Moto Sfera

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku – nie gódź się na zaniżone odszkodowanie

Oferty ubezpieczycieli brzmią bardzo obiecująco, a my – wykupując polisę OC czy AC – czujemy się bezpieczni. Niestety, kiedy przychodzi do wypłacania odszkodowań, np. z OC sprawcy wypadku samochodowego, nie jest już tak kolorowo. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą specjaliści, tacy jak firma Salvum Odszkodowania.

 

Zaniżanie odszkodowań to proceder nagminny. Szacuje się, że nawet 90% osób poszkodowanych w wypadkach może otrzymywać od ubezpieczycieli znacznie mniej pieniędzy niż powinno. Jak duże są to różnice? Spore, bo poszkodowanemu najczęściej należy się kwota trzykrotnie czy nawet czterokrotnie większa. Skąd te dysproporcje?

 

Zaniżone odszkodowania – skąd się biorą?

Ubezpieczyciele stosują szereg nieuczciwych praktyk, które pozwalają im na zaniżanie odszkodowań. Do tych najpowszechniejszych należą przygotowywanie kosztorysów w oparciu o najtańsze części, a zatem zamienniki lub części używane, zaniżanie wyceny roboczogodziny pracowników warsztatów samochodowych czy powoływanie się na amortyzację części lub też – po zakazaniu tych praktyk przez sąd – kwestię urealniania szkody.

Wszystko to sprawia, że osoby poszkodowane w wypadkach nie otrzymują od ubezpieczyciela sumy, która pozwoliłaby im na pełne pokrycie kosztów naprawy. A to nie wszystko. Zdarza się bowiem, że ubezpieczyciel stwierdza, iż koszty naprawy są zbyt wysokie w stosunku do wartości samochodu, w związku z czym jest ona nieopłacalna. W takiej sytuacji towarzystwo oferuje tzw. kwotę bezsporną, bez względu na to, na jakie rozwiązanie sprawy liczy klient.

 

Co można zrobić?

Kwota odszkodowania przyznana przez towarzystwo ubezpieczeniowe nie musi być kwotą ostateczną. Co więcej, by zwiększyć sumę odszkodowania wcale nie trzeba pozywać towarzystwa ubezpieczeniowego do sądu. Wygodną i korzystna alternatywą jest odkup odszkodowania. Firmą specjalizująca się w rozwiązaniach tego typu jest Salvum Odszkodowania. Firma, która może pochwalić się najwyższej klasy prawnikami, na przestrzeni kilku lat obecności na rynku pomogła tysiącom osób uzyskać dodatkowe środki z odszkodowania. Specjaliści z Salvum pomagają w przypadku wystąpienia szkód komunikacyjnych, majątkowych i osobowych oraz rolniczych. Oprócz odkupu odszkodowania oferują likwidację szkód na drodze sądowej z udziałem poszkodowanego.

 

Na czym polega odkup?

Odkup odszkodowania to procedura, która dla klienta nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Co więcej, nie wymaga wkładu finansowego czy zaangażowania w procedury sądowe. Klient, którego zgłoszenie zostało zweryfikowane pozytywnie, podpisuje umowę z firmą Salvum. W zamian za przekazanie prawa do zaniżonego odszkodowania klient od ręki otrzymuje cześć należnych im pieniędzy. Następnie prawnicy Salvum na własny koszt i ryzyko egzekwują dodatkowe środki od firmy ubezpieczeniowej.

Artykuł zewnętrzny