ONS i FWB - czym się różnią te relacje i dlaczego są popularne?

ONS i FWB - czym się różnią te relacje i dlaczego są popularne?

W dzisiejszych czasach seks bez zobowiązań staje się coraz bardziej czymś popularnym. Warto przy tym zrozumieć dwa podstawowe pojęcia, które wiążą się z tym zjawiskiem, a więc one night stand oraz friends with benefits.

One Night Stand i Friends With Benefits - czym się różnią te relacje?

One night stand to nic innego jak przygoda seksualna, która jest wyłącznie na jedną noc. Jest to jednorazowa przyjemność, bądź też chęć sprawdzenia, jak to jest zostaje wyłącznie słodką tajemnicą obojga osób, które biorą udział w takiej współczesnej definicji niezależności. One night stand, który jest obecny w zdradzie to przede wszystkim nic nieznaczący oraz jednorazowy “skok w bok”. Motywy takiego spotkania się dwóch osób są szerokie, podobnie jak również same skłonności do zdrady. Wobec tego, działanie takie być wynikiem nawarstwiających się problemów, które pojawiają się w danym związku, ale również tendencji do regularnych jednorazowych przygód, czy też świadomego działania, które w głównej mierze ma na celu urozmaicenie danego związku.  

Friends with benefits to taka relacja, która z kolei zakłada, że motorem napędowym danej relacji jest sam seks. Decydujemy się w takiej sytuacji na to, że wychodzimy na przeciw swym potrzebom seksualnym, jednakże bez jakiegokolwiek zaangażowania, czy też bez potrzeby tworzenia żadnej emocjonalnej wspólnoty. Oczywiście należy zaznaczyć, że w takim układzie jak najbardziej w grę wchodzi także wspólne spędzanie czasu ze mną, podzielanie pasji, czy też dzielenie wspólnego hobby oraz ogólne życie towarzyskie/imprezowe. Najważniejsze jest jednakże w szczególności to, że niczego od siebie w takiej relacji nie oczekujemy, jak również nie nakładamy na drugą osobę jakichkolwiek wymogów. Oznacza to, że druga osoba ma możliwość spotykania się z kim chce (w grę wchodzą tutaj także inne relacje seksualne), druga osoba oraz my sami możemy spędzać czas jak tylko chcemy, a to oznacza, że nie musimy się z niczego tłumaczyć, jak również w każdej chwili możemy taką relację zakończyć.

Oczywiście Friends With Benefits może przybierać różne formy - partnerzy mogą zgodzić się na wyłączność, a więc nie będą się spotykać z innymi osobami podczas trawania tej relacji, ale jednocześnie poza cielesnymi zbliżeniami nie będzie ich nic łączyć.

 

O tym należy pamiętać!

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego relacja friends with benefits stała się aż taka popularna? Wobec tego należy powiedzieć, że powodów takiego zjawiska można upatrywać się w postępie technologicznym, ale również w szybkiej zmianie tempa naszego życia oraz systemu wartości. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób ceni sobie wolność, a także swobodę relacji oraz dużą przestrzeń życiową. Wiele osób zaczyna skupiać się wyłącznie na własnych potrzebach, bądź też karierze zawodowej i wobec tego wolą nie wchodzić w głębsze relacje, które mogą wymagać od nich większego zaangażowania emocjonalnego. Relacja fwb jest z całą pewnością o wiele prostsza, jeżeli chodzi o emocjonalny punkt widzenia, a przynajmniej wygląda tak z pozoru. Bardzo często bywa również tak, że jeżeli zaczyna pojawiać się jakieś uczucie, to wtedy taka "para" kończy swoją relacje. Ten scenariusz jest bardzo często powtarzany, ponieważ wiele osób nie jest w stanie oddzielać cielesności od emocji. Mężczyznom przychodzi to zazwyczaj łatwiej, ale to też nie jest reguła.

Artykuł zenętrzny