Żyć Dobrze

buty kazar

Półbuty męskie – poradnik eleganckiego mężczyzny

Każdy mężczyzna, który na pewnym etapie swego życia zamienia trampki czy sneakersy na eleganckie półbuty wizytowe, rozpoczyna tak naprawdę prawdziwą przygodę w świecie klasycznej elegancji. Choć na rynku istnieje wiele fasonów obuwia i istnieje sporo zasad dotyczących ich używania, nawet osoby bez dużego doświadczenia i wyrobionego stylu, mogą się ich łatwo nauczyć. Podpowiadamy zatem: w modzie męskiej istnieje kilka fasonów butów, które można bez obaw zestawiać z eleganckimi czy biznesowymi stylizacjami. Poniżej, opowiadamy o nich bardziej szczegółowo.

 

Wiedenki, czyli oksfordy

Nazwa jest spolszczoną wersją anglojęzycznego oxford shoes (choć w USA noszą jeszcze inną nazwę, balmoral shoes, nawiązującą do zamku Królowej, w Szkocji), zaś alternatywnie nazywane są wiedenkami. Ogólnie mówiąc, są to buty z zamknięta przyszwą, czyli fragmentem cholewy obuwia z dziurkami na sznurowadła, która zakrywa podbicie. Oksfordy można dostać w wersji z nakładanym noskiem, lub bez. Uważa się je za formalny model półbutów wizytowych, które doskonale komponują się z wyjściowym lub biznesowym garniturem. W wersji lakierowanej nosi się je wyłącznie do smokingu lub fraka, podczas oficjalnych, wieczornych wyjść.

Przypominamy, że z punktu widzenia mody i dobrego stylu, noszenie lakierków w dzień jest niedopuszczalne.

Czarne, skórzane półbuty wizytowe łączymy głównie z ciemnymi garniturami, w odcieniach czerni, granatu i szarości, ale nie brązu – do garniturów w tym kolorze zakładamy również brązowe, lub wiśniowe buty.   

Co będzie modne tej wiosny?

Półbuty wizytowe, które proponuje Kazar w ramach swej oferty (http://www.kazar.com/pl/sklep/mezczyzna/buty/polbuty), zachwycą zarówno wielbicieli nowości, jak i zwolenników klasyki w modzie. Marka stworzyła wyjątkową linię obuwia wizytowego i biznesowego, która stanowi podstawę wielu eleganckich stylizacji.

W tym sezonie stawiamy na nasycone barwą odcienie brązu i granatu, łącząc ze sobą materiały o różnej fakturze (np. skórę z nubukiem). Uwagę zwraca szczególnie kunszt perfekcyjnych wykończeń i ekskluzywne skórzane podeszwy, w które wyposażone są zarówno półbuty typu oksford, jak i derby.

Cała kolekcja jest niezwykle inspirująca i pozwala stworzyć wiele alternatywnych zestawień modowych z zakresu doskonałego dress codu.

Ważna wskazówka:

Zakup eleganckich butów to nie wszystko, trzeba również pamiętać o ich pielęgnacji.

Niedozwolone jest suszenie obuwia przy kaloryferze, lub, co gorsza, kominku.

Jeśli są przemoczone, lepiej pozostawić je do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Do pastowania zaś trzeba używać odpowiednich past, kremów i wosków, polerując buty przy pomocy szczotki z naturalnego włosia.

Wkładając je na nogę, nie zapominaj o użyciu łyżki, to pomoże im zachować nienaganny kształt na dłużej.