Moto Sfera

Opony całoroczne 15 cali

Opony całoroczne 15 cali. Jakie będą idealne dla Twojego samochodu

Ze względu na zmienne pory roku użytkownicy pojazdów w Polsce powinni zadbać o przystosowanie swoich samochodów do zmieniających się warunków pogodowych, temperaturowych i drogowych. Bardzo ważną rolę odgrywa między innymi ogumienie sezonowe. W Polsce stosuje się dwa podstawowe typy opon. Jeden z nich zapewnia optymalne warunki w okresie wiosenno-letnim, podczas gdy drugi wykorzystywany jest w okresie jesieni i zimy.

Rozwiązaniem alternatywnym, eliminującym konieczność sezonowej wymiany opon, jest ogumienie całoroczne. Jest ono obecnie oferowane w naszym kraju w wielu rozmiarach. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat całorocznych produktów o średnicy 15 cali.

 

Godne polecenia przykłady opon całorocznych o średnicy 15 cali

Modele opon o średnicy wewnętrznej 15 cali nadają się do montażu na felgach posiadających średnicę zewnętrzną o takim rozmiarze. Produkty tego typu stosuje się głównie w samochodach miejskich oraz w niektórych autach kompaktowych. Są więc dopasowane głównie do wymagań mniejszych aut. Wśród ciekawych przykładów opon o średnicy 15 cali (https://www.24opony.pl/opssr,0,3,15/opony-caloroczne-15-cali.html) można znaleźć między innymi produkty, takie jak:

  • Pirelli Cinturato All Season SF2 - w tych oponach wykorzystano technologię sprawiającą, że ogumienie zmienia swoje parametry w zależności od temperatury i warunków drogowych. Wysoka jakość materiałów i nowoczesna konstrukcja bieżnika to atuty zapewniające optymalną przyczepność na suchej, mokrej i ośnieżonej drodze. Ważnym atutem tego modelu jest również wysoka trwałość. W 15-calowej wersji tego produktu można znaleźć rozmiary, takie jak 165/60R15, 175/65R15, 185/65R15 oraz 195/65R15.
  • Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 - również marka Goodyear nie zapomniała o użytkownikach pojazdów niższej klasy. Jest to trzecia wersja tego modelu, która charakteryzuje się poprawionymi osiągami zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Oprócz precyzyjnego kierowania i wysokiej przyczepności, model ten generuje niski hałas toczenia, a to ma istotny wpływ na komfort podróżowania. W szerokim spektrum rozmiarów tego ogumienia można znaleźć oznaczenia, takie jak 175/65R15, 185/55R15, 195/60R15, 205/60R15 i wiele innych.
  • Matador MPS400 Variant All Weather 2 - jeśli chodzi o ten model to jest to produkt klasy średniej oferujący bardzo dobre parametry jazdy w warunkach letnich, jak i zimowych. Ogumienie to zostało zaprojektowane głównie z myślą o samochodach miejskich i kompaktowych, dlatego jest oferowane w wersji 14, 15 lub 16-calowej. Jeśli chodzi o modele 15-calowe, warto zwrócić uwagę na te rozmiary: 195/70R15, 205/65R15, 215/70R15 oraz 225/70R15. Wybór jest więc całkiem spory i zróżnicowany.

Oczywiście są to jedynie przykłady godnych uwagi opon. Ogumieniem całorocznym o średnicy 15 cali zajmuje się również wiele innych koncernów. Każdy może więc bez większych problemów nabyć takie produkty zaliczane do klasy ekonomicznej, średniej czy też premium i dopasować je do własnego pojazdu oraz indywidualnych preferencji.

 

Kluczowe cechy porządnych opon całorocznych

Przy wyborze opon całorocznych warto sprawdzać nie tylko ich rozmiar, ale również dopasowanie do pojazdu pod kątem indeksów nośności i prędkości. Porządne ogumienie charakteryzuje się nowoczesną rzeźbą bieżnika oraz specjalnie opracowaną mieszanką gumową. Dzięki temu jego właściwości ulegają zmianie wraz z temperaturami, porami roku i warunkami panującymi na drogach. Porządne opony całoroczne, niezależnie od rozmiaru, powinny zużywać się powoli i równomiernie oferując większość swoich parametrów przez cały okres eksploatacji.

 Artykuł zewnętrzny