Moto Sfera

Mycie silników ultradźwiękami

Mycie silników ultradźwiękami

Mówi się, że częste mycie skraca życie. W przypadku elementów samochodu, które narażone są na działanie korozji, kontakt z wodą może być w niektórych przypadkach ryzykowny. Podobne jest, jeśli chcemy przywrócić pierwotną czystość mechanizmom delikatnym lub skomplikowanym. W tym przypadku również łatwo o uszkodzenia. Na szczęście jest sposób na mycie zarówno skuteczne, jak i w pełni bezpieczne.

 

Tą metodą są ultradźwięki, czyli dźwięki z pasma niesłyszalnego dla ludzi, które jednak potrafią znakomicie poradzić sobie podczas mycia regenerowanych elementów silnika. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest fakt, iż proces ten przebiega stosunkowo szybko (nawet czterokrotnie szybciej, w porównaniu do metod tradycyjnych), a przy tym na tyle skutecznie, by stanowić poważną konkurencję dla innych sposobów mycia.

 

Zalety mycia silników ultradźwiękami

Jednak największym atutem ultradźwięków jest ich niska inwazyjność. Ma ona kluczowe znaczenie szczególnie w sytuacjach, gdy w grę wchodzi mycie delikatnych, skomplikowanych, a przez to także niejednokrotnie kosztownych elementów silnika. Ultradźwięki sprawdzą się także znakomicie np. w przypadku pojazdów zabytkowych, z którymi trzeba obchodzić się niezwykle ostrożnie.

Ultradźwięki nie pozostawiają po sobie chropowatej powierzchni, jak zdarza się to w przypadku czyszczenia elementów silników metodą śrutowania. Przy tym doskonale radzą sobie z takimi zanieczyszczeniami jak oleje, smary czy opiłki, a więc tym, co do tej pory musiało być usuwane metodami silnie inwazyjnymi. Co więcej, dla ultradźwięków nie istnieje pojęcie „miejsca trudno dostępne”. Fala dźwiękowa dociera bowiem do najmniejszych zakamarków czyszczonego elementu (bloku silnika, głowicy itp.)

 

Korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych firm

Jeśli jesteście zainteresowani tematem mycia silników ultradźwiękami, szukajcie koniecznie zakładów oferujących najwyższy poziom usług, sprawdzonych i polecanych przez klientów. Jednym z nich jest firma Jurgal znajdująca się w Mikołowie, w województwie śląskim. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie http://www.jurgal.com.pl

 Reklama