Nieprawidłowy dobór rozmiaru

Nieprawidłowy dobór rozmiaru prezerwatywy - jakie niesie ryzyko

Nieodpowiedni dobór prezerwatywy jest jednym z podstawowych błędów w życiu seksualnym. To przekłada się na wiele negatywnych konsekwencji przy stosunku. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów prezerwatywy, które mogą się od siebie znacząco różnić. Trzeba posiadać, chociażby minimalną wiedzę na temat jej odpowiedniego doboru. Jakie ryzyko niesie nieprawidłowy dobór prezerwatywy? Wszystkie informacje znajdzie poniżej.

 

Jakie ryzyko niesie dobór zbyt dużej prezerwatywy?

Odpowiedni dobór rozmiaru, ale i kształtu prezerwatywy, to kwestia niezwykle ważna. Wpływa to na komfort odczuwany podczas stosunku seksualnego, ale i na skuteczność ochrony przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi. Dobór zbyt dużej prezerwatywy zwiększa ryzyko, że zsunie się ona podczas stosunku i utknie w kobiecej pochwie, przyczyni się to do tego, że prezerwatywa nie spełni swojego zadania, jakim jest zabezpieczenie przed niechcianą ciążą oraz chorobami wenerycznymi. Dodatkowo, jeśli prezerwatywy nie uda się, wyciągnąć z pochwy samodzielnie, konieczna będzie wizyta u lekarza w celu jej usunięcia. Będzie to bardzo stresującą sytuacją. Może się to zakończyć strachem u kobiety przed kolejnym stosunkiem. Duży wybór prezerwatyw znajdziesz na stronie Veneria.pl

 

Jakie ryzyko niesie dobór zbyt małej prezerwatywy?

Dobór zbyt małej prezerwatywy może przyczynić się do utrudnienia krążenia krwi w obrębie męskiego członka. Wiąże się to z odczuwaniem bólu, a także utrudnia cieszenie się bliskością i czerpanie przyjemności ze stosunku. W tym przypadku istnieje duże ryzyko uszkodzenia prezerwatywy, może dojść np. do jej pęknięcia podczas stosunku. Jeśli tak się stanie, ryzyko zajścia w niechcianą ciążę oraz zarażenia się chorobami wenerycznymi będzie bardzo duże. Pęknięta prezerwatywa traci swoje właściwości zabezpieczające. 

 

Rozmiar prezerwatywy- jak go sprawdzić?

Rozmiar prezerwatywy powinien widnieć na opakowaniu. Często producenci zamieszczają także na swoich stronach internetowych tabele rozmiarów. Pozwala to na dokonanie stosownych pomiarów członka w warunkach domowych. Następnie należy już zakupić idealnie dopasowane prezerwatywy. Należy jednak pamiętać, że takie pomiary nie są 100% gwarancją na dopasowanie prezerwatywy. Dlatego czasami warto jest testowanie wielu prezerwatyw, by trafić na tą idealną. To, że prezerwatywa podczas stosunku się zsuwa, najczęściej nie jest winą przypadku, ale właśnie błędnego podejścia do mierzenia członka i doboru odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy. 

 

Prezerwatywy- przydatne informacje

Nieco inaczej wygląda dopasowanie prezerwatywy do długości, a inaczej do grubości członka. Idealnie przylegająca prezerwatywa gwarantuje przyjemne odczucia podczas stosunku. Mężczyzna będzie czuł, kiedy zadzieje się coś nietypowego. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić, czy założona na członka prezerwatywa, na pewno cały czas dobrze do niego przylega. Każde ewentualne uszkodzenie prezerwatywy, powinno powodować jej natychmiastową wymianę na nową. Odpowiednio dobrana prezerwatywa zwiększa wyraźnie komfort współżycia, a także minimalizuje problem jej zsunięcia, nawet przy bardziej intensywnych ruchach.

Artykuł zewnętrzny