O zdrowiu

Na drwala czy na wikinga – jak dbać o brodę, aby przyciągała spojrzenia?

Na drwala czy na wikinga – jak dbać o brodę, aby przyciągała spojrzenia?

Broda powoli wraca do mody, a brodacze podbijają nie tylko światowe wybiegi, lecz również serca kobiet. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zarostem, podpowiemy Ci, co zrobić, aby wyhodować brodę, która będzie Twoją chlubą. Gęsta i pozornie niedbała jak u drwala czy dzika i nieokiełznana jak u prawdziwego wikinga? Z tymi poradami zapuszczenie żadnego zarostu nie sprawi Ci najmniejszego problemu!

 

Zapuszczanie brody – jak przetrwać trudny początek?

Pierwsza faza zapuszczania zarostu może trwać nawet do 4 tygodni – to właśnie w tym czasie broda nabiera kształtu i zaczyna powoli okalać twarz. To właśnie w tym okresie panowie najczęściej rezygnują z posiadania brody, a wszystko to za sprawą nieprzyjemnego uczucia swędzenia całej twarzy – powodują to dość krótkie włoski, które podwijają się i wbijają w skórę. Jak sobie z tym poradzić?

Klucz o sukcesu stanowi właściwe nawilżanie i zmiękczanie zarostu, a pomóc Ci w tym mogą specjalne odżywki i balsamy łagodzące. W pierwsze fazie zapuszczania brody warto mieć ten kosmetyk zawsze przy sobie i stosować go, gdy tylko poczujesz uczucie swędzenia czy dyskomfortu. Dzięki temu od razu poczujesz ulgę, a twarz zostanie przyjemnie odświeżona.

 

na drwala czy na wikinga 2

 

Mycie i czesanie brody – o czym pamiętać?

Regularne mycie i czesanie brody to prawdziwe minimum w zakresie jej pielęgnacji – w ten sposób usuwasz z niej nieprzyjemne zapachy oraz ewentualne resztki jedzenia. Warto tutaj korzystać z szamponów przeznaczonych specjalnie do brody, które cechują się lżejszą konsystencją i dzięki temu nie obciążają zarostu. Jeśli widzisz, że Twoje włosy źle się układają, kręcą we wszystkie strony lub nawet wypadają, może to oznaczać, że stosujesz do ich mycia nieprawidłowy kosmetyk.

Jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swój zarost, możesz zdecydować się na regularne stosowanie peelingu do twarzy. Dlaczego zaleca się wykonywanie tego zabiegu? Zakrycie skóry twarzy włosami zakłóca naturalny proces łuszczenia naskórka i wymiany komórkowej – efektem tego może być dość bolesne i nawracające zapalenie mieszków włosowych. Regularne złuszczanie martwego naskórka przy pomocy peelingu może Cię jednak przed tym ochronić.

 

na drwala czy na wikinga 3

 

Olejek do brody, czyli zadbaj o właściwe nawilżenie

Zastanawiasz się, czym pielęgnować już wyhodowaną brodę na co dzień? Najważniejszą kwestię stanowi oczywiście nawilżenie – jeśli o tym zapomnisz, zarost będzie szorstki w dotyku, co z kolei może powodować wysuszanie skóry, a w efekcie dyskomfort i swędzenie twarzy. Do codziennego nawilżania włosów możesz wykorzystać m.in. pomady do brody, np. marki Reuzel. W asortymencie tej marki znajdziesz też szereg innych kosmetyków, które pokocha Twoja broda – sprawdź to tutaj: Pomada do włosów i inne męskie kosmetyki ze świnią od Reuzel.

Zarost możesz również zmiękczać przy pomocy specjalnych olejków. Kosmetyk ten nie tylko nawilży włosy, lecz również domknie ich łuski oraz wytworzy na ich powierzchni ochronny film, który zapobiegnie wchłanianiu nieprzyjemnych zapachów.