O zdrowiu

Niedobór testosteronu

Niedobór testosteronu? Sprawdź Testolan!

Testosteron to organiczny związek chemiczny, który odpowiada w organizmie mężczyzny za szereg funkcji. Jego niedobór skutkować może wieloma defektami. Jak temu zapobiec? Co zrobić, by poziom testosteronu zawsze był na odpowiednim poziomie?

 

Niedobór testosteronu – problem dojrzałych mężczyzn

Niedobór testosteronu może być uwarunkowany przez różne czynniki. Nie mniej jednak, najczęściej diagnozowany jest u mężczyzn po 30. roku życia. Wynika to z faktu, iż właśnie wtedy zachodzi zjawisko regularnego obniżania produkcji „męskiego hormonu”. Badania dowodzą, że poziom testosteronu obniżany jest średnio o 1% w skali roku. Po kilku-kilkunastu latach, pojawiają się zwykle pierwsze objawy niedoboru testosteronu. Najczęściej diagnozuje się:

  • Problemy ze sprawnością seksualną: impotencję, przedwczesną ejakulację, brak satysfakcji seksualnej.
  • Problemy ze sprawnością fizyczną: obniżony poziom energetyczny, otyłość brzuszną, obniżenie masy mięśniowej.
  • Problemy ze sprawnością psychiczną: obniżona samoocena, huśtawka nastrojów.

Oczywiście, nie oznacza to, że każdy dojrzały mężczyzna musi borykać się z takimi problemami. Ci, którzy prowadzą zdrowy tryb życia i stosują odpowiednią suplementację potrafią problemu uniknąć.

 

Profilaktyka, czyli jak zapobiec zaburzeniom w gospodarce hormonalnej

Wydawać by się mogło, że w gospodarkę hormonalną można ingerować tylko i wyłącznie wykorzystując silne leki. Nic bardziej mylnego! Obecnie, medycyna pozwala ingerować i wspomagać procesy produkcji testosteronu w naturalny i co najważniejsze – w pełni bezpieczny sposób. W praktyce oznacza to tyle, że dziś każdy mężczyzna może zadbać o swój poziom testosteronu bez konieczności wizyty i konsultacji ze specjalistą.

Idealnym przykładem takiego suplementu jest Testolan. To środek oparty na naturalnych składnikach, którego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. Testolan to doskonały sposób zarówno na profilaktykę, jak i leczenie niedoboru testosteronu. Regularna suplementacja tego środka niesie za sobą szereg korzyści, między innymi:

  • Wzmocnienie mięśni (wzrost włókien mięśniowych)
  • Poprawę samopoczucia
  • Likwidację wszelakich problemów związanych ze sprawnością seksualną
  • Możliwość dłuższych, intensywniejszych zbliżeń

Czy warto? Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Stosowanie suplementacji jest zalecane przez ekspertów, lekarzy i dietetyków. Wykorzystanie tego typu środków powinno być realizowane zarówno w ramach profilaktyki, jak i leczenia.

Potrzebujesz więcej informacji? Koniecznie zajrzyj na Testolan.pl – witrynę producenta topowych tabletek wspomagających produkcję męskiego hormonu.

Artykuł zewnętrzny