Intymność

Pierwsza randka

Pierwsza randka

Każda randka jest inna. Pierwsza randka to całkiem nowe wyzwanie.  Wielu jest doradców, poradników i innych szamanów, którzy twierdzą, że wiedzą jak zrobić to najlepiej. W rzeczywistości nie ma idealnego przepisu. Jednakże naszym zdaniem przedstawionych poniżej siedem zasad pierwszej randki warto przeczytać. Są one uniwersalne i dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

Zaplanuj randkę starannie

Postaraj się wymyśleć w miarę atrakcyjne i ciekawe miejsce waszego spotkania, ale... pamiętaj, że jeśli umówisz się gdzieś na wolnym powietrzu, pogoda może Ci spłatać figla i nagle może spaść np. deszcz, śnieg czy burza gradowa. Miej więc w zanadrzu plan awaryjny. A najlepiej kilka awaryjnych planów na miejsce waszej randki, nie ma nic nudniejszego niż zastanawianie się, gdzie by tu właściwie pójść. Po prostu bądź przygotowany.

 

Bądź punktualny

Chyba nie ma nic gorszego niż spóźnienie się na pierwszą randkę. Przygotuj się więc do niej wcześniej. Nie zostawiaj żadnych niezałatwionych spraw w tym dniu na ostatnią chwilę. Wyjdź z domu wcześniej. Jeśli musisz dojechać do miejsca spotkania weź pod uwagę korki, wykolejenie się tramwaju czy złapanie gumy przez autobus. Lepiej jest poczekać na wybranka/wybrankę kilkanaście minut, niż dać czekać na siebie. Po prostu postaraj się nie spóźnić.

 

Zadbaj o odpowiedni wygląd i ubiór

Mimo, iż o tym nie trzeba chyba wspominać to jednak zadbaj ale by wszystko było na swoim miejscu. Schludnie, naturalnie i stosownie do sytuacji. Jeśli wasza randka ma być w teatrze - ubierz się odpowiednio i nie zakładaj przypadkiem wytartych dżinsów i flanelowej koszuli. Nie przesadzaj jednak z ubiorem i załóż to w czym czujesz się dobrze. Pamiętaj, że na pierwszej randce liczy się pierwsze wrażenie jakie uda ci się wywrzeć na partnerze/partnerce.

 

Krótka randka

Nie przesadzaj z długością pierwszej randki. Jeśli chcesz, by kolejne randki miały miejsce, niech pierwsza randka pozostawi w drugiej osobie uczucie niedosytu. Niech twój(oja) wybranek/wybranka po pierwszym spotkaniu poczuje, że musi się z tobą spotkać jeszcze raz, by dowiedzieć się o tobie więcej. Rozpocznij więc swoje „randkowanie" od godziny czy dwóch, a potem... cóż życie pokaże...

 

Mów komplementy - ale z umiarem

Kilka miłych słów wypowiedzianych do drugiej osoby sprawi, że poczuje się ona wyjątkowa, doceniona ale... jeśli zamiast rozmawiać na jakiś konkretny temat zaczniesz tylko powtarzać teksty typu: ale ślicznie wyglądasz, ładne masz dzisiaj włosy, zachwyca mnie twój uśmiech - będziesz wyglądał(-a) na niezłą(-ego) desperatkę/desperata. Dlatego bądź choć trochę przygotowana(-y) do rozmowy. Zaplanuj choć trochę to o czym chciałabyś/chciałbyś porozmawiać. Nie martw się też, jeśli nie uda ci się poruszyć wszystkich przygotowanych tematów. Najważniejsze byście po prostu swobodnie porozmawiali - z podkreśleniem słowa swobodnie.

 

Ostrożnie z jedzeniem i piciem

Jeśli wasza pierwsza randka ma się odbyć np. w kawiarni czy restauracji nie poddawaj się zbytnio miłości do jedzenia. Podobnie sprawa ma się z piciem: klika drinków może bardzo rozładować spiętą atmosferę, ale... przecież to jest twoja pierwsza randka. Nie dodawaj sobie animuszu w ten sposób, bo skutki mogą być opłakane...

 

Zrównoważ mówienie i słuchanie

Tak, to bardzo ważne byś dobrze prowadziła/prowadził rozmowę. Mów ładnymi zdaniami. To może być trudne, gdy głos ze zdenerwowania dławi się w gardle, ale się postaraj. Nie przerywaj swojemu partnerowi w środku zdania. Słuchaj... słuchaj i mów. Postaraj się tak prowadzić rozmowę, by druga osoba czuła się w twoim towarzystwie dobrze. By po prostu fajnie się z tobą gadało... Jeśli ci się to uda, to już tylko krok dzieli cię od kolejnej randki, a może i od następnych...

Tak twierdzi autor wersji pierwotnej - Darek Malinowski, cupido.pl