Intymność

Polacy „stają” na wysokości zadania

Polacy „stają” na wysokości zadania

2/3 Polaków nie ma trudności i problemów ze zdrowiem seksualnym. Wyniki badania pokazały, że seks to istotna sfera dla 63% mężczyzn, a deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm.

 

Warto zaznaczyć, że 31% mężczyzn, w wieku 15-59 lat miało jednak trudności i problemy seksualne:

  • 10% deklaruje zbyt dużą chęć współżycia w porównaniu z potrzebami partnerki(a)
  • 9% zbyt duże potrzeby seksualne
  • 7% przedwczesny wytrysk nasienia
  • 6% niepełny wzwód (erekcja) przed stosunkiem lub podczas stosunku
  • 5% zbyt małe potrzeby seksualne
  • 3% problemy z osiągnięciem orgazmu
  • 2% zbyt małą chęć współżycia w porównaniu z potrzebami partnerki(a)
  • 2% bolesność narządów płciowych podczas stosunku
  • 2% brak wytrysku lub trudności z wytryskiem

Aż 33,4% mężczyzn pomocy szuka w internecie, 30,1% rozmawia z bliskimi a 18,8% szuka rozwiązania swoich problemów w prasie lub książkach. 12,4% mężczyzn używa środków na poprawienie potencji bez przepisu lekarza.

W zbyt małym stopniu mężczyźni szukają pomocy u lekarza, gdy doświadczają problemów i trudności w życiu seksualnym. W dalszym ciągu jest to trudny do podjęcia

z lekarzem temat. Fakt, że ponad 33 % szuka informacji w internecie pokazuje, iż badani chcą uzyskiwać wiedzę nt. swoich problemów i je rozwiązywać. Ale pamiętajmy, że nie wszystkie dane zamieszczone w sieci są wiarygodne. Dlatego też propagowanie idei zdrowia seksualnego jest niewątpliwie ważne zarówno dla lekarzy jak i samych pacjentów. - komentuje prof. Zbigniew Izdebski.

Tylko 15,1% mężczyzn zgłosiło się z problemem do lekarza urologa lub pierwszego kontaktu (12,8%).

 

Informacje o badaniu

„Badanie Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2011" zostało zrealizowane w 2011 roku przez TNS OBOP. Celem badania była analiza zwyczajów seksualnych oraz zdrowia seksualnego Polaków. Badanie ma charakter ilościowy, a jego wyniki charakteryzują populację mieszkańców Polski w wieku 15-59. Wyniki prezentowane są w dwóch głównych przekrojach 15-49 lat oraz 15-59 lat. Większość prezentowanych danych dotyczy pierwszego przekroju, gdyż analiza dla grupy 15-49 lat daje możliwość samodzielnego porównywania danych z wynikami wcześniejszych badań seksualności Polaków zrealizowanych przez Zbigniewa Izdebskiego w latach 1997, 2001 i 2005 w oparciu o tę samą metodologię na reprezentatywnych próbach osób w wieku reprodukcyjnym. Wyjątkiem są wyniki badań dotyczące zdrowia seksualnego. Ze względu na specyfikę problematyki, uwzględniono w nim odpowiedzi wszystkich, także najstarszych w próbie respondentów (50-59 lat).

„Badanie Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2011".