Żyć Dobrze

Nobliwie w dowodzie, świeżo w lustrze

Nobliwie w dowodzie, świeżo w lustrze

Brak siwych włosów i zmarszczek – nie musi wcale oznaczać, że ciągle wyglądasz młodo. Czy wiesz, co postarza bardziej niż oznaki upływu czasu? Cienie pod oczami i zimowa aura mogą dodać wizualnie kilka lat do daty w dowodzie. Co możesz zrobić by znów mieć seksowne spojrzenie?

 

Na Twoim obliczu może pojawiać się coś, co zdecydowanie nie gra na Twoją korzyść. Zwłaszcza, jeśli jesteś już po 30 tych urodzinach. Cienie pod oczami postarzają bardziej niż siwe włosy i zmarszczki. To efekt pękania niewielkich naczyń krwionośnych i słaba wizytówka.

 

Co cienie pod oczami mówią o tobie innym?

 • mało lub źle sypiasz
 • jesteś przepracowany
 • Twoje zdrowie szwankuje
 • możesz mieć nawyki, którymi lepiej się nie chwalić
 • wpadasz w depresję

Indywidualne zdiagnozowanie przyczyny cieni pod oczami i jej usunięcie to najlepsza metoda, by im zapobiec.

 

 

Skąd biorą się cienie pod oczami?

 • stres
 • przepracowanie i zmęczenie
 • palenie papierosów, alkohol, niezdrowe nawyki
 • zła dieta, brak witamin
 • wiecznie zatkany nos
 • alergie, w tym słynna nietolerancja glutenu
 • aura za oknem. Zła zimowa pogoda może postarzać nas nawet o 4 lata! Brak światła słonecznego to mniej witaminy D i bledsza skóra uwidaczniająca sińce.

Jeśli masz skłonność do cieni pod oczami złe wiadomości są dwie:

 • ich widoczność może nasilać się z wiekiem
 • trudno je zupełnie zlikwidować.

Jest też dobra wiadomość - możesz je skutecznie maskować i próbować zmniejszać ich wielkość.

 

 

Co zrobić na cienie pod oczami?

Opuchlizna wokół oczu, przekrwione białka, nieświeża cera są też często efektem sytuacyjnym - nieprzespanej nocy. Wówczas ekspresowe uzyskanie świeżego wyglądu jest szczególnie w cenie.

 

Metoda błyskawiczna - Sekret gwiazd TV

4voo1To kosmetyki korygujące dla mężczyzn. Ukrywają niedoskonałości twarzy (cienie pod oczami, znamiona, zmiany po trądziku, przebarwienia). Np. Korektor Pewności Siebie 4VOO to mały gadżet w sztyfcie, którego aplikacja zajmuje kilka minut. Powstał z myślą o zwykłych facetach, którzy chcą dobrze wyglądać na co dzień. Korektor pomaga uzyskać świeży wygląd, zostawiając naturalny wygląd. Kosmetyki produkowane z myślą o mężczyznach uwzględniają właściwości ich skóry, np. większą tendencję do wydzielania sebum. Wśród produktów 4VOO prym wiedzie także puder dla mężczyzn korygujący niedoskonałości skóry. Oba te męskie kosmetyki mają już swoich zagorzałych użytkowników w Polsce, ku zdziwieniu blogerek urodowych.

 

Metoda pielęgnacyjna - Kompresy z lodówki

Jeśli jest akurat weekend możesz sięgnąć do lodówki i przyrządzić kompresy. Nie, odstaw to szkło na miejsce. Pomogą schłodzone plasterki ogórka lub ziemniaka, ewentualnie bawełniane płatki kosmetyczne nasączone sokiem z surowego ziemniaka lub sokiem pomidorowym z kilkoma kropkami wyciśniętymi z cytryny. Te składniki mają właściwości rozjaśniające, pomogą wizualnie zmniejszyć cienie pod oczami i obrzęk wokół oczu. Taki kompres trzymaj 10 – 15 minut. Regularne stosowanie da najlepsze efekty.

I na koniec:

 

Mężczyźni narzekają na swój wygląd częściej niż kobiety. Prawda czy fałsz?

Jeśli wierzyć niedawnym brytyjskim badaniom, prawda. Możemy kurtuazyjnie zaprzeczać, ale koniec końców brzydka płeć dla idealnej sylwetki i młodego wyglądu gotowa jest poświęcić wiele. Otóż 80 % mężczyzn jest niezadowolonych z konkretnych wad w swoim wizerunku. Marudzą nad własną aparycją częściej niż kobiety! (75%). Duża grupa mężczyzn (38%) dla piękna weszłaby w pakt z diabłem – bo jak inaczej określić to, że w zamian za idealne ciało oddaliby rok swojego życia? Najbardziej przeszkadzają im zbyt duże brzuszki, łysienie i niedoskonałości na twarzy - tym cienie pod oczami. Pokazało to badanie przeprowadzone dwa lata temu na zlecenie Central YMCA and the Succeed Foundation.

Gładka cera i świeże spojrzenie pomogą dziś w sukcesie – czy chcesz zostać gwiazdą youtube, czy zrobić wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej. Psycholog dorzuci, że powierzchowność ma znaczenie dla męskiego samopoczucia i zbudowania pewności siebie.