Żyć Dobrze

Portfel skórzany - zaprojektuj sam

Portfel skórzany: nieśmiertelny przymiot eleganckiego mężczyzny

W czasach, gdy wizerunek ma tak ogromne znaczenie dla sukcesu towarzyskiego i biznesowego, nie możemy bagatelizować nawet najdrobniejszych szczegółów swojego wyglądu. Szczególnie dotyczy to mężczyzn zajmujących eksponowane stanowiska, spotykających się z klientami, prowadzących kluczowe negocjacje. W ich przypadku liczą się nawet detale, które decydują o tym, czy wzbudzą zaufanie i zainteresowanie rozmówcy.

 

W czasach, gdy wizerunek ma tak ogromne znaczenie dla sukcesu towarzyskiego i biznesowego, nie możemy bagatelizować nawet najdrobniejszych szczegółów swojego wyglądu. Szczególnie dotyczy to mężczyzn zajmujących eksponowane stanowiska, spotykających się z klientami, prowadzących kluczowe negocjacje. W ich przypadku liczą się nawet detale, które decydują o tym, czy wzbudzą zaufanie i zainteresowanie rozmówcy. Idealnym dodatkiem do eleganckiej, męskiej stylizacji jest oczywiście skórzany portfel.

 

Walory praktyczne to nie wszystko

Męski portfel ze skóry często jest bagatelizowanym elementem wizerunku. Traktujemy go bardziej w kategoriach utylitarnego przedmiotu, zwracając uwagę głównie na to, by pomieścił banknoty, monety, karty płatnicze i inne dokumenty. Gdyby jednak wygląd portfela nie miał żadnego znaczenia, równie dobrze moglibyśmy nosić to wszystko np. w foliowym woreczku. A taki scenariusz trudno sobie przecież wyobrazić.

Portfel ze skóry, i owszem, służy do grupowania środków płatniczych oraz dokumentów, ale należy na niego patrzeć także przez pryzmat kreowania własnego wizerunku. Efektowna galanteria skórzana zawsze robi bardzo dobre wrażenie na innych i mówi wiele o jej posiadaczu. W przypadku mężczyzny piękny portfel komunikuje, że mamy do czynienia z osobą ceniącą sobie wysoką jakość, pewną siebie, przykładającą wagę do szczegółów. Są to bardzo pożądane skojarzenia zarówno na gruncie biznesowym, jak i towarzyskim.

 

Jaki portfel wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim odchodzimy już od nawyku noszenia zbyt dużego portfela. W dobie powszechnego dostępu do elektronicznego pieniądza nie ma to najmniejszego sensu. Każdy mężczyzna, któremu zdarzyło się włożyć przepastny, wypchany po brzegi portfel do kieszeni marynarki przyzna, że jest to najkrótsza droga do zniszczenia nawet najelegantszej stylizacji.

Obecnie płaci się głównie kartą, ewentualnie telefonem. Coraz więcej osób w ogóle rezygnuje z noszenia przy sobie gotówki, ponieważ jest to niewygodne i mało bezpieczne. Szybciej jest zapłacić za zakupy kartą zbliżeniową, co tylko potwierdza tezę, że nowoczesny, elegancki portfel skórzany powinien być możliwie jak najmniejszy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że całkiem niedawno została obalona ostatnia przeszkoda na drodze do rozstania się z przepastnymi portfelami. Od października 2018 roku nie ma już obowiązku noszenia przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu, a to właśnie on bardzo często zajmował mnóstwo miejsca w portfelu.

Wybierając portfel zawsze zwracamy uwagę na jego jakość. Eleganckiemu mężczyźnie nie przystoi noszenie w kieszeni czegoś na kształt kolonijnej saszetki z rzepami. Męski portfel powinien być wykonany ze skóry – najlepiej cielęcej, bardzo delikatnej i elastycznej. Kolorystyka to oczywiście rzecz gustu, choć do eleganckiej stylizacji zawsze najlepiej pasują portfele czarne lub brązowe.

Kolejną kwestią do rozstrzygnięcia są walory praktyczne. Portfel musi być po prostu wygodny w codziennym użytkowaniu. Dlatego dobrze będzie dobrać go pod kątem swoich faktycznych potrzeb. Prostym sposobem na określenie wielkości i pojemności portfela będzie odpowiedzenie na pytanie, co właściwie muszę mieć przy sobie. Czy naprawdę potrzebuję tych kilkunastu kart, w tym do klubu, w którym nie byłem od pół roku czy na stację, która już nie funkcjonuje na pokonywanej codzienne trasie?

 

A może warto zaprojektować portfel samodzielnie?

Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani bardzo kosztowne. Możliwość zaprojektowania portfela dokładnie według własnych potrzeb uruchomiła w Polsce firma Ribbley. Na jej stronie znajduje się prosta instrukcja w kilku krokach. Zamawiający może zdecydować o wszystkich szczegółach w zakresie zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności portfela.

Unikalnym atutem oferty Ribbley jest to, że samodzielnie zaprojektowany portfel można jeszcze oznakować efektownym grawerunkiem. Firma nie stawia tutaj praktycznie żadnych ograniczeń. Technologia grawerowania laserowego umożliwia naniesienie na skórę dowolnego projektu, np. logotypu własnej marki. Tym samym można zyskać nie tylko piękny i praktyczny męski portfel ze skóry, ale także efektowny element identyfikacji wizualnej biznesu czy świetny gadżet reklamowy dla najbardziej pożądanych klientów.

Portfel można dodatkowo „wyposażyć” w bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest Ribbley Finder. To technologia, która chroni przed zgubieniem portfela. Ribbley Finder łączy się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Gdy tylko przedmioty znajdą się zbyt daleko od siebie, rozlegnie się sygnał alarmowy. To będzie znak, że portfel np. został w samochodzie czy w kinie.

Skórzany portfel, zwłaszcza taki, który jest idealnie dopasowany do charakteru, statusu i potrzeb właściciela, to – posiłkując się znanym powiedzeniem – rzecz robiąca różnicę. Stanowi wyrazisty element wizerunku, a dzięki wysokiej jakości wykonania nie będzie tylko kolejnym gadżetem „na chwilę”. Warto więc wziąć go pod uwagę np. podczas szukania inspiracji prezentowych.

Artykuł zewnętrzny