Żyć Dobrze

Plany singli na nowy rok

Plany singli na nowy rok. Czego pragną Single?

Wraz z nadejściem nowego roku, rozpoczynamy weryfikację swojego życia i snucie planów na kolejny okres. Ten wyjątkowy czas sprzyja refleksjom, przemyśleniom oraz projektowaniu najbliższych miesięcy. Większość z nas ma bardzo przemyślane pomysły na ulepszenie swojego życia. Osoby, które nie pozostają w związku również.

 

Zakochać się ze wzajemnością

Nic więc dziwnego, że na pierwszym miejscu stawiają oni znalezienie nowego partnera i stworzenie satysfakcjonującego związku. Single deklarują, że już od początku stycznia decydują na randki i ponad połowa kobiet i mężczyzn, za cel nadrzędny uznaje znalezienie drugiej połówki – właśnie po to, by zakochać się ze wzajemnością.

Kolejna grupa singli w swych planach jest jeszcze śmielsza i uznaje za punkt honoru znalezienie nie tylko miłości, ale doprowadzenie jej do ślubnego ołtarza. Część z nich postara się o to, by układ „1+1” powiększyć o kolejny „+”, czyli założyć z partnerem rodzinę. Ważne, by już teraz wykazać się wystarczającą determinacją do osiągnięcia celu, a plany przełożyć na czyny, wybierając właściwy sposób. Nieocenioną pomocą – zwłaszcza na początku drogi – może okazać się wybór dobrego serwisu matrymonialnego z testem doboru partnerskiego, który wskaże drogę i pomoże przełamać „pierwsze lody”.

 

Otworzyć się na relacje

Co trzynasty singiel pragnie otworzyć się na nowe znajomości i wreszcie wyjść do ludzi. Ich zainteresowanie zdecydowanie przyciągną randki online. Pozwolą one nie tylko na poznanie nowych ludzi, ale również na pokonanie bariery nieśmiałości oraz wymówek związanych z brakiem czasu i miejsca sprzyjającego nowym relacjom oraz z odległością czy obowiązkami.

Część respondentów deklaruje, że zapewni sobie przede wszystkim rozwój wewnętrzny. Konwersacje dotyczące ciekawej lektury, wyjścia do kina czy teatru albo kursy w wybranej dziedzinie, mogą być świetną okazją, by znajomość online przenieść do realu. Single chcą też wejść w najbliższy rok bez obciążeń psychicznych i uważają, że za wszelką cenę należy uzdrowić relacje z rodziną i przyjaciółmi oraz na nowo poustawiać priorytety – tak, by znalazło się tam miejsce na życie rodzinne. W ten sposób przygotowują się oni również do wejścia w intymną relację z nowym człowiekiem. Tu również warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc, którą może okazać się lektura artykułów z profesjonalnymi poradami lub konsultacja online.

 

Zmienić siebie

Jedynie co dwudziesty samotny poświęci się karierze i skupi na poszukiwaniu pracy lub zmianie jej na lepszą, a w skrajnych przypadkach odda się jej całkowicie, by realizować się właśnie w niej i zdobyć uznanie lub sławę, które - być może - okażą się swoistym panaceum na samotność. Jakie jeszcze zamienniki zastosują single? Część skupi się na wiciu własnego gniazdka i planuje zbudować dom lub kupić mieszkanie, nieliczni wyjadą za granicę, by drastycznie zmienić coś w swojej egzystencji. Komfort życia zdecydowanie podniesie również rzucenie nałogów. Single zamierzają zrezygnować z alkoholu i papierosów, a sporo z nich skupi się na diecie i schudnie, by poczuć się bardziej atrakcyjnymi i następnego Sylwestra powitać w kilka rozmiarów mniejszej kreacji.

 

Nowy początek

Większość z nas ma plany na kolejny rok. Najczęściej są to postanowienia, które definitywnie mają zmienić nasze życie na lepsze. Niestety, często sami wpadamy w pułapkę, którą na siebie zastawiamy. Czy powinniśmy od razu zakładać, że osiągniemy 100% wyznaczonej normy? A może lepiej wejść w nowy rok powoli i zamiast skupiać się na celach, pozwolić sobie na chwilę refleksji i zacząć od rzeczy prostych? Warto, na początek, znaleźć miejsce, w którym mamy szansę spotkać ludzi podobnych do nas. Dla singli może to być dobre internetowe biuro matrymonialne, które nie tylko pomoże zrealizować nasz główny cel, to jest znalezienie towarzysza życia, ale również łagodnie przeprowadzi nas przez ten proces. Pomoże nam określić kogo szukamy oraz ułatwi inicjację znajomości, poszerzy grono znajomych i potencjalnych kandydatów na sympatię – co ważne jest szczególnie dla osób, które są nieśmiałe lub nie mają zbyt wielu okazji do randkowania w realu.

Test doboru partnerskiego pozwoli na określenie, jaki partner będzie dla nas odpowiedni i czego powinniśmy od niego oczekiwać, by związek mógł być trwały i udany. Ma on jednak jeszcze jedną niewątpliwą zaletę: jego wynik określi nas samych i umożliwi spojrzenie na siebie z boku, z dystansem. Być może dzięki temu sami zrozumiemy lepiej siebie i własne oczekiwania. Kolejną pomocą będzie dział poradnikowy. Artykuł napisane przez osoby kompetentne, znające problemy współczesnych singli, zapewnią rozwiązanie wielu problemów, które wydawały się nie do pokonania oraz nauczą asertywności i właściwej samooceny. Dzięki uczestnictwu w serwisie matrymonialnym nasze życie będzie miało szansę zmienić się na lepsze, a większość noworocznych planów singli będziemy mogli odhaczyć, jako zrealizowane właśnie w tym roku.

 Autorem artykułu jest serwis MyDwoje.pl.