Intymność

Pompowana męskość

Pompowana męskość

Gdy mowa jest o problemach z erekcją, to zwykle najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zażycie viagry czy innego specyfiku zawierającego sildenafil. Prawie sto lat temu wymyślono jednak inny, stosowany do dziś sposób, a właściwie urządzenie - pompkę próżniową umożliwiającą postawienie penisa na baczność.

 

Ów sposób może wyglądać nieco archaicznie, jednak nadal z powodzeniem stosowany jest w przypadku problemów z erekcją, ale i nie tylko wtedy. Od kilkunastu lat popularna jest opinia, że regularne stosowanie pompki powoduje trwałe powiększenie członka. Do tej pory jednak nie potwierdzono bezspornie skuteczności tej metody, a jej zwolenników jest tylu co zagorzałych i zdecydowanych krytyków. W każdym bądź razie każdy może wypróbować pompkę, bo kupić można ją już od około 50 zł, a cena zależy między innymi od tego czy pompowanie odbywa się ręcznie czy dzięki urządzeniu zasilanemu baterią, albo też sposobom regulacji ciśnienia.

 

zabawa pompka

 

Jak to działa

Pompowana męskośćNajogólniej urządzenie składa się z zamkniętej z jednej strony plastikowej rurki, elastycznego pierścienia erekcyjnego umieszczonego w otwartym końcu oraz ręcznej lub elektrycznej, zasilanej bateriami pompki.

Wkładamy penisa do rurki , a następnie używając pompki wytwarzamy wewnątrz próżnię i zwiększamy ciśnienie. Dzięki temu zwiększy się napływ krwi do członka, a ciała jamiste, z których jest zbudowany rozszerzą się. Po uzyskaniu odpowiedniego czy pożądanego rozmiaru zsuwamy pierścień erekcyjny do nasady penisa, a rurkę zdejmujemy. Stan wzwodu powinien utrzymać się wystarczająco długo, by nacieszyć się seksem. Pamiętać też trzeba, by pierścień erekcyjny zdjąć nie później niż po pół godzinie. I lepiej nie chodzić z założonym pierścieniem w miejscach publicznych, bo może się tak zdarzyć, że wyraźnie wypchane spodnie w okolicach rozporka mogą budzić lekką sensację. Chyba, że tego będziemy akurat chcieli...

 

Zalety

Jest to stosunkowo bezpieczny i skuteczny sposób wywołania wzwodu u mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Choć od powstania na początku XX wieku pompki były uznawane za przyrząd medyczny, to jednak nie leczy ona tego schorzenia. Dużą zaletą tego urządzenia jest to, że wzwód można wywołać i przerwać wówczas, gdy tego chcemy. Z tego też powodu i dlatego, że po działaniu pompki penis się powiększa, urządzenie stosują również mężczyzni, którzy nie narzekają na zaburzenia erekcji bądź nie jest ona dla nich zbyt poważnym problemem. To tylko kwestia fantazji i potrzeb. I w końcu - jest to najtańszy sposób wspomagania wzwodu, bo jedyny koszt to jednorazowy zakup urządzenia.

 Reklama

pompki wodne

 

Wady

Pompowana męskośćBez wątpienia ten sposób jest dość niewygodny i pozbawiający zbliżenie seksualne spontaniczności, a sam wzwód wydawać się może nieco nienaturalny. Ponadto korzystanie z pompki wymaga pewnej zręczności w jej obsłudze, co może stwarzać czasem problemy. Używając pompki potrzebna jest cierpliwość partnerów oraz zrozumienie. Sytuacja taka na dobrą sprawę praktycznie pozbawia szans na grę wstępną.

Umieszczony u nasady członka pierścień erekcyjny może czasem wywoływać uczucie uwięzienia w penisie wzbierającej spermy. Niektóre zestawy posiadają pierścienie, które umożliwiają zmniejszenie nacisku., co może być pomocne w takich przypadkach.

Problem może stanowić owłosienie, szczególnie znajdujące się na penisie i w bezpośrednim jego sąsiedztwie, pamiętając, że w rurce będzie wytwarzała się próżnia i zwiększało ciśnienie. Rozwiązanie jest proste - depilacja tych miejsc (patrz: Depilacja miejsc intymnych).

 

Uwaga!

Niestety, jak to ze wszystkim bywa, stosowanie pompki może wywoływać niepożądane skutki uboczne, ponieważ mocno zasysa krew do ciał jamistych, a nie delikatnie je rozszerza. Mogą wystąpić następujące skutki uboczne:

  • uszkodzenie naczyń krwionośnych i krwawe plamki na penisie,
  • odrętwienie członka powodujące czasową impotencję,
  • ból,
  • problem z wytryskiem.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Powiększa?

Z pewnością użycie pompki próżniowej powiększa wielkość penisa w danej chwili, jednak co do trwałego efektu opinie są podzielone. Do tej pory nikt jeszcze bezspornie nie udowodnił skuteczności tej metody, choć obecnie pompki są reklamowane przede wszystkim jako przyrząd do powiększania penisa. Podczas gdy jej stosowanie w przypadku zaburzeń erekcji jest stosunkowo bezpieczne, to używając regularnie i często, by powiększyć swoją męskość, trzeba zachować ostrożność i rozsądek. Zwróć uwagę na możliwe skutki uboczne, które mogą wystąpić wtedy, gdy używasz jej jedynie przez zbliżeniem seksualnym. Używając pompki częściej i regularnie zwiększasz prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Jednak jest to wyłącznie twój wybór.