jedynie dla mężczyzn nie tylko cechujących się siłą oraz wysoką sprawnością fizyczną, ale także dla tych, którzy po prostu mają mocne nerwy, silną psychikę i nie boją się trudnych wyzwań.