O zdrowiu

bocian problem

Obciążenia cywilizacyjne, a problemy z zajściem w ciążę

Stres, brak ruchu, zły sposób odżywiania - to tylko niektóre czynniki, które mogą spowodować problemy z zajściem w ciążę. Zarówno kobiety jak i mężczyźni nie zdają sobie często sprawy, jak ich codzienne nawyki wpływają na późniejsze problemy w staraniu się o dziecko.

 

Światowa Organizacja Zdrowia traktuje niepłodność jako chorobę społeczną i cywilizacyjną. Okazuje się, że codzienność, która nas otacza, ma niewątpliwie duży wpływ na naszą płodność. Dlatego negatywne skutki cywilizacji to kolejny problem, z którym stykają się na co dzień pary starające się o dziecko.

Jak pokazują badania, mężczyźni w wieku 25-40 lat mają zdecydowanie gorsze nasienie, niż ich starsze pokolenie. Cywilizacyjne powody męskiej niepłodności to przede wszystkim nadmierny stres, siedzący tryb pracy, zły sposób odżywiania, brak ruchu, nadmiar alkoholu, a przede wszystkim przegrzanie jąder, spowodowane używaniem w samochodach podgrzewanych foteli czy też kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów. – W coraz większym zakresie „skutki uboczne” cywilizacji dotykają mężczyzn, u których pogarsza się jakość nasienia. Od kilku lat wyniki jakości nasienia są szokujące, a normy dzisiaj stosowane, kilkanaście lat temu były uznawane za patologię – tłumaczy Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian.

 

Jak pokazują wyniki badań prof. Macieja Kurpisza, genetyka z Polskiej Akademii Nauk – nasienie Polaków ledwo mieszczą się w normach wskazanych przez WHO. Po przebadaniu stu mężczyzn w wieku 19-35 lat okazało się, że w spermie badanych panów znajduje się zaledwie 40-50 mln plemników z jednej ejakulacji, a norma WHO to 39 mln plemników. Dla porównania u Kanadyjczyków jest to 60 mln plemników w jednym mililitrze nasienia. Ponadto problemem jest nie tylko liczba, lecz także jakość plemników, są wyraźnie mniej ruchliwe, niż powinny być.

Nieprawidłowe parametry nasienia męskiego są główną przyczyną niepłodności męskiej. Badana Światowej Organizacji Zdrowia wykazały udział mężczyzn w niepłodności u 51% par, w głównej mierze wywołany anomaliami nasienia. Zmiana nawyków, dbanie o zdrowie w połączeniu z odpowiednią suplementacją wpływa na sprawność seksualną mężczyzn oraz zwiększa szansę na zapłodnienie. Od niedawna w Polsce jest dostępny suplement diety Androferti, który jest najlepiej przebadanym produktem w Europie, co potwierdzono w licznych publikacjach naukowych i badaniach klinicznych. Androferti poprawia wszystkie parametry nasienia, m.in. zwiększa liczbę i ruchliwość plemników.

Również w przypadku kobiet stres i codzienne zawirowania mają olbrzymi wpływ na funkcjonowanie organizmu. – Niestety nasze codzienne życie jest przepełnione obowiązkami i czynnikami stresogennymi, przez co nasz organizm ma zaburzone naturalne mechanizmy radzenia sobie ze stresem środowiskowym. Warto więc w tym momencie zminimalizować ich negatywny wpływ – wyjaśnia Anna Jerzak, psycholog, autorka bloga psychonomia. Do zdrowych i naturalnych sposobów radzenia sobie ze stresem i „negatywnymi skutkami cywilizacji” można zaliczyć takie czynności jak planowanie, pozytywne przewartościowanie, akceptacja zaistniałej sytuacji i nauczenie się tego, jak z tym dalej żyć. Niewiele osób wie, że skutecznym sposobem do walki ze stresem jest poczucie humoru, które umożliwia nam żartowanie z danej sytuacji i nabranie odpowiedniego dystansu – dodaje psycholog.

