O zdrowiu

osprzet rowerowy jak wybrac

Osprzęt rowerowy. Jak wybrać?

Każdy z nas pamięta swój pierwszy rower. Ten jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny, błyszczący nowością, którego zazdrościli nam koledzy na podwórku i pytali o możliwość, choćby krótkiej przejażdżki. Nieważne składak czy bmx, był powodem do dumy i przynajmniej w początkowym okresie użytkowania, bardzo zadbanym środkiem transportu.

 

Zastanówmy się, jak wygląda proces zakupu nowego samochodu. Udając się do salonu po wymarzony model czterech kółek, zaczynamy rozmowę ze sprzedawcą, od wersji podstawowej. Na niej jednak zakup kończy się niezwykle rzadko – chyba, że jest to samochód firmowy, ale to osobny temat. Wybierając swoje nowe cacko, dokładnie zastanawiamy się nad każdym detalem i mam tu na myśli nie tylko kolor karoserii, czy elektryczne szyby, lecz również ilość poduszek powietrznych, klimatyzację, komplet opon zimowych itd. Wszystko to, żeby samochód był dopasowany do potrzeb, a oprócz tego bezpieczny, wygodny i dający przyjemność z jazdy.

Sytuacja jest bliźniaczo podobna, jeżeli zamierzamy zaopatrzyć się w rower, przykładowo na twojrower.eu. Zarówno w przypadku samochodu, jak i jednośladu z konfiguracją swojego przyszłego pojazdu, startujemy od wersji podstawowej. Do której dobieramy poszczególne elementy wyposażenia. Osprzęt w rowerze, tak samo wpływa na nasze bezpieczeństwo i wygodę w trakcie jazdy, więc warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Wśród elementów, które możemy ze sobą dowolnie konfigurować znajdują się m.in. hamulce, amortyzatory, uchwyty kierownicy, oświetlenie, zabezpieczenia antykradzieżowe czy bidon. O ile wymieniony na końcu bidon, dla większości, będzie elementem mało istotnym, to już hamulce i oświetlenie wymagają od każdego poświęcenia należytej uwagi. W tym przypadku nie ma sensu szukać pozornych oszczędności, lecz kierować się jakością i trwałością. Jeżeli jest taka możliwość, sensownym rozwiązaniem będzie zakup kompletu akcesoriów jednej firmy. Dobrym wyborem są wyroby znanych i sprawdzonych producentów. Za takiego z pewnością uchodzi Ferrini, firma gwarantująca 100% europejskości, swoich produktów, począwszy na projektowaniu, a na produkcji skończywszy. Rowery marki Ferrini możemy zakupic na stronie twojrower.eu.

Jeżeli jednak nie jesteśmy dobrze zorientowani w temacie, zawsze możemy skorzystać z pomocy doradcy w sklepie, który pomoże dopasować całość do naszych potrzeb. Rower podobnie jak inne rzeczy związane ze sportem czy rekreacją, zazwyczaj nie jest czymś kupowanym z myślą o jednym sezonie. Jeśli ma nam posłużyć przez dłuższy czas, warto kupić go z głową, by choć przez chwilę poczuć się jak kiedyś, gdy pedałowaliśmy na swym pierwszym rowerze.