Intymność

Odzyskaj sprawność seksualną

Odzyskaj sprawność seksualną!

Zaburzenia erekcji to poważny problem, z którym zmagają się miliony mężczyzn na całym świecie. Tylko w Polsce liczbę tę określa się na około 2,6 miliona. Jednak nie jest to zjawisko, którego konsekwencje dotykają tylko mężczyzn - dotyczą one także ich partnerek. Przyjmując, że większość z panów zmagających się zaburzeniami sprawności seksualnej ma stałą partnerkę, oszacować można, że ogólna liczba osób cierpiących z powodu trudności z utrzymaniem erekcji w Polsce wynosi nawet 5 milionów. To prawie 13 procent Polaków!

 

Wielu panów od dawna zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje mają zaburzenia erekcji, i sięga po pomoc specjalisty lub przyjmuje środki takie jak Levitra (vardenafil). Niestety, w Polsce z powodu stereotypów większość mężczyzn udaje, że nie ma żadnego problemu. Ci, którzy cierpią na zaburzenia erekcji, czują się mniej wartościowi, czują, że nie są "prawdziwymi mężczyznami". Tymczasem męskość nie ma nic wspólnego z zaburzeniami erekcji.

 

Zaburzenia erekcji - przyczyny

Zaburzenia erekcji to zwykła choroba, która może dotknąć każdego mężczyznę. Co więcej, bardzo często jest ona sygnałem, informującym o innym schorzeniu. Zaburzenia erekcji mogą wystąpić przy takich popularnych problemach zdrowotnych jak np. nadciśnienie, miażdżyca, choroby serca, zaburzenia hormonalne lub schorzenia neurologiczne. Często brak erekcji może mieć swoje źródło w psychice mężczyzny. Innymi przyczynami są też stres, używki, niewłaściwa dieta czy brak ruchu. Niezależnie od powodów, problemy z potencją powinno się skonsultować z lekarzem i rozpocząć stosowne leczenie.

 

Jak leczyć problemy z erekcją?

Specjaliście podkreślają, że ważnym elementem działań medycznych powinny być działania edukacyjne, mające uświadomić mężczyznom, że impotencja jest zwykłą chorobą, która wymaga leczenia. Najważniejszymi metodami leczenia impotencji są działania farmakologiczne oraz niefarmakologiczne - czyli psychoterapia. W tych pierwszych popularnymi są inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które hamują produkcję tego enzymu, ułatwiając uzyskanie erekcji. Wprowadzenie tych środków było prawdziwym przełomem w leczeniu zaburzeń erekcji. W tej grupie preparatów znajdują się m.in. środki na bazie vardenafilu, np. Valif i Levitra. W praktyce zaleca się stosowanie zarówno metod farmakologicznych, jak i psychoterapii.

Reklama