Żyć Dobrze

Niezbędnik mężczyzny na wyprawę w góry

Niezbędnik mężczyzny na wyprawę w góry

Wyprawa w góry czy do lasu mają to do siebie, że należy się do nich przygotować i zabrać odpowiednie ubrania oraz sprzęt. Wiosna sprzyja coraz częstszemu wybieraniu się w dalekie wycieczki. Jeżeli i ty planujesz taki wypad, przygotowaliśmy dla ciebie mały niezbędnik.

 

1. Spodnie

Bardzo ważne są zawsze spodnie, gdyż muszą być wygodne i praktyczne, jak bojówki męskie. To model spodni, który najlepiej sprawdza się na wyprawach. Są luźne i dają swobodę ruchów, poza tym bojówki męskie mają wiele praktycznych kieszeni i zaczepów, które mogą się przydać. Można do nich przyczepić bidon, rękawiczki, schować coś ważnego itd.

Warto jednak mieć ze sobą także nieprzemakalne cienkie spodnie, które można narzucić na bojówki męskie.

 

2. Kurtka

Kurtka powinna mieć wysokie parametry techniczne, a co najważniejsze najwyższe parametry wodoszczelności. Dobrze, aby można było odpiąć wpinany polar, żeby regulować ciepłem kurtki.

 

3. Buty

Buty są równie ważne, co cały strój. Muszą być wygodne i nieprzemakalne. Najlepiej zainwestować w buty trekkingowe, które spełniają wszelkie ważne parametry oraz są wysoce wodoodporne.

 

4. Bidon i bukłaki z wodą

Nie można wyruszać bez wody. Picie pozwala uniknąć odwodnienia organizmu, bez względu na porę roku. Zaopatrzmy się w podręczny bidon i ew. na dłuższą wyprawę w bukłaki z wodą, których rurki można zamontować w plecaku.

 

5. Okrycie głowy

Nie ważne, jaka jest pora roku, powinniśmy zawsze chronić głowę. Dobrze jest mieć coś od słońca, co uchroni nas przed promieniowaniem UV, ale także czapkę, chroniącą przed zimnem i wiatrem. Pogoda podczas długiej wycieczki może się zmienić i warto być zabezpieczonym.

 

6. Scyzoryk, linka itd.

Zawsze podczas wycieczki należy mieć ze sobą scyzoryk. Nawet sobie nie umiemy wyobrazić, jak wiele jest sytuacji, w których może się ona nam przydać. Zwłaszcza, jeżeli może pełnić kilka funkcji. Otworzymy nim puszkę z jedzeniem, ukroimy owoc, utniemy kawałek szmaty itd. Tak samo linka. Nigdy nie wiadomo, czy nie będziemy musieli czegoś przywiesić. Lepiej mieć niż nie mieć, gdyż to praktyczna rzecz i zajmuje niewiele miejsca.

 

7. Jedzenie

Oczywiście zabranie prowiantu to podstawa. Powinniśmy mieć zrobione zapasy pożywienia aż do miejsca, gdzie będzie można je kupić. Dobrze mieć nie tylko kanapki, lecz także owoce świeże i suszone, które mają cukier i dodają energii.

 

8. GPS

Kiedyś wystarczyła mapa, dziś warto mieć prócz niej także GPS, w który zaopatrzonych jest większość telefonów komórkowych. Nigdy nie wiemy, czy nie zboczymy z trasy i czy nie będziemy musieli poszukać pomocy. Warto zatem widzieć dokładnie, gdzie się jest, by móc odnaleźć drogę.

Artykuł zewnętrzny