Żyć Dobrze

Nie ma zadań niewykonalnych

Nie ma zadań niewykonalnych

"Nie ma zadań niewykonalnych" to tocząca się w szybkim tempie opowieść o trzydziestu najśmielszych operacjach Sajeretu Matkal, Szajetetu 13, „Szaldaga”, „Szimszona” i innych jednostek specjalnych.

 

Odbicie zakładników na lotnisku w Entebbe w 1976 roku, rajd na Zieloną Wyspę, uprowadzenie kutrów rakietowych z Cherbourga, likwidacja przywódców Czarnego Września…

Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal przedstawiają w elektryzujących szczegółach najważniejsze bitwy, rajdy na terytorium nieprzyjaciela i brawurowe operacje komandosów. Te opowieści o zwycięstwach – i kilku bolesnych niepowodzeniach – są przeplecione relacjami najbardziej znaczących postaci w historii Izraela, między innymi Mosze Dajana, Ariela Szarona, braci Netanjahu i Ehuda Baraka, z których wielu brało udział w opisywanych wydarzeniach.

 

Nie ma zadań niewykonalnych już 13 września w księgarniach

Autorzy bestselleru "Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb" tym razem rzucają światło na najbardziej brawurowe akcje izraelskich sił specjalnych.

 

izraelskie sily specjalne okladka

 

Michael Bar-Zohar

jest wykładowcą, byłym parlamentarzystą i wysłannikiem do Rady Europy. Autor wielu powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Był doradcą Mosze Dajana, wykładał na Uniwersytecie Hajfy i Emory University w Atlancie. Jeden z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu i oficjalny biograf Dawida Ben Guriona oraz Szimona Peresa. Napisał także biografię Isera Harela, legendarnego dyrektora Mosadu, i był współautorem The Quest for the Red Prince, książki na temat krwawej wojny z Czarnym Wrześniem. Książki Bar-Zohara zostały przetłumaczone na osiemnaście języków.

 

Nissim Mishal

jest jedną z najbardziej znanych postaci izraelskiej telewizji. Po ukończeniu studiów z zakresu nauk politycznych podjął pracę w telewizji państwowej. Był jej reporterem politycznym, korespondentem w Waszyngtonie, a na koniec dyrektorem generalnym. W pięćdziesiątą i sześćdziesiątą rocznicę powstania Izraela opublikował dwie książki – które okazały się bestsellerami – na temat wielkich wydarzeń w historii swego kraju. Razem z profesorem Szlomo Ben Amim, byłym izraelskim ministrem spraw zagranicznych, napisał także książkę o dwóch tysiącach lat judaizmu.