Kiedy już uświadomimy sobie, co może zagrażać naszej płodności, postarajmy się z naszego życia wyeliminować te zachowania i elementy na które mamy wpływ. Do tego warto pamiętać, aby wzmocnić organizm dostępnymi suplementami diety oraz odpowiednimi preparatami, które dają większe szanse na zapłodnienie. Pomóc może w tym pierwszy kompletny zestaw koncepcyjny na polskim rynku dr Bocian, który minimalizuje problemy dotyczące niepłodności. W specjalnie przygotowanej paczce znajdziemy produkty różnych producentów do stosowania dla kobiet, dla mężczyzn oraz dla pary w trakcie samego stosunku.

 

Produkty dla mężczyzn:

W zestawie dr Bocian znajdując się dwa produkty dla mężczyzn: Androferti i dr Bocian dla Niego – Odnowienie&Rewitalizacja.

Androferti to zestaw witamin i mikroelementów dla mężczyzn, którzy mają problemy z powodu zbyt małej ilości nasienia lub prawidłowej jego ilości, ale o niskiej zawartości plemników. Nieprawidłowe parametry nasienia męskiego są jedną z głównych przyczyn niepłodności u mężczyzn. Stosowanie produktu regularnie przez okres od 3 do 6 miesięcy zwiększa parametry nasienia Plemniki potrzebują około 74 dni, aby dojrzały oraz ponad 20 dodatkowych dni do uzyskania pełnej płodności. Z tego powodu zaleca się stosowanie Androferti po dwie saszetki dziennie przez okres około sześciu miesięcy. Jednak pozytywne wyniki stosowania tego produktu są już obserwowane po okresie 3 miesięcy.

dr Bocian dla Niego Odnowienie&Rewitalizacja to suplementy diety, które oczyszczają organizm i go wzmacniają oraz zwiększają ilość i jakość nasienia. Złożony jest ze starannie dobranych, naturalnych składników. Suplement zawiera substancje wspomagające układ odpornościowy, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia.

 

Produkty dla kobiet:

Inofolic to suplement diety wspomagający owulację w postaci saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu. Jest to produkt na bazie kwasu foliowego (który bierze udział w procesie podziału komórek) oraz myo–inozytolu czyli – podstawowego składnika owoców i warzyw). Inofolic jest jedynym produktem w Polsce, który ma pozytywne rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG). Inofolic jest zalecany również kobietom posiadającym zespół policystycznych jajników (PCOS), który może być  przyczyną niepłodności.

dr Bocian dla Niej Odnowienie&Rewitalizacja to suplement diety, który przygotowuje ciało kobiety do zapłodnienia, zawiera wyciągi roślinne które mają na celu ochronę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi oraz ochronę DNA, białek i lipidów przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

 

Produkt dla pary:

bocian zestawPre-Seed to dopochwowy żel nawilżający, który neutralizuje tzw. agresywny śluz u kobiet oraz zwiększa szansę na poczęcie dziecka. To jedyny dostępny w Polsce żel, rekomendowany przez Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i jest uznawany za środek zwiększający prawdopodobieństwo zapłodnienia - pomaga plemnikom szybciej dotrzeć do szyjki macicy. Żel Pre-Seed nie tylko zwiększa komfort stosunku, ale przede wszystkim ma właściwości, które wpisują się w leczenie niepłodności.

Wszystkie produkty w zestawie koncepcyjnym dla par dr Bocian są tak dobrane aby działać uzupełniająco i wpływają pozytywnie na płodność męską i żeńską. Suplementy diety zawarte w paczce uzupełniają witaminy i składniki mineralne istotne z punktu widzenia poczęcia dziecka. Zaleca się, by stosować powyższy zestaw produktów minimum 3 miesiące, jednak optymalna kuracja powinna trwać 6 miesięcy. Warto podkreślić, iż stosowanie produktów dr Bocian nie zwalnia pary pragnącej mieć dziecko od prowadzenia pełnej diagnostyki, która pomoże w ustaleniu przyczyn ewentualnej niepłodności oraz ustali optymalną drogę leczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://drbocian.pl/

Artykuł reklamowy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treśc reklamy.