Żyć Dobrze

Najsłynniejsze gry RPG wszech czasów

Najsłynniejsze gry RPG wszech czasów – TOP 4

Świat gier komputerowych potrafi przyprawić o zawrót głowy! Gatunków jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie – są m.in. gry przygodowe, RPG (role-playing game), sportowe, wyścigówki, logiczne i wiele innych. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie gier RPG wszech czasów. Sprawdźcie kultowe RPG-i, w które zdecydowanie warto zagrać!

 

RPG to jeden z najpopularniejszych gatunków gier. Zaliczamy do nich te produkcje, w których tworzymy bohatera, a następnie rozwijamy jego osobowość i uzyskujemy nowe umiejętności. Cechują się złożoną, wielowątkową fabułą i zadaniami pobocznymi, tzw. questami. Świat gier RPG jest przebogaty i obfituje w prawdziwe, kultowe już, perełki!

 

1. Baldur’s Gate (Wrota Baldura)

Gdy jedni wróżyli już koniec gier typu RPG, pojawiło się Baldur’ Gate, przyczyniając się do renesansu tego gatunku. Rewelacyjna propozycja zaskoczyła wszystkich, na zawsze wpisując się w kanon nie tylko RPG, ale w świat gier w ogóle.

Gra zaserwowała miłośnikom gatunku powrót do korzeni cRPG, czyli lat 90. Więcej nawet – wyznaczyła nowe trendy! W pełni oddaje zasady AD&D, co jest jednym z jej atutów. Sami kreujemy naszego bohatera, ale podczas przygód możemy przyłączać do niego kolejnych członków, tworząc prawdziwą drużynę. W 6-osobowym składzie walczymy zaś o dobro, pokonując wiele przeciwności! Powstała też druga część Baldur’s Gate oraz dodatki do tej słynnej serii.

 

2. The Witcher (Wiedźmin)

Wiedźmin jest jedną z najpopularniejszych polskich gier. Wyprodukowany został przez studio CD Projekt RED na podstawie świetnie przyjętej książki Andrzeja Sapkowskiego. Akcja toczy się w wyjątkowych realiach świata fantasy, w którym kierujemy działaniami mrocznego Geralta z Rivii, czyli wiedźmina broniącego ludność przed złymi potworami.

Geralt spotyka coraz to trudniejszych przeciwników, co zmusza nas do wyjątkowej koncentracji. Świetna fabuła, znakomita grafika, wartka akcja i możliwość odwiedzenia miejsc pamiętanych z powieści zapewniają długie godziny prawdziwej frajdy!

 

3. Diablo

Kolejny kultowy tytuł to Diablo. Pojawienie się w 1996 roku tej gry na rynku było wielkim wydarzeniem i wpisało ten tytuł do kanonu gier RPG! To jedna z najbardziej cenionych gier akcji, więc nie dziwnego, że powstało kilka jej części. Twórcy wraz z następną edycją wprowadzili wiele nowych rozwiązań, czym jeszcze poszerzyli grono odbiorców.

Akcja rozgrywa się w świecie dark fantasy – Sanktuarium, który musimy ratować. Grasują w nim bandy demonów, którymi kieruje uwięziony w magicznym kamieniu dusz Diablo. Musimy temu zapobiec, ale czeka nas długa walka!

 

4. Fallout

Fallout z kolei zabiera nas w inny świat niż Baldur’s Gate czy Wiedźmin. To postapokaliptyczne gry, które dodały powiewu świeżości grom RPG, choć nie każdemu się one spodobały. Nie zmienia to faktu, że zaliczamy je do najważniejszych tytułów tego gatunku. Dzięki systemowi SPECIAL tworzymy różne postaci, co sprawia, że można wiele problemów rozwiązać na kilka sposobów. Raz trzeba wykazać się siłą, raz sprytem albo umiejętnościami negocjacji. W zasadzie Fallout uznaje się za nieoficjalny sequel gry z 1987 roku, czyli Wasteland.

 Artykuł zewnętrzny