Żyć Dobrze

Modne fryzury w sezonie jesiennym

Modne fryzury w sezonie jesiennym

Jesienne trendy w męskim fryzjerstwie jak zwykle zaskakują, a jednocześnie podkreślają starą zasadę, że klasyczne uczesania są modne w każdym sezonie. Modny mężczyzna powinien mieć przede wszystkim zadbane włosy, które będą stanowiły część wizerunku każdego pana. Właściwie dobrana długość włosów i wypielęgnowana fryzura to wizytówka każdego mężczyzny.

 

Wysoka grzywka

Panowie lubią błyszczeć w towarzystwie szczególnie pań, dlatego ich ubiór oraz włosy muszą być widoczne. Taką propozycją dla panów, która na pewno będzie się rzucać w oczy płci przeciwnej są  postawione włosy na grzywce. Aby taką fryzurę uzyskać należy zapuścić włosy na grzywce, na taką długość, aby zakrywały oczy. Następnie trzeba grzywkę odpowiednio ścieniować, potem postawić włosy za pomocą żelu. Taki irokez na głowie jest szalenie modny, poza tym optycznie wydłuża sylwetkę i dodaje dodatkowych centymetrów. Włosy po bokach powinny być wycieniowane na krótko. W szczególnych sytuacjach można włosy postawić wysoko, taki efekt uzyskuje się dzięki mocnemu nażelowaniu włosów. Aby dobrać właściwe preparaty do pielęgnacji włosów najlepiej wybrać żel lub piankę do układania włosów. Dobrze dobrany powinien lekko usztywniać włosy, ale nie tak, aby wyglądały na sklejone. Taka fryzura sprawi, że włosy będą wyglądać na sztywne i pozbawione uroku.

Bałagan na głowie

Męska głowa powinna być odzwierciedleniem też osoby, która ją nosi. Fryzura wyraża zazwyczaj osobowość, tak jest w przypadku  nieładu na głowie. Na krótko podciętych włosach z dłuższą grzywką można utworzyć nieład. W tym celu za pomocą pianki usztywnia się włosy na grzywce, potem trzeba je roztrzepać tworząc bałagan na głowie, jednak włosy musza być wzmocnione na pomocą żelu, aby taką fryzurę można było skomponować  na głowie. To propozycja dla osób młodych, które chcą podkreślić strojem oraz fryzurą  swój charakter.

Wzory na włosach

Pomysłem, który będzie też modny w sezonie jesiennym są wygolone wzory utworzone po bokach głowy.  Wycięte kształty uzależnione są od gustu osoby, która je nosi, mogą być to litery, cyfry, inicjały imion lub symbole czy znaki. Wykonanie takiego wzoru wymaga sprawnej ręki fryzjera, który podejmie się wykonać takie  zadanie. Włosy mogą być zupełnie krótkie i wycieniowane, albo też wyciętym kształtom może towarzyszyć postawiona grzywka, takie połączenie utworzonego z włosów irokeza ze wzorami po bokach da ciekawy efekt. To propozycja dla odważnych panów, którzy lubią eksperymentować. Jednak takie włosy nie lubią pomyłek. Gdy wzór znudzi się pozostaje tylko  krótkie, przy skórze przystrzyżenie włosów.

Długie włosy

W sezonie jesiennym bardzo modne są włosy długie, to znaczy takie, które sięgają do ramion. Taka fryzura wymaga doskonałego cieniowania. Taka kompozycja fryzury to propozycja dla panów, którzy lubią dbać o włosy. Długie włosy mogą być kręcone to znaczy, mogą w postaci fal opadać na ramiona. Jednak, aby zdobiły muszą być zadbane, umyte oraz wypielęgnowane za pomocą pianki lub żelu do układania włosów. Włosy półdługie proste mogą też opadać na ramiona, z tym, że prostuje się je za pomocą prostownicy, która sprawi, że uzyskają właściwe ułożenie. Dodatkowym atutem długich włosów u panów jest możliwość zaczesania i spięcia ich z tyłu głowy. Taki męski kucyk lubią mężczyźni młodzi, którzy potrafią w ten sposób dokonać metamorfozy z grzecznego chłopca w eleganckiego mężczyznę. Włosy spięte pasują też do garnituru czy eleganckiego pulowera.

Włosy krótkie

Krótkie fryzury to ponadczasowe uczesanie, które sprawdzi się w każdych okolicznościach. Nie tylko na oficjalne przyjęcia, ale także to właściwe uczesanie w stylu sportowym. W tym sezonie ponownie będą królować włosy krótkie, czyli podcięte na bokach oraz na grzywce jak najkrócej. Taka fryzura pasuje do każdego typu urody i dodaje męskości osobie, która ją nosi. Inną wersją, takiej fryzury może być zostawiona grzywka, która krótko podcięta powinna stanowić kompozycyjną całość z włosami.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men