Żyć Dobrze

Najważniejsze zasady bezpiecznego pożyczania pieniędzy

Najważniejsze zasady bezpiecznego pożyczania pieniędzy

Co jest najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy od instytucji bankowych? Bez wątpienia bezpieczeństwo transakcji, zarówno online, jak również tych dokonywanych w placówce. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli ubiegamy się o pożyczkę?

 

Czym się kierować, wybierając ofertę?

Jedno jest pewne – na obecnym rynku usług finansowych nie brak atrakcyjnych rozwiązań bankowych dla osób, które potrzebują zastrzyku gotówki. Tego typu produkty, na przykład pożyczki gotówkowe, możemy ze sobą dowolnie porównywać, korzystając z cieszących się dużą popularnością portali finansowych. Takie rozwiązanie bez wątpienia pomoże nam w znalezieniu chociażby najtańszej pożyczki gotówkowej, a wypowiedzi specjalistów i innych klientów wybranego przez nas banku pozwolą zorientować się, czy dana instytucja finansowa dba o bezpieczeństwo transakcji i udziela pożyczek na jasno określonych, przyjaznych dla pożyczkobiorcy zasadach.

O tym musisz pamiętać, jeśli pożyczasz pieniądze online

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka gotówkowa online udzielana jest zdalnie. W tym przypadku wymiana wrażliwych danych pomiędzy klientem a bankiem zachodzi na drodze połączenia internetowego, dlatego warto zatroszczyć się o jego odpowiednie zabezpieczenie. Nowoczesne serwery robią to po części za nas, udostępniając nam połączenia szyfrowane, jednak czasami to nie wystarcza. Dlatego najlepiej korzystać z dobrze skonfigurowanego, sprawdzonego sprzętu w domu lub w firmie, do którego nikt inny nie ma dostępu. Znacznie zmniejszy to prawdopodobieństwo przejęcia przez osoby postronne danych niezbędnych do zaciągnięcia taniej pożyczki gotówkowej.

 

Postaw na dobre praktyki

W przypadku podejmowania decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty ogromną rolę odgrywa również postawa samego banku, który trzymając się jasnych zasad, tworzy trwałą relację z pożyczkobiorcą. Doskonałym przykładem takich podmiotów jest Vanquis Bank, który w przypadku bezkonfliktowej współpracy z klientem podwyższa limit pożyczki odnawialnej z 5500 do nawet 15000 zł. „Nasz bank daje również możliwość zawieszenia spłaty zobowiązania nawet na okres jednego roku, co bez wątpienia czyni go jedną z najbardziej przyjaznych klientowi instytucji finansowych na rynku” – tłumaczy bankowy ekspert. Weryfikacja zamówienia złożonego na stronie www.vanquis.pl  jest zrozumiała i przejrzysta – dane osobowe potwierdzane są drogą telefoniczną, a decyzja o wysokości przyznanego limitu kredytowego wydawana jest natychmiast po sprawdzeniu zdolności kredytowej. Jeśli chodzi o oprocentowanie pożyczek gotówkowych i odnawialnych, to należą one do jednych z najbardziej atrakcyjnych produktów bankowych na rynku.

>