O zdrowiu

Nawilżanie skóry po goleniu

Nawilżanie skóry po goleniu

Właściwie nawilżona skóra po goleniu to nie tylko przyjemna ulga. To również sposób na zdrową i piękną skórę każdego dnia. W jaki sposób wybrać odpowiedni produkt przeznaczony do nawilżania skóry po goleniu? Zdradzamy szczegóły.

 

Golenie wysusza skórę – nie tylko męską. Zadaniem odpowiednio dobranego kosmetyku jest nie tylko złagodzenie skóry, ale także skuteczne zatrzymanie w niej wilgoci. Dobrze jeśli wybrane środki dodatkowo wzmacniają odporność cery na podrażnienia oraz szybko się wchłaniają – np. te z oferty Vichy. Jest to istotne zwłaszcza dla Panów!

 

Zalety i wady wody po goleniu

Skóra po goleniu wymaga nawilżenia i regeneracji. Kosmetyki nowej generacji cechują się lekką konsystencją, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości oraz śladów użycia. Czy odnosi się to także do wody po goleniu? Balsamy i kremy są dobre dla skóry normalnej i suchej. Żele po goleniu nie zawierają tłuszczów, dlatego nadają się dla skóry przetłuszczającej się. Woda traktowana jest jako jeden z najlepszych środków dezynfekujących skórę. Wynika to z z zawartości alkoholu. Sam alkohol nie jest jednak receptą na zdrowie i wygląd skóry. Co więcej – zbyt duże procentowe stężenie alkoholu w wodzie po goleniu może wpływać na podrażnienie skóry, pojawienie się zaczerwienień etc. Jeśli zatem decydujemy się na używanie wody po goleniu, dobrze wybrać tę która zawiera najmniejsze stężenie alkoholu. Jeśli skóra jest wrażliwa najlepiej zdecydować się na inny kosmetyki – balsam lub krem po goleniu.

 

Gdy zdecydujemy się na balsam...

Balsam po goleniu dedykowany jest zwłaszcza osobom zmagającym się z problemem skóry wrażliwej, przesuszonej, a przez to podatnej na różnego typu podrażnienia i zaczerwienienia. Struktura składu produktu powinna być opracowana tak, aby chronić skórę przed podrażnieniem i jednocześnie zapewnić jej odpowiedni poziom nawilżenia i uczucia świeżości. Warto wybierać balsamy zawierające w składzie prowitaminę B5. Jak wiadomo jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania komórek naskórka. Dodatkowo korzystnie wpływa na stan nawilżenia skóry oraz łagodzi podrażniony naskórek.

Wybór pomiędzy balsamem a wodą po goleniu powinien być podyktowany z jednej strony własnymi preferencjami. Z drugiej potrzebami skóry, które każdy zna najlepiej. Balsamy po goleniu są zdecydowanie bogatsze w formułę – składniki kojące, witaminy etc. Woda jest doskonała dla mężczyzn, którzy nie mają problemów z cerą wrażliwą. Zapewnia dobre nawilżenie, orzeźwienie i piękny zapach, który powinien utrzymywać się przez wiele godzin.

Pełen wybór kosmetyków dla mężczyzn Vichy na apo-discounter.pl