Intymność

Papieros i seks

Papieros i seks

Zwykle w pewnym momencie urok nowości związku przemija, budzisz się mając w ustach smak starego peta i zdajesz sobie sprawę, że musisz koniecznie umyć zęby... i zapalić kolejnego papierosa. Uzależnienie nigdy nie jest sexy. Jest kosztowne i szkodzi twojemu zdrowiu.

 

British Medical Association ocenia, że palenie zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji u 30-40-letnich mężczyzn mniej więcej o 50 procent, sugerują także, że w Wielkiej Brytanii jest około 120 tys. mężczyzn z tej grupy wiekowej, których impotencja wynika wyłącznie z palenia. Jednak przyczyną przedwczesnego wytrysku jest zwykle raczej lęk, a ponieważ ślub jest na szóstym miejscu na liście najbardziej stresujących wydarzeń życiowych, ten problem powinien ustąpić, gdy już przestaniecie myśleć o usadzeniu gości i przygotowaniu dla nich wegetariańskich opcji.

 

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to częsty problem. Najlepszym sposobem, by sobie pomóc jest rzucenie palenia - zerwanie psychologicznej więzi pomiędzy papierosami a zbyt szybkim dochodzeniem. Jeśli ty i twoja narzeczona czujecie, że nie uda wam się rzucić nałogu przed ślubem, to nawet nie próbujcie. Ustalcie datę w momencie, gdy wasze życie będzie bardziej uregulowane i przestańcie palić razem. W razie potrzeby zastosujcie takie środki pomocnicze jak hipnoterapia, akupunktura, plastry nikotynowe. Zaoszczędźcie pieniądze, które wydalibyście na fajki i gdy wasze małżeństwo straci urok nowości, urządźcie sobie miesiąc miodowy.

Impotencja i kłopoty z erekcją

Palenie zarówno na krótką, jak i na dłuższą metę sprzyja impotencji i obniża sztywność członka. W przypadku mężczyzn, których erekcja już zaczyna słabnąć, palenie może przyspieszyć ten proces. W dalszej perspektywie może to spowodować miażdżycę tętnic doprowadzających krew do członka. Ich zwężenie może być przyczyną niepełnej erekcji lub impotencji.

Na krótką metę palenie może spowodować przejściowy skurcz tętnic penisa tak szybko, że wpływ ostatniego papierosa wypalonego przez podnieconego kochanka staje się oczywisty niemal natychmiast.

U palaczy częściej występuje również przedwczesny wytrysk i zmniejszone wytwarzanie nasienia. Przeciętny niepalący w wieku 30 do 50 lat wytwarza około 3,5 mililitra spermy, mniej więcej trzy piąte dużej łyżeczki do herbaty.

Palacze z tej samej grupy wiekowej wytwarzają średnio tylko 1,9 ml nasienia - znacznie mniej niż połowę dużej łyżeczki do herbaty. Tyle nasienia wytwarza przeciętny 60-70 -latek, a płodność zmniejsza się odpowiednio.

Nie chodzi tylko o objętość nasienia, ale także o liczbę, aktywność, żywotność oraz poczucie kierunku pływających plemników. Zwiększa się również w oczywisty sposób odsetek zdeformowanych plemników oraz liczba plemników, w przypadku których badanie molekularne wykazuje nadmierną fragmentację DNA, nawet gdy wydają się poza tym normalne.

Jeśli fragmentację DNA stwierdzi się w 15 procentach plemników w próbce, nasienie jest określane jako doskonałe; 15 do 30 procent fragmentacji to dobry wynik.

U palaczy często fragmentacja dotyczy ponad 30 procent plemników - takie nasienie, nawet z plemnikami normalnymi pod innym względem, określa się jako słabej jakości.

 

Rzuć palenie

Jeśli palisz, to już wiesz jakie mogą spotkać cię przykrości. Może więc czas zastanowić się nad tym co w rzeczywistości jest lepsze: papieros czy seks? Jeśli chcesz rzucić palenie to właśnie w tym momencie jest najlepszy czas. Tu bowiem wybór jest rzeczywiście prosty.