Intymność

Sekret powodzenia - feromony

Sekret powodzenia - rzecz o feromonach

Feromony są już powszechnie znane w naszej cywilizacji jako coś co ma ponoć pomagać w uwodzeniu. Każdy nowicjusz liczy na super efekty i oczekuje cudu. Cokolwiek jednak o feromonach nie powiedzieć to nikt nie zaprzeczy ich obecności i spełniania pewnych funkcji w naszym życiu. Osobiście uważam, że feromony rzeczywiście działają i są doskonałe na dobry początek, jednakże ostateczne efekty zależne są wyłącznie od ludzi.

 

Czym są feromony?

Feromony to naturalnie występujące, lotne substancje chemiczne wydzielane przez organizmy żywe. Osobniki tego samego gatunku komunikują się za ich pomocą w celu wymiany informacji. W świecie zwierząt, samiec jest zdolny do zlokalizowania partnera mimo wielokilometrowych odległości. Te środki chemiczne, wytwarzane w okresie młodości, odpowiadają za łączenie się par w okresie godowym. Ludzie również wytwarzają feromony, oczywiście odpowiednie dla naszego gatunku.

 

Czy feromony działają na ludzi?

Do niedawna uważano, iż produkcja feromonów u homo sapiens zaniknęła setki lat temu ze względu na ich niezbyt przydatne właściwości. Jednak w roku 1986 specjaliści z USA dowiedli istnienia feromonów ludzkich. Są one wytwarzane w minimalnych ilościach zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu stało się możliwe uzyskanie syntetycznych, ludzkich feromonów. Są to dokładnie te same substancje jakie wydziela człowiek. A są to: androstenol, androstenon oraz androsteron.

Udowodniono, iż te trzy związki mają olbrzymi wpływ na dobór partnera w naszym środowisku. Obecne są one w pocie, śluzie, wydzielinach. Ze względu na nasz sposób życia - częste kąpiele, używanie środków dezodorujących, przyjmowanie tabletek - feromony, które wytwarzamy są w praktyce tłumione.

Zastosowanie syntetycznych feromonów, które znajdują się w naszych produktach umożliwia drastyczne zwiększenie swojego potencjału płciowego oraz zmianę własnego wizerunku.

Po użyciu produktów zawierających prawdziwe feromony o dużym stężeniu, staje się widoczne jak bardzo mogą one odmienić nasze życie. Feromony mogą w znaczący sposób poprawić poziom komunikacji w każdej dziedzinie życia, od spraw intymnych, przez pracę, zabawę, sprawy domowe, czy też religijne. Wszystko, co tak naprawdę robią, to pomagają komunikować się. Fakt ten wykorzystywany jest w wielu aspektach życia.

 

sekret feromonow 2

 

Otwarcie drogi komunikacji

Feromony działają w sferze podświadomości, w umysłach osób, które je odbierają. Stosując odkrycia współczesnej, wysokorozwiniętej technologii chemicznej możliwe jest pewnego rodzaju, przechytrzenie natury. Dziś wiemy, że najważniejszą rolę w uczuciach odgrywa mózg i produkowane przez niego substancje chemiczne. Wiedząc jak i dlaczego pojawia się silne uczucie namiętności i pożądania, możemy je wywołać. Zdecydowana większość osób nieświadomie pozostaje bierna i poddaje się sterowaniu sobą poprzez własną podświadomość.

Najciekawszą rzeczą w stosowaniu feromonów jest możliwość zmiany pierwszego wrażenia i oceny jaką wywieramy na spotykanym człowieku. Stajemy się bardziej przyjaźni, wrażliwi, ciepli, bardziej atrakcyjni seksualnie, mili i pewni siebie. Jak wiemy ma to znaczenie nie tylko w sferze bliskiego kontaktu z partnerem ale również w pracy, w domu, wśród naszych bliskich. Feromony oddziałują pozytywnie na każdą spotykaną osobę. Ich podstawowym zadaniem w świecie człowieka jest ułatwianie komunikowania się. Działanie feromonów nie ogranicza się wyłącznie do płci przeciwnej.

Feromony zwiększają zwykle wzrost poziomu zaufania. Najprościej ujmując, pomagają Twoim dobrym intencjom, by były naprawdę dobrze odebrane. Stajesz się człowiekiem wiarygodnym. Dzięki feromonom możesz wywołać bardzo dobre wrażenie na nowo poznanych osobach oraz dawnych znajomych.

 

Jak działają ludzkie feromony?

Feromony są atrybutem atrakcyjności. Pobudzają sferę seksualną osobników płci przeciwnej oraz wpływają na wybór przywódcy w zgrupowaniu i tworzenie więzi. Należy mieć na uwadze, że w praktyce feromony nie posiadają własnego zapachu, lub jest on delikatny. Gdy kobieta, czy odpowiednio mężczyzna wyczuwa feromony, których użyjesz, zaczyna je podświadomie kojarzyć z Tobą, zwłaszcza jeśli dodatkowo stosujesz własne perfumy.

Feromony wysyłają sygnały o gotowości seksualnej przyciągając osobnika płci przeciwnej. Otoczenie postrzega Cię jako osobę bardziej atrakcyjną, zaczynasz być w sferze zainteresowania. Efekt jest natychmiastowy i widoczny wśród osób, które spotykamy po raz pierwszy, jak i wśród dawnych znajomych.

