Jasnosłomkowa barwa Grimbergen Blanche pięknie opalizuje dzięki obecności w trunku szlachetnych, piwowarskich drożdży. Jest to piwo rześkie, idealne na ciepłą pogodę ze względu na właściwości orzeźwiające, zaskakująco dobrze skomponuje się także z różnymi rodzajami potraw.
Idealnym towarzyszem dla takiego trunku będzie ciepły, letni wieczór i wyśmienite dania, których smak będzie się wzajemnie uzupełniał z delikatnym, ale zdecydowanym w smaku napojem. Sekretem piwa Grimbergen Blanche są takie dodatki jak owoce cytrusowe, wanilia, aromaty bergamotki i karmelu. Stosując się do kilku zasad możemy te aromaty uwypuklić i cieszyć się nimi w pełni.
Wykwintny smak tkwi w… szczegółach
Do degustacji piwa powinniśmy podchodzić całościowo. Oprócz odpowiedniej temperatury, ważny jest również kształt szkła, w którym jest ono podawane. Poza klarownością trunku, jego barwą, aromatem, czy smakiem, istotne są również okoliczności, w jakich je degustujemy. Zamawiając piwo w lokalu powinniśmy zwrócić uwagę na prawidłowość wszystkich powyższych elementów, aby cieszyć się pełnym smakiem doskonale podanego napoju. Grimbergen Blanche serwowane jest zawsze w eleganckim kielichu, którego kształt ułatwia nam poznanie pełnej palety smaku i zapachu – szeroki u góry kielich pozwala na zanurzenie w nim nosa i wczucie się w najdelikatniejsze nuty zapachowe tego wyśmienitego napoju.
Blanche przy akompaniamencie potraw
Zamawiając piwo w lokalu warto skorzystać z oferowanego w nim menu i dobrać do trunku potrawę, która podkreśli jego smak. Dzięki ciekawemu połączeniu piwa z daniem możemy uwypuklić jego najlepsze walory – wybierając odpowiednią potrawę warto uwzględnić trzy główne zasady: harmonii i kontrastu oraz elementu zaskoczenia.
Harmonia polega na wzajemnym współbrzmieniu smaków. Opiera się na wyborze piwa i jedzenia o podobnych akcentach smakowych. Dzięki połączeniu potrawy i trunku, ich smaki wzajemnie się wzmacniają, gwarantując podniebieniu wyjątkowe wrażenia sensoryczne.
Kontrast to natomiast łączenie przeciwieństw i „łamanie” dominującego smaku piwa albo potrawy, na przykład poprzez podanie słodkiego deseru do kwaśnego trunku. Element zaskoczenia wykorzystywany jest przez najlepszych kuchmistrzów oraz piwowarów. Może nim być na przykład zestawienie Grimbergen Blanche z japońskim sushi, które pierwotnie mogłoby wydawać nam się dysonansem, ale smakuje… iście nieziemsko.