Żyć Dobrze

Mieszkanie prawdziwego mężczyzny? Najlepiej na poddaszu!

Mieszkanie prawdziwego mężczyzny? Najlepiej na poddaszu!

Wizytówką nowoczesnego mężczyzny, oprócz ubrań czy samochodu, jest również jego mieszkanie. Dlatego też coraz więcej panów stara się i na tym polu odróżnić od reszty. Świetnym pomysłem na pokazanie czegoś nowego może być mieszkanie na poddaszu.

 

Odizolowana od reszty domu, nietypowa mansarda staje się trendem, który zyskuje sobie coraz szersze grono miłośników. Pośród jej licznych plusów wyróżnić należałoby między innymi atrakcyjne ceny wynajmu lub nabycia na rynku nieruchomości. Kupując mieszkanie, płaci się bowiem za metry bez skosów, które są (teoretycznie) przestrzenią nieużytkową. Jednak przy sprytnym rozplanowaniu mieszkania można świetnie je urządzić (np. montując szafki na wymiar). Atrakcyjna cena to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o zalety pomieszczenia pod dachem...

 

Komfort i energooszczędność, czyli dlaczego warto?

Współczesny mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że dobre decyzje inwestycyjne w przyszłości pozwolą na znaczne oszczędności. Warto zatem pomyśleć np. o coraz popularniejszych panelach solarnych. Jak pokazują badania, w 2013 roku łączna moc zainstalowanych ogniw solarnych wynosiła 139 GW (dla porównania: rok wcześniej prawie 40% mniej). Energią słoneczną nie da się co prawda ogrzać całego domu, ale na ogrzewanie wody z pewnością wystarczy. W kwestii energooszczędności warto także pomyśleć o tym, żeby postawić na wysokiej jakości rozwiązania uszczelniające. I to zarówno jeśli chodzi o uszczelnienie przestrzeni pomiędzy dachem a ścianą, jak i o zabezpieczenie okien. Wiedza odnośnie tego, jak wstawić okno dachowe, pomoże cieszyć się ciepłym poddaszem i w konsekwencji większym komfortem jego użytkowania.

 

Jakie materiały stosować?

Oczywiście nie można mówić o wszystkich tych zaletach, jeśli podczas urządzania mieszkania nie skorzysta się z odpowiedniej jakości materiałów. Wiadomo, że lepiej jest stawiać na rozwiązania markowe dające gwarancję na długie lata. Bardzo ważne pod tym względem są oczywiście wspomniane wcześniej okna. Rynek oferuje bardzo wiele możliwości. Na poddaszu warto postawić na okna drewniane, z jak najwęższą ramą, dzięki czemu do mieszkania będzie dostawało się więcej światła w ciągu dnia. Oczywiście należy też zadbać o czasowe ograniczanie go w razie potrzeb, montując przykładowo rolety wewnętrzne lub zewnętrzne.

 

Jak wybrać najlepsze okna?

Bardzo ważne jest to, jakie okna dachowe zamontujemy na poddaszu. Warto zajrzeć na oficjalne witryny producentów, aby dokładnie rozeznać się w ofertach, np. przeglądając okna dachowe do poddaszy na velux.pl. Prezentacje są zazwyczaj bardzo przydatne przy podjęciu decyzji. Jeśli szukamy informacji specjalistycznych, np. jak poddać okno dachowe obróbce, również znajdziemy je na stronach producentów.

Urządzenie mieszkania na poddaszu jest zajęciem dość czasochłonnym i wymagającym przemyślanych, rozważnych decyzji na każdym kroku. Są one potrzebne zwłaszcza jeśli chodzi o okna dachowe, które są przecież bardzo ważnym elementem. Właściwe wybory sprawią jednak, że mieszkanie będzie nie tylko efektowne, ale i przyjemne, energooszczędne oraz komfortowe w użytkowaniu.