 

Wpływ feromonów na kobiety

Feromony często są wykorzystywane przez mężczyzn w klubach, barach, aby wzbudzić zainteresowanie płci pięknej. Zwiększają oni swój potencjał płciowy, ponieważ w oczach kobiet stają się bardziej atrakcyjni, przystojni i intrygujący. Kobiety nieświadomie podjętych przez takiego mężczyznę działań stają się otwarte i chętne do nawiązania kontaktu. Mając na sobie feromony kobiety nie przejdą obok Ciebie obojętnie. Pamiętaj jednak, że też nie rzucą ci się od razu w objęcia.

Reklama

feromony sa dobre

 

Wykorzystanie feromonów w pracy

Feromony stosowane są bardzo często w celach służbowych. Poprzez zwiększenie kontaktu oraz otwartość współpraca z drugą stroną staje się łatwiejsza. Feromony podkreślają osobowość osoby, która ich używa. Lekarze mogą korzystać z ich pomocy, by uspokajać i wzbudzać zaufanie pacjentów. Nawet akwizytorzy często posługują się feromonami ponieważ środki te pomagają w podpisywaniu umów, zawieraniu kontraktów, zwiększeniu sprzedaży własnych produktów i tym samym wzroście obrotów.

 

Feromony na co dzień

Łatwo można zauważyć, że większość sklepów, w których sprzedawane są feromony promuje swoje artykuły jako zwiększające atrakcyjność seksualną. A fakt jest taki, że pomagają w codziennym życiu, nie tylko w relacjach damsko-męskich. Wywierają pozytywny wpływ na osoby nas otaczające. Nieważne, gdzie ich używasz, wszystko staje się łatwiejsze w sferze kontaktu z ludźmi.

 

Seksualny nos

Sekret odbierania feromonów tkwi w narządzie nosowo-lemieszowym, tak zwanym organie VNO, który znajduje się w naszych nosach. Zadaniem narządu lemieszowego, podobnie jak tradycyjnego nabłonka węchowego, jest odbieranie lotnych sygnałów chemicznych. VNO nie ma nic wspólnego z tradycyjnym zmysłem węchu. Jest on głównym narządem komunikacji chemicznej między zwierzętami, zwłaszcza feromonów seksualnych i socjalnych.

Feromony pobudzają narząd lemieszowy i wywołują w organizmie automatyczne, niekontrolowane zachowania reprodukcyjne oraz socjalne. Neurony VNO są silnie powiązane z ośrodkami kontrolującymi funkcje behawioru seksualnego i układu rozrodczego. Narząd lemieszowy jest szczególnie dobrze rozwinięty u ssaków drapieżnych oraz przeżuwaczy. Mówi się, że pracuje on w bardziej prymitywny, podobny do owadów sposób, podczas gdy główny narząd węchowy rozwinął się później i działa w zupełnie odmienny sposób.

W skrócie można napisać, że VNO jest dodatkowym narządem węchu, który bezpośrednio zamienia lotne sygnały zapachowe na odpowiednią reakcję w organizmie.

 

sekret feromonow 3

 

Narząd nosowo-lemieszowy człowieka

W latach trzydziestych naszego wieku VNO odkryto u człowieka, ale fizjolodzy potraktowali go jako atawizm, czyli narząd czynny jedynie w życiu płodowym, ulegający z czasem uwstecznieniu. Przez długi czas nie można było odnaleźć nerwów łączących narząd z mózgiem. Przyjęto więc, że w wyniku ewolucji, nerwy te okazały się niepotrzebne i uległy recesji. W roku 1991 zauważono, że substancje obecne na skórze aktywują ludzkie VNO w odmienny dla każdej płci sposób, wykazując dymorfizm płciowy. W 1996 roku wykazano istnienie połączenia między organem VNO a przysadką mózgową. Stymulacja narządu lotnymi związkami skutkowała zmianami w wydzielaniu hormonu luteinizującego oraz hormonu dojrzewania pęcherzyków.

Dzięki zastosowaniu przełomowych badań obrazowania mózgu fMRI, podczas wdychania feromonów stwierdzono wyraźną aktywację limbicznych regionów mózgu - podwzgórza, jądra migdałowatego, hipokampu, przedniego wzgórza, zakrętu czołowego dolnego - obszarów odmiennych niż w przypadku stymulacji tradycyjnych receptorów węchowych. Badanie to udowadnia, że organ VNO połączony jest z innymi częściami mózgu niż nabłonek węchowy.

W badaniu tym doprowadzano Androstadienon wyłącznie do narządu VNO, pomijając tym samym nabłonek węchowy. Narząd VNO jest więc unikalnym przekaźnikiem dla specyficznych feromonów, takich jak Androstadienon.

 

Feromony działają na podświadomość

Choć VNO to grupa wyspecjalizowanych komórek zmysłowych znajdujących się w nosie, nie ma ona nic wspólnego z węchem. Bowiem pobudzające je feromony w niskich stężeniach są substancjami bezwonnymi. Nie są one wyczuwalne tradycyjnym zmysłem powonienia.

Najważniejszy okazuje się fakt, że dzięki VNO, efekt działania feromonów odbierany jest całkowicie podświadomie. Z tego też względu, bardzo często VNO nazywany jest szóstym zmysłem.

Ciężko jest uwierzyć w działanie czegoś, co nawet nie posiada zapachu? Dowodem na skuteczne działanie feromonów niech będzie fakt, iż ponad 60% osób, które raz sprawdziły dobre produkty feromonowe zaczęło ich regularnie używać w swoim życiu codziennym.

Wierzyć, nie wierzyć? Spróbować warto.