Moto Sfera

Najpopularniejsze marki ciągników siodłowych

Najpopularniejsze marki ciągników siodłowych

Przy zakupie pojazdów do firmy transportowej, warto wpierw wybadać rynek i zorientować się wśród najczęściej wybieranych marek. Jako przedsiębiorcy zależy Ci zapewne na solidnych parametrach oraz wysokiej jakości, dlatego warto sprawdzić na co stawiają inni w branży – na pewno nie robią tego bez powodu, a wybór wynika z ich zadowolenia z produktu. Zanim jednak przedstawimy Ci najpopularniejsze marki ciągników siodłowych, odpowiemy na pytanie dlaczego są korzystniejsze niż tradycyjne samochody ciężarowe.

 

 

Ciągnik siodłowy

Ciągnik siodłowy jest pojazdem samochodowym transportowym i ma za zadanie ciągnąć inne naczepy, czyli pojazdy nie mające własnego napędu. Te dwa elementy połączone są właśnie siodłem, które nie posiada sztywnego połączenia, dzięki czemu ułatwione jest samo skręcanie pojazdu. Są w stanie przewozić o wiele większe obciążenia niż tradycyjne samochody ciężarowe, ponieważ wspominane siodło umiejscowione jest nad tylną osią (osiami) ciągnika – w efekcie czego, ciężar naczepy przenosi się na nią. Łatwiej się też nimi manewruje. Warto też zwrócić uwagę na ich uniwersalność i elastyczność – jeden ciągnik może uciągnąć kilka naczep z różnego rodzaju ładunkami. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, bowiem koszt dodatkowej naczepy jest o wiele niższy niż całego pojazdu transportowego z własnym napędem. Gdy natomiast postawisz dodatkowo na leasing ciągników siodłowych, zyskasz o wiele więcej.

 

DAF

DAF (Doornes Aanhagwagen Fabrieken) jest najczęściej wybieranym producentem pojazdów transporotowych. To firma holenderska po części należąca do koncernu Paccar. Na rynku istnieją już 90 lat. W ich ofercie można znaleźć trzy zróżnicowane pod względem dostosowania do dystansu serie – długodystansowe z oznaczeniem modelu XF, średniodystansowe ze znakiem CF oraz miejsko-regionalnego z literkami LF. Space Cab czy Super Space Cab? Wygodną i funkcjonalną kabinę możesz dostosować do własnych oczekiwań. Zwróc uwagę na XF 105. To flagowy, czteroosiowy model od DAF o prawie 13 litrowej pojemności, a także o mocy 510 KM, z 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

SCANIA

Szwedzkie ciągniki siodłowe firmy SCANIA to gwarantowana jakość i wygoda. Przedsiębiorstwo istnieje od 1891 roku, a jego pierwsza siedziba znajdowała się w Malmö. Ciekawostka może być fakt, że nazwa SCANIA pochodzi od krainy Skania w Szwecji. W kabinach tej marki znajdziecie wysoce komfortowe dodatki takie jak tempomat, klimatronic, nawigację czy wielofunkcyjną kierownicę. Wartym uwagi modelem w tym wypadku jest trzyosiowa maszyna o 440 KM mocy z napędem na tylną oś.

 

VOLVO

Szwedzka firma VOLVO oferuje różne warianty pojazdów transportowych. Cechuje ją wysoka jakość oraz precyzja wykonania. Podróż nimi to także ogromny komfort samej jazdy, a także bezpieczeństwo. Flagowym, czteroosiowym ciągnikiem siodłowym od nich jest model o ogromnej sile, stworzony do zadań specjalnych. Mowa o Volvo FH 16 z maksymalnym momentem obrotowym 3150 Nm oraz o 750 KM mocy. Skrzynia biegów I-Shift została wzmocniona i wyposażona w biegi pełzające, dzięki czemu używanie jej staje się o wiele bardziej płynne, a także precyzyjne. Nie trzeba martwić się o nadmierne zużywanie się poszczególnych części układu przeniesienia napędu. Na taki sprzęt załadujesz nawet ponad 300 ton towaru w dobrze ułożonym zestawie!

Innymi mocnymi modelami pojazdów o mniejszej ilości osi, lecz potężnym uciągu, na które powinieneś zwrócić uwagę to FH500, FH460 czy FH 410. Znajdziesz w nich innowacyjne systemy oraz funkcje, zaskoczy Cię także nowoczesny design tych dobrych maszyn.

 

W swojej firmie postaw na ciągniki siodłowe wiodących, popularnych marek. Wybór maszyn transportowych nie jest bowiem nigdy dyktowany modą, co na przykład zdarza się przy kupowaniu sprzętu biurowego. W tym wypadku liczy się niezawodność maszyn, postaw więc na sprawdzone w branży modele od docenionych już producentów.

Artykuł zewnętrzny