Moto Sfera

New Holland zaprezentował autonomiczny ciągnik

New Holland zaprezentował autonomiczny ciągnik do uprawy winorośli T4.110F wyposażony w system NHDrive

E&J Gallo, największa rodzinna winnica na świecie, od wielu lat wykorzystuje specjalistyczne ciągniki New Holland (truck1-pl.com). Dlatego plantator jest idealnym partnerem w procesie badania efektywności autonomicznego ciągnika T4.110F z systemem NHDrive przeznaczonego do uprawy winorośli. Pilotażowy projekt ma na celu zebrane informacji zwrotnych od rolników i operatorów odnoszących się do codziennego użytkowania maszyn wyposażonych w system NHDrive w winnicach. Uzyskane dane pomogą opracować autonomiczne rozwiązania, które będą odpowiadać rzeczywistym wymaganiom plantatorów winorośli.

 

Jest to ostatni etap programu New Holland Autonomous Vehicle. Projektu ma na celu  wyznaczenie obszarów, w których użycie nowej technologii przyniesie największe korzyści. Marka zaprezentowała autonomiczny ciągnik z systemem NHDrive™ w 2016 roku na Farm Progress Show. Do tej pory technologia została użyta w maszynach serii T7 Heavy Duty i T8 – ciągnikach do upraw rzędowych. Przeniesienie jej do modelu T4.110F, potwierdza uniwersalność systemu NHDrive™ oraz możliwość jego wykorzystania w zakresie od ciężkich aż po specjalistyczne ciągniki.

 

Carlo Lambro, prezes marki New Holland Agriculture, wyjaśnia: "Działanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i innowacyjność są wpisane w DNA New Holland. Kierując się tymi wartościami jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom efektywne i opłacalne rozwiązania sprzętowe, oraz przewidzieć jak ich potrzeby będą się zmieniać w przyszłości. Jesteśmy przekonani, że autonomiczne rozwiązania mogą przynieść zauważalne korzyści dla specjalistycznych operacji, w szczególności tych dotyczących uprawy winorośli, zarówno pod względem wydajności jaki i promowania ekorozwoju. Winnica E&J Gallo, podziela nasze zaangażowanie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju w obszarach związanych z uprawą winorośli i również tak jak my wierzy, że autonomiczne rozwiązania przyniosą korzyści plantatorom na całym świecie”.

 Artykuł zewnętrzny