O zdrowiu

Olejki eteryczne w hurtowni Olivit

Olejki eteryczne w hurtowni Olivit

Współczesna kosmetologia czy nawet medycyna estetyczna mocno promuje naturalne olejki eteryczne. Te płyny są lotnymi mieszankami substancji chemicznych obecnych naturalnie w roślinach. Cechują się intensywnym zapachem oraz oleistą konsystencją. Najczęściej występują w nasionach, korzeniach, korze, owocach czy liściach.

Organicznie służą one do ochrony przed owadami oraz wszelkiego rodzaju szkodnikami – jak chociażby mszycami. Naturalne aromaty obecne w roślinach wykorzystywane są do celów prozdrowotnych oraz relaksacyjnych.

Olejki eteryczne uzyskuje się na kilka sposobów: poprzez destylację z parą wodną, wytłaczanie, techniką enfleurage lub ekstrakcją za pomocą rozpuszczalników. Substancje te od wieków znajdują zastosowanie w medycynie naturalnej, aromaterapii, kosmetyce – a nawet w kuchni.

 

Naturalne aromaty olejków eterycznych w medycynie

W medycynie naturalnej olejki eteryczne służą do leczenia różnych schorzeń, takich jak infekcje, bóle mięśni i stawów, bóle głowy, nieżyt nosa i zapalenie zatok. Mogą być aplikowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, choć przed inhalacją warto skonsultować się z lekarzem i poinformować go o takim zamiarze.

Bardzo częstym sposobem wykorzystania olejków eterycznych jest tzw. aromaterapia. Ta metoda leczenia opiera się na wdychaniu zapachu substancji. Każdy olejek przejawia różne właściwości, dlatego w zależności od problemu zdrowotnego sięga się po określone odmiany.

Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami, aby wybrać rozwiązanie dostosowane do określonych potrzeb. Hurtownia olejków eterycznych Olivit jest miejscem, w którym każdy nabywca może zdecydować się na propozycję wielu uznanych producentów. Różnorodny asortyment pozwala na zakup zróżnicowanych produktów do swojego sklepu internetowego czy stacjonarnego punktu handlowego.

 

Olejki eteryczne w kosmetologii

Olejki eteryczne są często stosowane w kosmetologii, ze względu na swoje właściwości odżywcze i regenerujące. Na przykład, olejek jojoba jest odpowiedni do pielęgnacji skóry tłustej, olejek z drzewa herbacianego jest antyseptyczny i przeciwtrądzikowy, a olejek szałwiowy pozwala uporać się z bliznami czy przebarwieniami skóry.

Olivit to hurtownia, w której olejki eteryczne dostępne są w konkurencyjnych cenach, dzięki czemu każda osoba zajmująca się zaopatrywaniem sklepu znajdzie tutaj niezbędne rozwiązania za rozsądną kwotę.

 

Olejki eteryczne w warszawskiej hurtowni Olivit

Obecne w roślinach mieszanki organicznych substancji chemicznych to cenne składniki, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach, takich jak medycyna naturalna, aromaterapia czy kosmetologia. Olejki eteryczne w hurtowni Olivit doskonale sprawdzają się w każdej w wymienionych przestrzeni.

Dzięki swoim właściwościom leczniczym, zdrowotnym i estetycznym, są cenione zarówno przez specjalistów na całym świecie, jak i entuzjastów naturalnej estetyki. Każda osoba prowadząca własny punkt sprzedażowy, w ramach którego proponowane są również olejki, z pewnością powinna zapoznać się z tym, jakie olejki eteryczne ma do zaproponowania warszawska hurtownia Olivit. Stawianie na najlepszych producentów oraz konkurencyjne ceny powoduje, że cieszymy się ogromnym zaufaniem ze strony klientów.  

Artykuł zewnętrzny